THY SATILDI İDDİASINI BAKIN KİM ORTAYA ATMIŞ

THY SATILDI İDDİASINI BAKIN KİM ORTAYA ATMIŞ

‘THY satılıyor’ iddiasını kim ortaya attı, THY iddiaya ne yanıt verdi?

Sosyal medya platformu Twitter’da ‘Türk Hava Yolları’nın yüzdesi 49’u Katar Hava Yolları’na satılıyor’ iddiası ortaya atıldı.İddiayı açılıyor atan kişi var Harry Theocharous Kendisini pilotu ve ‘S4 Havacılık Çözümleri’nde iş geliştirme müdürü’ olarak tanımlayan Harry Theocharous Twitter’da, ” Son Dakika: Qatar Havayolları CEO’su Akbar Al Baker, Türk Hava Yolları’nın yüzdesi 49’unu satın aldıklarını duyurdu şeklinde bir twit attı. ve bu, fona ihtiyacı duyan türkçe devlet devleti devlet kontrol merkezinde şirketlerin seçiminde yaklaşımı mı? Bir yorumunuz var mı @BeratAlbayrak? ” diye tweey attı.

Harry Theocharous’un hiç bir maddi temele dayanmayan, kaynaksız olarak paylaştığı ve bu mesaj Twitter’da kısa sürede yayıldı.Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Türk Hava Yolları Satılıyor” başlıklı haber için, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Markamız hakkında farklı zamanlarda ortaya atılan ve yeniden gündeme gelen ‘Türk Hava Yolları Satılıyor’ başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu asılsız paylaşımlar ile ilgili hukuki haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz. dedi.

 

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
iyi de

Bu muhabbet yeni değil ki ülkemizde son yıllardaki ekonomik krizlerle beraber thy’nin katar’a satışı hep konuşulan bir şeydi ve gidişata göre de satılmaması için hiçbir sebep yok hele ki seçimden sonra iddia edildiği gibi dolar kuru 9-10 tl yi bulursa hemen satılır.

M. A. Yanç

Ancak THY Ana Sözleşmesinde, Havayolu’nun en çok %40’nın yabancı bir ortağa satılabileceğine dair de bir hüküm vardı (varmış…). Bu madde halen orada durmakta mıdır?

bırak masalı thy yönetimi

Bu iş yalansa hukuki hakları saklı tutma aç ağır bir tazminat davası o zaman elinizi tutan mı var? Yapamıyorsanız thy demek ki ya satıldı ya da satılmak üzere…

Çokmu lazim

Ateş olmayan yerden duman tütmez ne satilmadiki