THY’nin %50 Varan İndirimlerinden Kimler ve Nasıl Faydalanılır?

THY’nin %50 Varan İndirimlerinden Kimler ve Nasıl Faydalanılır?

THY indirimlerinden kimler faydalanabilir ve bu indirimlerden yararlanmak için neler yapmak gerekir haberimizde sizlere açıklıyoruz. Thy polis indirimi, thy asker indirimi, thy genç indirimi, thy çocuk indirimi, thy engelli indirimi, thy soyadı indirimi tamamı haberimizde.

THY Polis Asker indirimi var mı? Yüzde 50 indirimli uçak bileti Kampanyası hangi günlerde oluyor ?THY indirimli biletler kimler faydalanabilir ? THY indirimli uçak bileti kampanyaları kimler için? Kampanya tarihleri ne? THY indirimli uçak bileti almak için ne gibi şartlar gerekli?  Uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmakta olan THY’nin kampanyaları, bebeklere uyguladığı indirim, öğrenci indirimi, TSK personeli indirimi, engelli indirimi ile ilgili ayrıntılar haberimizde…

Türkiye’nin ulusal havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır.Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır. 2014 yılında toplam 54,7 milyon yolcusu vardır.

Skytrax’ın 2015 ödüllerine göre 5.kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilmiştir ve hali hazırda Dünya’nın en iyi 4. havayoludur. Ayrıca bunun dışında birçok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, yakında başlanacak noktalar ile birlikte, 110 ülkede 230 dış hat (Son ilan edilenler dahil, askıya alınan destinasyonlar hariçtir; Hong Kong, Kosova, KKTC ve Tayvan ayrı ülke olarak kabul edilmektedir) ve 50 iç hat (Anadolujet’in uçtuğu noktalar hariç) olmak üzere toplamda 280 noktaya sefer düzenlemektedir. Bu uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde dünyada 4. sırada yer almaktadır.

AnadoluJet, Türk Hava Yolları’nın bir alt markası olduğundan, uçuşlarda TK kodu kullanılmaktadır ve 7000’li TK kodlarını kullanmaktadır. Örnek: İzmir – Ankara uçuşlarında kullanılan uçuş kodlarından biri, TK 7005’tir.

THY İndirimli Biletler Kimler Faydalanabilir ?

Türk Silahlı Kuvvetleri indirimi

TSK’da askerlik hizmetini yapmakta olan ER ve ERBAŞ personele İç Hat ekonomi ücretleri üzerinden ücret sınıfına bağlı olarak %10 veya %15 indirim uygulanır. Promosyon ücretlerde uygulanmaz.

AJET/BORAJET ve CODESHARE uçuşları barındıran aktarmalı seferlerde TSK indirimi uygulanmaz. Sadece direkt TK  ve TK+TK aktarmalı seferlerde indirim uygulanır. TK7000 – 9999 uçuşlarında indirim uygulanmaz.

Sadece Kıbrıs’ta görev yapan Türk Barış Kuvvetlerine mensup asker ve bakmakla yükümlü olduğu eş ve çocuklarına ( 2-12 yaş ) uygulanır. Promosyon ücretlerde uygulanmaz.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan polislere, TSK ile Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarına, 17 Eylül-4 Ekim 2015’te seyahat edilmesi koşuluyla bilet fiyatlarında indirim sağlandı.

THY ile Anadolu Jet markalarının, Ercan, Hopa ve tüm iç hat (code share seferleri hariç) seferlerinde yüzde 50 indirim gerçekleştirilecek.

Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis, TSK’da subay, astsubay, uzman çavuş, uzman onbaşı, sözleşmeli er ile erbaş, askerlik hizmetini yapan er ve erbaş, Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli subay, astsubay, uzman jandarma çavuş, uzman er ile erbaşlar ile askerlik hizmetini yapanlara; ayrıca eş ve çocuklarına, birlikte veya ayrı seyahat etmeleri gözetilmeksizin, direkt ve aktarmalı seyahatlerde business ve ekonomi sınıf ücretleri üzerinden indirim uygulandı.

Biletleme işlemi sırasında subay, astsubay, uzman, sözleşmeli er ve erbaşlar, polis ve aileleri için askeri ya da emniyet kimlik kartı, er ile erbaşlar ve aileleri için askeri kimlik kartı ya da son 15 gün içinde alınmış terhis belgesi ibraz edilecek.

Engelliler için herhangi bir indirim var mı?

% 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde % 20 indirim ve tüm dış hat biletlerde % 25 indirim sağlanmaktadır. Yolcularımızın bu indirimden faydalanmaları için % 40 ve üzeri oranda engelli olduğunu gösteren bir belgeyi (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan alınmış engelli kimlik kartı, sağlık kurulu raporu veya ”Özürlü” ibaresi bulunan nüfus cüzdanı) ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca ‘refakatçi ile seyahat etmelidir’ ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçiye de promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde % 20 indirim sağlanmaktadır.

Uçuşun 24 saat öncesinden belirtilmek şartıyla isteyen tüm yolcularımıza ücretsiz olarak tekerlekli sandalye hizmeti sunulmaktadır.

Engelli indirimi, ABD, Birleşik Krallık ve Kanada çıkışlı düzenlenen biletlerde ve Türk Hava Yolları’nın taşıyıcı havayolu olmadığı code-share seferlerde uygulanmamaktadır.

Online yapılan satışlarda engelli indirimi uygulanamamaktadır. Detaylı bilgi için lütfen en yakın Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne başvurunuz.

THY’nin bebeklere uyguladığı indirim 

Seyahatin başladığı gün itibarıyla 2. yaş gününü kutlamamış olan bebekler tüm iç hat uçuşlarda ekonomi sınıfı direkt seferlerde 34TL, aktarmalı seferlerde 39TL sabit ücret, business sınıfı direkt seferlerde 44TL, aktarmalı seferlerde 49TL sabit ücretle, koltuk verilmeden yolculuk yaparlar. Bu indirimden faydalanabilmek için biletin düzenlendiği anda bebeğin doğum tarihini gösteren resmi bir belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.

Uçuşlarımızda bebek yolcular sadece ebeveynleri veya yetkili kılınan kişiyle birlikte seyahat edebilirler. Sekiz günlükten küçük olan bebekler ebeveynleriyle birlikte olsalar dahi uçuşa kabul edilmezler.

Uçuş içi güvenlik kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Bir yetişkin birden fazla bebek ile seyahat etmek zorundaysa diğer bebek için çocuk bileti almak zorundadır.

Gençlik indiriminden nasıl faydalanabilirim?

İç hat uçuşlarımızda gençlik indirimi uygulanmamaktadır. Dış hat uçuşlarımızda ise kimi güzergahlarda gençlik indirimi uygulanan ücretler bulunmaktadır. Ancak yaş limitleri ve ücret seviyeleri ülkelere göre değişiklik gösterebileceği için seyahat planınız kesinleştiğinde en yakın Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne veya yetkili bir seyahat acentesine başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Biletimi Online satın aldığımda öğrenci indiriminden faydalanabilir miyim?

İç hat uçuşlarımızda 13-24 yaş aralığında yolcularımıza, öğrenci olduklarını belgelendirmek şartıyla, ücret sınıfına bağlı olarak %10 veya %15 oranında öğrenci indirimi yapılmaktadır. Türkiye-Ercan arasında seyahat edecek öğrenciler için ise yaş sınırı 13-28 olarak uygulanmaktadır.

Dış hat uçuşlarımızda ise öğrenci indiriminden faydalanmak için yıllık ve devamlı öğretim yapan bir okulda kayıtlı olmanız gerekmektedir. Yaş limitinin üst sınırı ve indirim oranı yolculuk yapılacak ülkelere göre değişiklik gösterebileceği için seyahat planınız kesinleştiğinde en yakın Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne veya yetkili bir seyahat acentesine başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Çocuğum uçuşlarında indirimli seyahat edebilir mi?

