featured

THY iyi çıkış yakaladı. Türkiye dünyanın merkezi konumunda

 

Airbus Türkiye Başkanı Simon Ward, havacılık sektörünün çok hızlı büyüdüğünü vurgulayarak,  “Bunda Covid-19’un da büyük etkisi oldu.

Uçak siparişlerinde şu anda yüksek talep alıyoruz. Şu anda havacılık sektörü çok aktif bir iş kolu. Bilet fiyatları kısa dönemde petrol krizinden çok etkilendi. Aynı zamanda uçak biletlerine pandemiden sonra da yüksek talep oldu.

Bu faktör de eklenince bilet fiyatları yükseldi ve biz de sisteme yeteri kadar uçak koyamadık. Bilet fiyatlarının talep seviyesi sebebinden dolayı ineceğini düşünüyorum. Ayrıca, havacılık sektörü yüksek yatırım alıyor. Petrol fiyatları da genel manada düşecek” şeklinde konuştu.

THY iyi çıkış yakaladı

Rusya’ya artık uçak satmadıklarını belirten Ward, Türkiye’deki uçak talebinin ani yükseliş gösterdiğini söyledi. Ward, “Çünkü Türkiye’nin Rusya’ya hava güzergahı var. Türk Hava Yolları’nın (THY) uçuşları da Rusya krizinden pozitif etkilendi.

Bizim Türkiye ile birçok ortak projemiz var. Uçaklarımızın birçok parçası Türkiye’de üretiliyor. Şu anda dünyada uçan her Airbus uçağında Türkiye üretimi parçalar var” diye konuştu.

Ward, 4 yıl aradan sonra Türkiye’de bulunmanın mükemmel olduğunu ifade ederek, “Covid-19 artık geçmişte kaldı. Burada Türk arkadaşlarımla beraber olmak mükemmel.

Türkiye, lokasyon olarak havacılık sektöründe iyi bir altyapıya sahip.

Coğrafi olarak Türkiye’den dünyanın üç çeyrek nüfusuna 4 saatlik uçuşla erişebilirsiniz. Türkiye, havacılık için kelimenin tam anlamıyla dünyanın merkezi konumunda” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    A220 satmak için yalamaya başlamış. Biliyoruz zaten merkezde olduğumuzu çıkış yakaladığımız.

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    Tamam iyi yakaladida taşeronluk hala devam ediyor buna nediyeceksin

    Cevapla