THY görünmeyen engellere farkındalığı artırıyor - Airline Haber

THY görünmeyen engellere farkındalığı artırıyor

 

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları, Engelsiz Seyahat uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı misafirlerinin seyahat deneyimlerini ‘’Ayçiçeği Yaka Kartı’’ projesiyle iyileştiriyor.

Bayrak taşıyıcı, ‘’Farklılıklar Değer Katar’’ programı kapsamında; Otizm, Demans, Kaygı Bozukluğu, Görme ve Duyma Güçlüğü gibi görünmeyen engelleri olan misafirlerine sunduğu Ayçiçeği Yaka kartlarıyla, hem yer hizmetleri çalışanlarının hem de kabin ekiplerinin farkındalığına katkıda bulunuyor. Böylelikle özel ilgiye ihtiyaç duyabilecek misafirlere daha fazla zaman ayrılmasına imkân oluşturuluyor.

BILAL EKSI..           Uygulamanın hayata geçirilmesine ilişkin görüş bildiren Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi;Türk Hava Yolları olarak sunduğumuz ayrıcalıklı seyahat deneyimini geliştirirken misafirlerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına odaklanıyor, bu yönde projeler üretiyoruz. Bu sayede, farklı kültür ve coğrafyalardan her gün yüzbinlerce misafirimizi yüksek memnuniyet oranıyla gökyüzünde ağırlıyoruz. Dünyada en çok ülkeye uçan ve uçtuğu her noktanın keşfedilmeyi bekleyen değerleri olduğuna inanan havayolu olarak, bulutların önündeki engelleri kaldıracak hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz.”dedi.

Projede birlikte çalışılan Hidden Disabilities Firması CEO’su Paul White; “Türk Hava Yolları’nın Görünmeyen Engeller Ayçiçeği global ağına katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Eğitimimizi 17.000 personeline sunma başarısına imza atan Türk Hava Yolları, havacılığı erişilebilir kılma kararlılığını yüksek düzeyde gösteriyor. Görünmez engellere sahip yolcular, Türk Hava Yolları ailesinin nezaketi, anlayışı ve ihtimamı ile karşılanıyor ve  dünyanın 129 ülkesine güvenle seyahat edebiliyor.’’dedi.

Dünyada görünmeyen engellerin sembolü olan Ayçiçeği Yaka Kartları, İstanbul Havalimanı  İç ve Dış hatlarda bulunan Özel Hizmet kontuarlarından ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

02 01

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Engelli
    2 0

    Engelli çalışanınıza sahip çıkın önce lütfen acımasız bazı genç yöneticilerin istemediği engelli hasta çalışanlaraSıradaki haber:

THY İç hat uçuşlarında kampanya başlattı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.