featured

THY mühendis işe alımları için IELTS

Türk Hava Yolları Teknik, uçak bakım mühendisi adayları için başvuruları kabul etmeye başladı. Adaylardan istenen kriterlerin başında ise yabancı dil konuşulması ve IELTS sınavından geçerli not alınması geliyor.

Türkiye genelinde birçok kurum, birçok kategoride yaptığı işe alımlarda yabancı dil konuşulmasını ve İngilizce seviyesinin yeterliliğini şart olarak koşuyor. Birçok sektörde olduğu gibi, havacılık sektörü de daha iyi bir kariyer fırsatı sunabilmek adına adaylardan IELTS sınavı talep ediyor. Türk Hava Yolları’nın pilot alımlarının ardından uçak bakım mühendisleri için açtığı başvurularında adaylardan, IELTS sınavından geçerli not almaları isteniyor.

İş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen sınavı IELTS’in resmi ortağı British Council, artan talebi karşılayabilmek adına kağıt-kalem ve bilgisayar ile IELTS seçenekleriyle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Karabük, Mersin, Erzurum, Manisa ve Karaman olmak üzere on şehirde test imkanı sunuyor. Uçak mühendisliği, makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, otomotiv mühendisliği gibi alanlardan mezun olanların başvurabileceği THY Teknik uçak bakım mühendisi adayları için IELTS Academic testinden 6.0 puan yeterli sayılıyor. Katılımcıların, kendine en uygun test yöntemini seçtiği IELTS’te test sonuçları da artık 2-5 iş günü içinde çok daha hızlı bir şekilde öğrenilebiliyor.

IELTS’e evde hazırlık imkanı

British Council’ın ücretsiz online kaynaklarıyla, sınava gireceklerin IELTS’te ihtiyacı olan puana ulaşmaları çok kolay. Katılımcılar; hazırlık programlarına kaydolabilir, web seminerlerine, ücretsiz etkinliklere, online platformlara ve deneme testlerine erişim sağlayabilir, EnglishScore Tutors ile kişisel çevrimiçi İngilizce dersleri alabilir, ücretsiz IELTS hazırlık mobil uygulamasıyla istenilen zamanda ve yerde IELTS’e hazırlanabilir…

Ayrıca British Council ile IELTS testine girecekler için çevrimiçi kendi kendine evden hazırlanma kaynağı Road to IELTS’e ücretsiz erişim sağlanıyor. Her hafta gerçekleşen canlı web seminerleri, test sırasında ne beklenmesi gerektiğini öğrenmeye yardımcı oluyor. Ücretsiz IELTS uygulama testleri ise IELTS test formatını anlamaya ve yanıtları model cevaplara karşı incelemeye yardımcı olmak için tasarlandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 2 sene önce

  Havacılık fakültesi mezunları lizanziyer elaman olsun ama karabük otomotivden mezun adamı uçak bakım mühendisi yapın helal size…Hani john erele göre bakım mühendisi diye birşey olamazdı ne oldu dayanak noktanıza bayrak taşıyıcı firma dediğiniz bu şekilde ilan vermiş ne diyeceksiniz vallahi gençler yerinizde olsam gider okul hocalarının yüzüne tükürürdüm 3 5 adama devletten maaş bağlamak için hayatınızı harcıyorlar haberiniz yok yazık çok yazık.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Şirketteki mühendisleri hatta şeflerini müdürlerini sokun ielts’e bakalım kaçı 6 alabilecek hhahaha

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Gelin gelin arada bir maaş düşmesini göze alın bedavaya çalışmayi göze alın sendikanın sarı sendika olduğunu bilin öyle iş başvurusu yapin

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  yabancıya sömürülmekten ne zaman vazgeçecez ielts kurumu bedavadan para toplayacak senin ödtü it istanbul boğaziçi gibi alanında zirve üniversitelerin bu sınavı yapabilir

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  İyi bir üniversitenin iyi bir bölümünden mezun ol,ielts 6 ve üzeri al sonra gel 7500 e thy de çalış.siz insanları salak mı sanıyorsunuz….

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Thy’nin yurtdışı müdürlerinin,şeflerinin çoğu dil bilmiyor,biliyorum diyenlerin de çoğu çat pat, evine tamirci çağırmaktan tut spor kulübüne yazılmaya kadar tüm özel işlerini şirketin işlerini yapmaları gereken lokal personele veya dil bilen şeflere yaptırıyorlar, bunlar da işlerini güçlerini bırakıp bunlarla uğraşıyorlar sonra müdürler işler yetişmiyor diyor. Mesela Fransa’da dil bilen sadece bir merkez tayinli şef var bir de personel, bunlar haricinde tayinli hiçbir müdür ve şef fransızca bilmiyor, ceplerinden 3 kuruş verip de hoca tutup 3 kelime dil öğrenmeye de çalışmıyorlar! Siz önce bunlardan ielts ve benzeri ne varsa onları isteyin sonra mühendislerden istersiniz torpil havayollarının torpilli yöneticileri !!!

  Cevapla
 7. Abi yerli ve milli yds var daş gibi

  Cevapla