featured

THY istihdam başkanlığı eğitim borcu olan pilotlar için açıklama yaptı

Türk Hava Yolları İstihdam Başkanlığı tarafından kısa çalışma uygulamasının sonlanmasına müteakip, Hava-İş Sendikası ile yapılan protokol kapsamında tebliğ edilen yeni ücretleri kabul ederek 1 Eylül 2020 itibariyle tam zamanlı çalışmaya geçen kokpit çalışanlarımızın eğitim borcu geri ödeme planlarının yeniden yapılandırılması yönünde karar verildiğini açıkladı.

İşte Türk Hava Yolları İstihdam Başkanlığı tarafından yapılan o açıklama;

“Kıymetli Çalışma Arkadaşlarımız,

31 Ağustos 2020 itibariyle kısa çalışma uygulamasının sonlanmasına müteakip, Hava-İş Sendikası ile yapılan protokol kapsamında tebliğ edilen yeni ücretleri kabul ederek 1 Eylül 2020 itibariyle tam zamanlı çalışmaya geçen kokpit çalışanlarımızın eğitim borcu geri ödeme planlarının yeniden yapılandırılması yönünde karar alınmıştır.

Alınan karar gereği;

1.    Eğitim borcu geri ödemeleri 2021 yılına kadar ertelenmiş olup, 2020 yılı Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayları ücretlerinden eğitim borcu geri ödeme kesintisi yapılmayacaktır.

2.    2021 yılında, eğitim borcu geri ödeme kesintisi yeni net ücretinin %25’inin üzerinde kalan çalışanlarımız için, eğitim borcu geri ödeme kesintileri aylık net ücretin %25’i ile sınırlı kalacak olup, 2021 yılında geri ödenmesi gereken tutar ile ödenen arasında oluşacak fark 2022 yılı geri ödeme kesintilerine eşit olarak ilave edilecektir.

3.    2022 yılında eğitim borcu geri ödeme kesintisi yeni net ücretin %25’ini geçmesi durumunda ise, geri ödeme kesintisi %25 ile sınırlı olacak ve oluşacak fark yeniden bir sonraki yıla aktarılacaktır.

Düzenlemenin siz değerli çalışanlarımıza ve Ortaklığımıza hayırlı olmasını diler, bu süreçte çalışma şartlarında gösterdiğiniz sabır, anlayış, Ortaklığımıza yaptığınız katkılar ve verdiğiniz emekler için tekrar teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.
İstihdam Başkanlığı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 4 sene önce

    Kıyma etli demek istemistir yani Bon Bon etli arkadaşlarımız yoksa kıymet bilen böyle zor durumda bırakmaz kaptanini

    Cevapla
  2. 4 sene önce

    Kıymetliden sonrasını okumadım

    Cevapla