İç hat uçuşlarımızda 2. yaşını kutlamış fakat henüz 12. yaşını kutlamamış olan çocuk yolcularımıza ücret sınıfına bağlı olarak %10 veya %15 oranında çocuk indirimi yapılmaktadır. Bilet düzenlenme esnasında çocuğun yaşını, nüfus cüzdanı veya başka bir resmi belgeyle belgelemeniz gerekmektedir. Dış hat uçuşlarımızda ise ancak uygulanacak ücretin kuralları izin veriliyorsa çocuk indirimi uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen en yakın Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne veya yetkili bir seyahat acentesine başvurunuz.

Yapılan Yorum Sayısı (13)

 1. Inci ilkutluğ   - Tarih: 28 Mart 2017 - Saat 01:56   - Cevap Yazın

  65 yaşini doldurmuş olanlara indirim varmi birde polis ailesine indirim varmi bilgilendirirseniz şimdiden tşk ederim

  8

  4
 2. Mücella Tavlaşoğlu   - Tarih: 2 Mayıs 2017 - Saat 23:19   - Cevap Yazın

  Gazi çocuklarına indirim varmı.

  0

  0
  • Anonim   - Tarih: 19 Haziran 2017 - Saat 05:17   - Cevap Yazın

   Gazinin kendisine bile vermiyorlar baktım…

   0

   0
 3. Mustafa tekınkas   - Tarih: 2 Haziran 2017 - Saat 22:30   - Cevap Yazın

  Slmlar benım 100de 40 raporum var ındırım var dıyosunuz vakat gırıs yapımda 120 vs 170 tl gıbı fıyat cıkıyo nıye

  0

  0
 4. Barbaros   - Tarih: 15 Haziran 2017 - Saat 23:02   - Cevap Yazın

  Hakkariye gidecek askere indirim varmi

  0

  0
 5. Anonim   - Tarih: 10 Ağustos 2017 - Saat 20:35   - Cevap Yazın

  Polisim indirim varni

  0

  0
 6. Anonim   - Tarih: 3 Eylül 2017 - Saat 16:29   - Cevap Yazın

  03-09-7017 thy özürlü indirimini kaldırmıştır ülke zor durumda

  0

  1
 7. Anonim   - Tarih: 5 Eylül 2017 - Saat 19:45   - Cevap Yazın

  Gazı indirimi yokmu

  0

  0
 8. Allah Vergim Bile Yok   - Tarih: 22 Eylül 2017 - Saat 09:04   - Cevap Yazın

  ÖNCELİKLE DEVLETİN ŞEHİT – GAZİ – ASKER – ENGELLİ VE !!!ÖĞRENCİLERDEN!!! VERGİ ALMAMASI GEREKİR! VE YA ÇOK AZ MİKTARDA ALMALIDIR. TÜRK HAVA YOLLARI BİR İŞLETMEDİR VE DİĞER ŞİRKETLERLE REKABET EDİP KARLILIK ORANINI ARTTIRMALI.ÜLKEYE SERMAYE KAZANDIRMALIDIR.FAKAT DEVLET BU KONUDA BİZLERE YARDIMCI OLABİLİR.UÇAK BİLETLERİNDEN ÇOK FALA VERGİ ALINIYOR! ŞEHİT-GAZİ-ASKER-ENGELLİ VE ÖĞRENCİLERDEN VERGİ ALINMAMALI !

  0

  0
 9. Anonim   - Tarih: 12 Ekim 2017 - Saat 21:11   - Cevap Yazın

  Assubay eşi ve subay babannesiyim indirim varmı

  1

  3
 10. Veysel özgül   - Tarih: 13 Ocak 2018 - Saat 19:09   - Cevap Yazın

  Gazı yakınıyım yani anne baba uçuş biletinden yararlana bilir miyim

  0

  0
 11. Veysel özgül   - Tarih: 13 Ocak 2018 - Saat 19:10   - Cevap Yazın

  Gazı yakınına indirim yokmu

  0

  1
 12. Bedavacı   - Tarih: 31 Ocak 2018 - Saat 21:52   - Cevap Yazın

  Gazi arkadaşım var. Ne kadar indirim alırım.

  0

  0