THY-Küba hattını Che krizi etkiler mi?

THY-Küba hattını Che krizi etkiler mi?

THY-Küba hattını Che krizi etkiler mi?

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yaptığı konuşmada Che tişörtü giyen gençlere dikkat çekerek “Che Guevara’nın 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz” demişti.

Kahraman’ın açıklamalarının üzerine Che tartışması başladı

Ancak Türkiye ve Küba arasında önümüzdeki aralık ayında doğrudan seferler başlayacak. THY, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Küba’nın başkenti Havana’da Jose Marti Uluslararası Havalimanı’na uçacak. Havana’dan THY uçağı Venezüella’da başken Caracas’a devam edecek.

Bu sözlerin THY’nin seferlerini nasıl etkileyeceği ise merakla bekleniyor. Küba için Che ülkenin ulusal kahramanı ve aynı zamanda eski bir bakan ve ülkeyi uluslararası platformda ülkesini temsil eden diplomat.

Bu sözler üzerine TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’ndan açıklama geldi: “Sayın Kahraman tarafından gerçekleştirilen konuşmada, Küba Sosyalist Devrimi’nde yer alan bir şahsın değil, kendi milli değerlerimizi özümsemiş, ülkemizin müreffeh ve barış dolu aydınlık geleceğinin teminatı olan gençlerimize, tarihimizdeki binlerce kahraman ve önderin rol model olarak alınabileceği ve takip edilebileceği tavsiye edilmiştir.”

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Komik

Ülkemdeki cehalet diz boyu. Thy Küba’ya sefer açmaya çalışıyor birileride gelişmelerden habersiz seferi baltalayıcı ifadeler kullanıyor . Bizi idare edenlere bakın cehalet diz boyu