THY EMEKLİLİK VE İKALE KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPTI

THY EMEKLİLİK VE İKALE KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPTI

Airlinehaber olarak duyurduğumuz ve yorumladığımız haberden sonra THY personel yönetimi başkanlığı çalışanlara yönelik bir açıklama yapma gereği duydu.

İŞTE O AÇIKLAMA

r

rr

rrr

Geri
Etiketler:

Yapılan Yorum Sayısı (10)

 1. Anonim   - Tarih: 12 Aralık 2016 - Saat 19:31   - Cevap Yazın

  Maaşa zam işe son

  0

  0
 2. İTİRAF   - Tarih: 12 Aralık 2016 - Saat 23:16   - Cevap Yazın

  Rauf beyin yazdıklarını itiraf etmişler. Maaşsız emeklilik teklifi bu.

  0

  0
 3. çok doğru   - Tarih: 12 Aralık 2016 - Saat 23:25   - Cevap Yazın

  bir arkadaş maaşsız emeklilik teklifi demiş doğruya doğru.Bende bu sitede yazan bir arkadaşın yazısını okudum aynı tuzağı yazmış. Sendika da öğrenmiştir umarım

  0

  0
 4. Kafa çorba   - Tarih: 12 Aralık 2016 - Saat 23:30   - Cevap Yazın

  Sefa Bey lütfen yardımcı olun yol gösterin dilekçe verelimmi vermeyelim mi

  0

  1
 5. 211'den   - Tarih: 13 Aralık 2016 - Saat 10:42   - Cevap Yazın

  Bizlere tazminatlı fesih uygulandı.Bu uygulamayı teklif etselerdi hiç değilse hizmet ettiğimiz güzide şirketimizden emekli olarak ayrılmak iyi olacaktı.Bizi haksız yere yaftalayarak fesih uygulanmasının vebalini inşallah veremeyecekler.

  0

  0
 6. 211'den   - Tarih: 13 Aralık 2016 - Saat 10:46   - Cevap Yazın

  Arkadaşlar iyice düşünün, bu karar elbetteki çok zor fakat ocak ayı gibi bu yönetim daha kötü şartlarda fesihlere başlayacağını yakın çevrelerden duyuyoruz.O zamanda diyeceklerki biz sizlere fırsat sunmuştuk.

  Allah sizlere en iyi kararı almanızda yol göstersin inşallah.

  0

  0
 7. eyy thy yönetimi !!!   - Tarih: 13 Aralık 2016 - Saat 11:40   - Cevap Yazın

  Sen eski personele teklifte bulunacağına thy’de cirit atan fetocuları temizlesene ey İlker efendi! Niye temizleyemiyorsun yoksa sen de mi onlardansın ya da ellerinde aleyhine kozlar mı var? Neden korkuyorsun? Dünyada çalışan kıdem yılı 6,5 sene olup da başarılı olmuş bir şirket var mı ? Ayrıca bu maildeki amaç sayıları gittikçe azalmış olan eski personellerden tamamıyle kurtulmak! Aba altından sopa gösteriliyor ya git ya mobbing’e uğrar öyle gidersin pass ve ced bilet de alamazsın hesabı ! Tecrübe,birikim,bilgi parayla alınamıyor, yıllar içinde oluşuyor! Bu iş ciddi iştir,iett’ye, denizciliğe bilmem neye benzemez,bir anda batar gidersin el altından aldığın devlet desteği de kurtarmaz! Yandaşlar,torpilliler,karadenizli hemşehriler,türkçeyi şiveyle konuşanlar,yolcuya are you baggage diyenler,dil bilmeyen müdürler,işin içinden gelmeyenler,derdi davaları para,makam çıkar olanlar ve yediğiniz kul hakkı ile şirketi daha da felakete sürükleyeceksiniz ey kerameti kendinden menkul thy yönetimi!

  0

  0
 8. Yaman Çelişki   - Tarih: 13 Aralık 2016 - Saat 21:41   - Cevap Yazın

  Gerçekten yukarı bıyık aşağı sakal bir seçim, kalıp iyice diken üstünde çalışmak mı, yoksa tazminatı alıp yıllarca maaş beklemek mi? Devlet 52 yaşına kadar maaş bağlamıyor ama THY 40 yaşın üstüne çalışan istemiyor. Bu ne yaman Çelişki!

  0

  0
 9. Yaman Çelişki   - Tarih: 13 Aralık 2016 - Saat 21:44   - Cevap Yazın

  Aşağı sakal yukarı bıyık seçenek sunmuşlar. Ya risk alıp, diken üstünde çalısmaya devam ya da tazminatı alıp yıllarca maaş için yaş bekleme. Devlet 52 Yaşından önce maaş bağlamıyor ama THY 40 yaşın üstünde personel çalıştırmak istemiyor!!

  0

  0
 10. Deniz   - Tarih: 17 Aralık 2016 - Saat 20:25   - Cevap Yazın

  Ben bir airlinehaber okuyucusu olarak, yeni yönetime bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Genç yaşta emekli edilen başarılı personeli tekrar çağırsın. Böylece hem ikramiyeden, hem sigorta piriminden, hem vergiden kurtulur ve yurtdışındaki çok sayıdaki müdüre verdiği yüksek miktardaki maaş ve maliyetinden kurtulur.
  Emekli olmadan evvel THY ye ortalama 10.000 USD’ye mal olan bir yurtdışı müdürü, yapılacak pazarlık ile, bunun yarısından daha az bir maliyete gelecektir.

  0

  0