THY: İstanbul Havalimanı’na ortaklık için kararımız yok

THY: İstanbul Havalimanı’na ortaklık için kararımız yok

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’na ortak olacağı yönündeki haberleri yalanladı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’na yüzde 40 oranında ortak olacağı yönündeki iddiaları yalanladı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) yapılan açıklamada haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada “İstanbul Havalimanı’na ortaklık için kararımız yok” denildi.

‘İSTANBUL HAVALİMANI’NA GEÇİŞ SÜRECİNE ODAKLANDIK’

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle: “12 Şubat 2019 tarihinde Gazete Duvar ve Cumhuriyet Gazetesi internet sitesinde çıkan haberde, Ortaklığımızın İstanbul Havalimanı’na hissedar olacağı ve ciddi bir borç yükünün Ortaklığımıza devredileceğine dair ifadeler tespit edilmiştir.

Bahsi geçen haber gerçeği yansıtmamakta olup, İstanbul Havalimanı’na ortak olmaya ilişkin Yönetim Kurulu’muzun herhangi bir değerlendirmesi ve kararı bulunmamaktadır.

Ortaklığımız, operasyonlarımızın sorunsuz devam edebilmesi için İstanbul Havalimanı’na geçiş sürecine ve mevcut filo büyümesi ile ilgili yatırımlarına odaklanmış durumdadır.”

İstanbul havalimanı İçin ilginç iddia… Başlığı altında yayınladığımız haberin detayı için tıklayınız…

[pdf-embedder url=”https://www.airlinehaber.com/wp-content/uploads/2019/02/739820.pdf”]

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Teknik

Sefa Bey bu konuda bir görüş yazar herhal

plt

Medyada saçma sapan haberler çıkıyor sayfalarını okutmak için yazılmış bir dolu haber. Bu nedenle her habere temkinli yaklaşıyorum.

Necmi Ayaz

Hiç ortak olunabileceğini düşünmemiştim. İlk baştan itibaren bu karar alınsa idi her şey farklı olurdu ama bu saatden sonra zor

Guest

Bu tür bir kararınız olamaz dı. geçenlerde bir sitemiz sipariş verilen uçakları tarihlerini belirterek koydu. Bu kadar çok uçak ve masrafdan sonra ne ortaklığı