THY, havacılık çalıştayının ev sahibi oldu

THY, havacılık çalıştayının ev sahibi oldu

THY, IACO, SHGM iş birliğinde“Kaza ve Olaylarda Kabin Emniyet Unsurlarının İncelenmesi” konulu çalıştay 35’i yabancı toplam 80 havacılık uzmanının katılımıyla düzenlendi.

İSTANBUL, Millî bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları (THY) ev sahipliğinde olmak üzere Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (IACO) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) iş birliğinde “Kaza ve Olaylarda Kabin Emniyet Unsurlarının İncelenmesi” konulu çalıştay 35’i yabancı toplam 80 havacılık uzmanının katılımıyla düzenlendi.

THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2017 yılının havacılık sektörü açısından en emniyetli yıl olduğu ve yapılan proaktif çalışmalar sayesinde kazaların önlenebilme başarısının yükseldiğini vurguladı. İki gün süren çalıştay süresince, kaza ve olayların kabin emniyeti yönünden incelenmesine ilişkin personel yetkinlikleri, mülakat teknikleri, kaza ve olay inceleme sonuçlarının analiz edilmesi ve raporlanmasına yönelik konular istişare edildi.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Eyvah

Demek ki FTL uygulaması 2020’ye kadar bu haliyle devam edecek.

Talpa üyesi

Bu çalıştayda TALPA neredeydi acaba oto parkta nöbettemiydi ?

Samba

Brezilya’da

Musahhih Tayyarecigil

IACO? ICAO demek istiyorsunuz sanırsam?..