THY KABİN HİZMETLERİ BAŞKANLIĞINDAN UYARI

THY KABİN HİZMETLERİ BAŞKANLIĞINDAN UYARI

THY kabin hizmetleri başkanlığı eğitim ve ilkeler hakkında kabin memurlarına bir duyuru yapmak zorunda kaldı.

 THY Kabin Hizmetleri Başkanlığı tarafından personele gönderilen o mesaj:

“Yolcularımıza yeni üniformamızla merhaba dediğimiz bu özel günde sizi iki yeni hizmet ilkemiz hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

01.09.2019 tarihinde yayınlanan kabin ekibi briefing’i ve yolcu karşılama ve uğurlama davranış usulleri duyurumuzda da ifade edildiği gibi;

– THY kabin ekibi kurumsal duruşu
– THY kabin ekibi tavrı ve olumlu cümleleri olmazsa olmaz hizmet adımları olarak belirlenmiştir.
Hedefimiz yolcularımıza her bir uçuşta aynı standartta ve kalitede hizmet sunmaktır.

Yolcu karşılama esnasında sergilenen kurumsal duruş, yolcularımızın üzerinde ilk olumlu izlenimi oluşturmakta olup, devamında gösterilen yapıcı tavır ve kullanılan olumlu ifadeler bu izlenimi kalıcı kılmaktadır. Yolcularımızın talepleri o an için karşılanamayacak olsa bile “yok, kalmadı, bitti, olmaz tükendi, seçenek yok, yasak, yapabileceğimiz bir şey yok, bizim sorumluluğumuzda değil” vb. olumsuz ifadeleri kesinlikle kullanmayacağız, yapıcı bir tavır takınarak çözüm üretecek ve alternatif sunacağız.

Tüm bu davranış usullerinin iç müşteri, dış müşteri ve gizli müşteri tarafından takip edileceğini ve başkanlığımıza geri bildirim olarak iletileceğini belirtmek isteriz.

Yolcularımıza iyi hizmet sunmanın bir tercih değil, şirketimizin ayakta kalması için olmazsa olmaz şartı olduğunu biliyoruz.

Birlikte “Türk Hava Yolları Kabin Farkı” algısını en üst seviyeye çıkaracağımıza gönülden inanıyoruz. Göstereceğiniz gayret ve verdiğiniz destek için şimdiden teşekkür eder, iyi uçuşlar dileriz.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Davut

Komik… öncelikle neden bunun olmadığını sorgulasınlar! İsim yazılmadan yapılacak anketler ile çok rahat öğrenirler aslında, yada ben yazayım;
SHTFTL , ekip planlama ve yeni havalimanı üçgeni!

audi

arzular selale ))) gercekler thy…. oyle olmaz bu isler ..

Daha ne duruyoruz ki

Teknik de adam kalmadı Lufthansa da geliyorrr ohhh artık İstanbul havalimanı saçmalığına ve torpil hava yolları saçmalıklarına katlanacak sabrı kalmadı teknik camianın İlker sinyoriteyi bile halledemedi yolcuya ne kadar canım cicim dersen de batıracak bu havalimanı THY yi

kazal Reis

işiniz gücünüz yok kabinle uğraşın gelin görün otoparkın halini son model bmw mi parkedemedim