THY ekibi, New York'ta kaldıkları otelde soyuldu... Polis şefi'nin Sözü ekip üyelerini şaşkınlığa uğrattı

THY ekibi, New York’ta kaldıkları otelde soyuldu… Polis şefi’nin Sözü ekip üyelerini şaşkınlığa uğrattı

Türk Hava Yollarının İstanbul’dan New York giden ekibinin otelde odalarına giren meçhul kişi yada kişiler pasaportlarını çaldılar. İki hafta önce meydana gelen olayda hırsızların sadece pasaport ve uçuş belgelerini çalmaları dikkat çekti.

Patronlar dünyası’nın haberine göre, İstanbul New York seferini yapan ekip şehre indikten sonra anlaşmalı otelleri olan Manhattan 7. Caddedeki Park Central oteline yerleştiler. Belli bir süre istirahat eden pilotlar ve kabin memurları daha sonra dışarı çıktılar.

Döndüklerinde odalarına girildiğini ve pasaport, uçuş lisansları ile ilgili belgelerin çalındığını gördüler. Hemen otel yönetimi haberdar edildi. Otele gelen polis şefi çok ilginç bir soru sordu. ‘ hepiniz iltica başvurusu için mi pasaportlarınızı yok ettiniz.’ Sözü ekip üyelerini şaşkınlığa uğrattı.

Odalar da yapılan inceleme de para ya da başka bir kıymetli eşyanın çalınmadığı görüldü. Oda kapılarında da ciddi bir zorlama olmadığı belirlendi. Çalınma olayı ile ilgili olarak otel içinde geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Ekibin dönüşün de pasaportlarının olmaması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu gerekli belgeleri düzenledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir