THY O LİSTEDE 50. SIRADA YER ALABİLDİ

THY O LİSTEDE 50. SIRADA YER ALABİLDİ

Hamburg’taki uçak kazaları veri ve bilgi bankasında Türk Hava Yolları 60 havayolunun yer aldığı listeye 50’nci sıradan girebildiği dikkat çekti.

Merkezi Almanya Hamburg’taki uçak kazaları veri ve bilgi bankası kuruluşu JACDEC (Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre) 2016’ya yönelik havayolu dergisi Aero International için havayolu şirketlerini güvenliliklerine göre listeledi.

Listenin ilk dört sırasında en güvenli havayolu şirketleri olarak sırasıyla Cathay Pacific (Hongkong), Air New Zealand (Yeni Zelanda), Hainan Airlines (Çin), Qatar Airways (Katar) yer aldı.

Toplam 60 havayolu şirketinin yer aldığı listede ilk 12’ye Avrupa’dan yalnızca Hollanda Hava Yolları KLM 5’inci sıradan, Alman Havayolları Lufthansa ise 12’nci sıradan girebildi.

Türk Hava Yolları 60 havayolunun yer aldığı listeye 50’nci sıradan girebildiği dikkat çekti. JACDEC’in değerlendirmesinde havayolu şirketlerinin son 30 yıllık kaza bilançolarını göz önünde bulunduruluyor ve buna göre güvenlilik sıralaması oluşturuluyor.

 


Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Pozitif düşün

İnşallah ilk 10 a girdiğinide görürüz.

Yine de başarı var

Olsun 60. Sıradan 50. Liğe gelmekte önemli. Segment atlamışız demek ki . Afrikalıları geçmişiz

Skytrax

Thy skytrax gibi bunuda sitesine koymalı veya skytraxıda sitesinden çıkarmalı. Yolcuları ilgilendiren ikram değil emniyettir sayın thy yönetimleri . Sicilinizi acilen düzeltin

Bir bilen

Keratalar sizi hamsili pilavda birinci uçuş emniyetinde 50. Yolcular bence pilavını yesin insin uçmasın