THY İŞÇİLERİNİN AİDATLARINI BALONCULARA GÖNDERMİŞLER !

THY İŞÇİLERİNİN AİDATLARINI BALONCULARA GÖNDERMİŞLER !

Hava iş Yönetiminin, THY çalışanlarından aldığı aidatları Kapadokyadaki balonculara verdiği ortaya çıktı. Havacılık sektöründe THY dışında  birçok havayolu, Genel Havacılık şirketi, yer hizmetleri şirketi olmasına rağmen buralarda üye kaydedemeyen ve örgütlenemeyen Hava İşi 2015 yılında rotayı Nevşehir’e çevirmiş ve buradaki baloncuları üye yapmak için çalışma başlatmıştı. Bu girişimleri sırasında 2 balon işyerinde iki kişilik grev başlatan Hava iş, balon işletmelerinin üye olan çalışanları işten atmaya başlaması üzerine 12 Mart 2016 günü büyük bir miting yapacağını açıklamış ancak Mitinge sadece Anadoludan ve İstanbul’dan 300 kişi toplayabilmişti.

Baloncular için Nevşehir’de bir de temsilcilik açan ve iddialara göre bir de Renault Symbol marka araç gönderen Hava iş, temsilci olarak da Oğuzhan Alkan’ı atamıştı. Alkan, Genç Birlik Nevşehir Şube Başkanı olarak görev yapıyordu. Bilindiği gibi Hava iş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal da Genç Birliğin eski Genel Başkanıydı.

Yapılan inceleme, Hava İş yönetiminin Balon Operasyonu sırasında Nevşehir’e, maaş, avans vb adlarla 1 yıl boyunca para gönderdiğini ortaya koydu. 2015 yılının Temmuz ayı ile 2016 yılının Nisan ayları arasında Oğuzhan Alkan veya Nevşehir Temsilciliği adına gönderilen toplam para 27.900 TL’ye ulaştı. Ayrıca Kapadokya’da bir balon firmasının yer ekibinde çalıştığı ileri sürülen Suat Taşkesen isimli kişiye de çeşitli tarihlerde Hava İş Yönetimi tarafından toplam 10.000 TL gönderildiği iddia edildi. Bunun dışında Nevşehir İcra Müdürlüğündeki muhtelif dosyalara da Hava İŞ yönetimi 4940 TL yatırdı. Hava İş’in Nevşehir’de niçin icralık olduğu ve neden bu paraları ödemek zorunda kaldığı bilinmiyor.

Diğer bir ilginç not ise, Hava İş tarafından kendisine 1000 TL gönderilen Aygün Denlü’nün bugün Ankara’da yapılan Ankara Şube Genel Kurulunda Ses Balonculuk firmasını temsilen delege olarak katılacak olması.

Geri

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Sadece bir fikirSweethoneyBalon haberYiyiciMetin Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
VAY BABAM VAY
Ziyaretçi
VAY BABAM VAY

Ya adamlar thy den oy alamayacağını ta o zamanlardan anlamışlar ve yemlemeye başlamışlar.

2

0
Uyan THY li uyan
Ziyaretçi
Uyan THY li uyan

Bu kadar şaibeden sonra Hava İş yönetimi kazanamazsa hepsi mahkemelerde sürünür valla. Bu ne rezillik yahu. Toplu iş sözleşmesi yaptığın yerden kork toplu iş sözleşmesi yapılamayan yerdeki iki üç kişiden medet um

3

0
Yuh artık
Ziyaretçi
Yuh artık

Aygün Denlü o tarihte olsa olsa Hava İş üyesi baloncudur. Yan sıradan bir üyedir. Üyesinden aidat toplayan Hava İş, bunları bir başka üyesine aktarıyor. Tam bir skandal.

2

0
Üye
Ziyaretçi
Üye

Sendika aidatları en azından yarı yarıya düşürülmeli. Çok para verince işte böyle şaşırıyor ne oldum delisi oluyorlar. Verdiğimiz aidatın dörte biri bile yeter ne yapılıyor ki orada. işveren borazancılığı dışında

2

0
Üye
Ziyaretçi
Üye

Her yerlerinden yolsuzluk dökülüyor.
Bu ne yahu yeter artık.

2

0
Fo
Ziyaretçi
Fo

Haram olsun aidatlarım, hakkımı helal etmiyorum

1

0
Metin
Ziyaretçi
Metin

vallahi iyi yapmış Ali Kemal Bey, az bile yapmış. Böyle üyeye böyle muamele eden yaranır THY camiasında. Halen, 6 ay daha fazla çalışırmıyım, arabamı yenilermiyim derdindeler. Haysiyet,onur,şeref diye bir değerleri kalmamışki hak hukuk arayışına girsinler haklarını arasınlar.

0

0
Yiyici
Ziyaretçi
Yiyici

İyi ki bunlar dini bütün, haktan,hukuktan yanalar ya tersi olsaydı neler olurdu Allah bilir !

1

0
Balon haber
Ziyaretçi
Balon haber

Ben genel kuruldaydım ne sese havacılık vardı ne Aygün denlü vardı.

0

0
Sweethoney
Ziyaretçi
Sweethoney

Sweethoney bıyıklarına yapıştıra yapıştıra temiş valla

0

0
Sadece bir fikir
Ziyaretçi
Sadece bir fikir

İcra dosyalarina ödenen para personelin maaşından kesilen 1/4 lük tutar olabilirmi?

1

0