THY, Fethullah Gülen sorusuna yanıt veremedi

THY, Fethullah Gülen sorusuna yanıt veremedi

Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek, Fethullah Gülen’in 1999 yılında ABD’ye kimlerle gittiğini THY’ye sorduklarını anımsatarak “THY’den ’21 Mart ya da 22 Mart 1999 tarihinde seyahat ettiği bilgisi var, ancak yolcu listelerine ulaşılamıyor’ cevabını aldık” dedi.

Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, Türk Hava Yolları’na cevaplandırması için Fethullah Gülen’in 1999 yılında ABD’ye giderken yanında kimlerin olduğunu sorduklarını anımsatarak “21 Mart 1999 tarihinde Fethullah Gülen, FETÖ sözde lideri ABD’ye giderken kimlerle gittiği bunun THY kayıtlarında varsa gönderilmesini talep etmiştik. Ancak gelen cevap yazısında, 21 ya da 22 Mart 1999 tarihinde seyahat ettiği bilgisi var, ancak yolcu listelerine ulaşılamıyor. O tarihte başka kimlerin olduğu konusunda bir bilgiye ulaşılamadığı cevabını aldık” diye konuştu.

‘YOLCU LİSTESİNİN OLDUĞU BİLGİSİ MUTLAKA BİR YERLERDE VARDIR’

Komisyonun AK Partili üyesi Emine Nur Günay ise THY’nin Gülen’in ABD’ye kiminle gittiği konusunda neden bir bilgiye ulaşamadığının irdelenmesi gerektiğini kaydederek “Mutlaka yolcu listesinin olduğu bilgisi bir yerlerde vardır. 15 yıl öncesi. Çünkü kimlerle seyahat ettiği çok önemli” dedi. Başkan Petek ise cevaplanması gereken soruların tekrar THY’ye sorulması için not alınmasını istedi.(sputniknews.com)

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments