THY Kabin Hizmetleri Başkanı da Topa Girdi…

THY Kabin Hizmetleri Başkanı da Topa Girdi…

THY Kabin Hizmetleri başkanı Nevin Çolak tarafından kabin memurlarına yönelik maili aynen yayınlıyoruz.

Bu mail içeriğinin sadece kabin memurlarına yollanmasını manidar bulan bazı kabin memurları, durduk yere iş kanunu ve sendikalar kanunun hatırlatılmasının arkasında ne olabileceğini sorguluyorlar.

İşte o mail 

Değerli Kabin Ekiplerimiz,

Son zamanlarda işyeri ile işyeri sayılan yerlerde (uçak içi, havalimanı, konaklanan oteller vb.) yürütülen sendikal faaliyetler sebebiyle uçuş personeli arasında huzursuzluk yaşandığına, bunun huzursuz çalışma ortamına neden olduğuna ve CRM’in bozulduğuna ilişkin pek çok bildirim gelmektedir. İş Kanunu Madde 18 ve Sendikalar Kanunu Madde 25/3 hükümlerine göre; çalışma saatleri içerisinde sendikal faaliyet yürütülebilmesi işverenin iznine tabidir. Ortaklığımızdan izin alınmaksızın çalışma saatleri içerisinde işyerinde yürütülen sendikal faaliyetler sebebiyle yaşanan olumsuzluklar, Uçuş Personelimizin motivasyonuna zarar vererek huzursuz çalışma ortamına neden olmakta ve CRM’i bozarak Uçuş Emniyetini tehlikeye sokmaktadır.

İletişimin ve CRM’in özellikle Uçuş Personeli için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatır, Ortaklığımızın izni olmaksızın çalışma saatleri içerisinde işyerlerinde bu tür faaliyetlerde bulunan kişilerin belirlenmesi veya şikayete konu olması halinde idari yaptırım uygulanacağı hususunda bilgilerinizi rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz.

Geri

68
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kabin

bence kaptanlar kendilerine yapılacak zamlardan feragat ediyorlar. hava iş hali hazırda kabin ve kokpiti tüzükte ayırdı. artık onlar ayrı işyerleri yani ayrı TİS yapabilirler.yabancı ve türk pilot bulamayan şirket kaptanlara zaten zam yapmak istiyordu (yüzlerce yabancı-türk pilot istifa etti) ama kabine de aynı zam oranlarını yapmak istemiyor zaten bize verdikleri parada herkesin gözü var. Hava iş tis yetkisini elinde tutarsa kaptanlar %15e yakın zam alacaklar kabine gene %1.5 ama FTL herkesi hasta edecek , kokpit para derdinde olsa idi hava iş te kalırdı hava sen e geçmezdi. dertleri para değil dertleri eski mutlu günlerde olduğu gibi uçmak emniyetli uçmak. THY… Devamını oku »

Devam

Kabin ve kokpit tehditlerden bıkmışken üstüne böyle uyarı Mail’i atılması ancak cahil insanları korkutur. Uçuş işletme başkanlığı farkında olmadan sendikamızın üye sayısını arttırıyor. Kim bilir belki onlar da çaktırmadan hava sen için çalıştıklarını biliyorlar. Ok yaydan çıktı bi kere, artık dönüş yok. Tek çare hava sen.

Ye babam ye

Demekki toplanan aidatları bahsettiğiniz yerlere harcıyorsunuz yoksa bu harcamaları nerden bileceksiniz… Yılların pilotlarının zaten evleri lüks arabaları var ayrıca aileleriyle gitmediği gezmediği ülke yok …. Hava il yöneticileri yemeğe devam yani..

DUMANLA HABERLEŞİLSİN

Legal olarak açılan Hava Sen ofisini illegal yoldan kapayın, Hava iş her yerde boy gösterirken, Hava Sen i ofislere sokmayın..ÇSGB nin kabul ettiği ve üyesi 5000 lere dayanmış bu sendikayı kabul etmemek için daha neler yapacaksınız. Hava Sen liler gerekirse dumanla haberleşir, yine başarır. 5000 personelinin özgür iradesini hiçe sayan bu yönetimi kınıyorum.

Yolcu abbas

Bir işveren müdürünün mevcut sendikayı savunması hayra alemet değil edep ya huu

Uçuş emniyeti

Ekip planlamanın adaletsiz, tutarsız, sürekli değişen, keyfi, kural tanımaz planlamaları yüzünden yorgun ve bitmiş halde uçuyoruz, Uçuş emniyetsizliği yaratan en büyük etken budur.

NEVİN HANIM

O güzel yüzünü neden gizledin bizden ?

Anonim

Yıldız Tilbe
Bütün kabin onun güzelliğini kıskanıyor zaten

TOPUKÇUYA CEVAP

İSKENDER’İN SIKTIĞI YERİ YAKINDA GÖRECEKSİN.

Nevin ÇOLAK

Sen bu tehditkar e postayı ekibine göndererek bir çuval inciri berbat etmişsin zaten. Personelin motivasyonunu bozan Başkaniye hanım bu e-posta aynı zamanda, senin ve ağababalarının panik içinde olduğunuzu da gösteriyor.

Kız Nevin !

Niye durup dururken atarlandın !!! Yoksa seni de mi aldığın yüksek maaş ve koltuğunla tehdit ettiler ? E haklısın tabii. THY de aldığın maaşın 5 te birine bile dışarıda iş bulamayacağını sen de biliyorsun. THY de sistem bu maalesef. Maaş arttıkça, kalite düşüyor.