THY ÇALIŞANINDAN ZEHİR ZEMBEREK BİR MEKTUP VAR

THY ÇALIŞANINDAN ZEHİR ZEMBEREK BİR MEKTUP VAR

THY ÇALIŞANINDAN ZEHİR ZEMBEREK BİR MEKTUP VAR

Sevgili AirlineHaber okurları, uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.

Ülkemizin geçirdiği bu sancılı dönemin sonuçları her sektörü olduğu gibi havacılık sektörünü de vurmaya başladı.

Öncelikle kısa sürede ülkemizin kendini toparlayacağına ve bu olayı her kim yaptı ise bu vatan hainlerinin cezalarını tek tek çekeceklerine eminim. Bu tür zamanlarda kimin doğru kimin yanlış olduğunu %100 olarak bilmek gerçekten çok zor .

Daha ilk yazımda yazdığım üzere bu köşe havacılık sevdalısı herkesin köşesi. İster işveren olsun ister çalışan bu sektörde yer alan yada sektörde olmasa bile havacılık ile ilgili olarak sesini duyurmaya ihtiyacı olanlara bu köşe ve tüm AirlineHaber sitesi açık . Çünkü yayın politikamızı çalışanlardan yana olacağız diye yayın hayatına başladığımızda belirlemiştik.

Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu ve küresel bazda en bilinen markalarından biri olan THY geçtiğimiz gün sadece SMS mesajı ile 200’ün üzerinde çalışanın iş aktini fesih etti. Gerek bu işlemin uygulanış biçimi gerekse bu işlem yapılırken mesaj giden herkese ortak bir sebep bildirilmesi tüm sektörün olduğu gibi bizlerinde kafasını karıştırıyor.

Özellikle ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu bilmediğimiz bir şekilde işlerine son verilen tüm çalışanların bu işlemin zamanlamasında yapılan büyük yanlış neticesinde FETÖ  mensubu olarak gösterilmeleri ne derece doğru onuda sizlerin takdirine bırakıyoruz.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki eğer bunların hepsi gerçekten kamuoyunda denildiği gibi bu örgüte bulaşmış ise o zaman THY yönetimi tarafından yapılan işlem sonuna kadar doğrudur.Hatta kanımca azdır bile .

THY mutlaka kamuoyuna bu insanların üzerine yakıştırılan bu etiketi gidermek için somut kanıtlara dayanan bir açıklama yapmak zorundadır.

Diğer taraftan bu personelin zimmetli eşyalarının teslimi için çağırıldıkları binada gördükleri muamele de duyumlarımız arasında. Bugün bu yazıyı hazırlarken iş akti fesih edilen bir eski THY çalışanından bir email aldım. Bu emaili sizlerle paylaşıyorum. Yorumu sizlerle birlikte yapmayı umut ederken son bir kez daha belirtmek isterim ki eğer bu fesih işlemi FETÖ terör örgütü ile ilişkilendiriliyorsa bunun kanıtlarla birlikte açıklanması bir vatan ve insanlık borçudur.

Gelen email şöyle ;

“Sizlere aslında THY de neler olup bittiğini anlatacağım.Ben yaklaşık 20 senelik bir Thy personeliyim.Pazar günü evimde ailemle otururken işten atıldığımı yazan bir sms aldım.Akşam haberleri ve internet sitelerini açtığımda ise THY ‘de FETÖ temizliği şeklinde haberler gördüm.

Bu tür vatan hainlerinin her yerden temizlenmesine yürekten destek olan biri olara inanamadım. 40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek bir iftiraydı bu. Güneydoğuda 15 ay askerlik yapmış ve bu vatan için çatışmış canımı siper etmiş bir insanım.Ben nasıl terörist olurum diye düşünmedim değil.

Ertesi gün aynı talihsizliği yaşayan 15 kadar arkadaşımla nasıl olsa şirketimiz bize bir açıklama yapar en azından nedenini öğreniriz umuduyla THY’nin Yenibosnada bulunan binasına gittik. İlk olarak bizi içeri almadılar.Uzun bir  süre binaya girip çıkanların biraz şaşkın birazda aşağılayıcı bakışları arasında bir müddet bekletildik.Tabi bu esnada işten çıkartılan personelin gerginliği had safhaya yükseldi ve bina güvenlikleriyle çeşitli tartışmalar yaşandı.

Daha sonra bizleri şirketten ve diğer çalışanlarda izole eder gibi bir odaya aldılar ardından Thy personel yönetim müdürü Selma Yasa adlı bayan ve ekibi geldi hepsi türbanlı (burda türbanlı lafını hor görmek için kullanmadım bi şey belirtmek için kullandım onuda yazımın sonunda anlayacaksınız. Selma hanımın gelir gelmez ettiği laf şuydu “şirketten ikale yoluyla  yani istifa ederek yada emekli olarak ayrılmak istermisiniz ? “ ve sürekli bu soruyu tekrarladılar.

Çünkü amaç atılan personelin işe iade davası açmasını engellemekti.” Bakın atılırsanız pass biletlerinizi alamazsınız gibi yersiz tehditler gelmeye başladı. Bazı emekliliği gelmiş ve çocuğu yurt dışında okuyan kişiler emeklilik yolunu seçtilerse de ben ve bir çok arkadasım kabul etmedik.Sonuçta sms ile atılmak bizim tercihimiz değildi.

Bu esnada kabin ekiplerinin bağlı olduğu kabin hizmetleri başkanı Nevin Çolak adlı bayanın yada personel başkanın oraya gelip bize bir açıklama yapmasını seni verimsizlikten attım senı performansından attım yada senı sosyal medya yüzünden attım tarzında bir açıklama beklediysek de kimse ne geldi ne de odasından çıktı.

Karşısındaki personelle hatta insanla nasıl konusacağını bilmeyen yetkili kullandığı yanlış kelimeler ıle ortamı gerdiyse de biz sakinliğimizi koruduk.

Hatta içimizden kendisini tanımayan bir arkadasımız ”sizin isminiz ve göreviniz nedir ?” diye sordu. Yanındaki memur Selma hanımın adını ve görevini söylediğinde ona kızdı. Açıkcası o sabaha kadar kendi personeli olan ınsanlardan korkuyordu.Hatta ve hatta tehdi tetklerini ”istifa ederek gitmezseniz ”fetöcü” damgası yersiniz demeye kadar getirdi.

Biz gerekli işlemleri tamamladık şirket tarafından verilmiş eşyalarımızı imza karşılığı teslim ettik ki 5 liralık gömleklerimizi bile sayarak aldılar.Odadan çıktım önce bir lavoboyu kullanmak ve arkadaşlarımla vedalaşmak istedim ki buna bile izin vermediler. Resmen bir terörist muamelesi görüyorduk. 20 sene  sonra bu muameleyi görmek çok acıydı.Biraz öne bahsettiğim o turbanlı bayanların bize nefret dolu bakışlarını ömrüm boyunca unutmayacağım.

Gelelim madalyonun diğer yüzüne, şirketin son zamanlarda maddi açıdan durumunun iç acıcı gitmediğini,çok övündüğü ikramdan bazı ürünleri kaldırmaya başladığını,uçaklarda ki kabin ekibi sayısını azaltmaya başladığını bir hafta önce uçuş işletme başkanı Levent Yılmaz’ın Yeşilköy’deki ekip odasına gelerek” zor durumdan geçiyoruz maddi ve manevi açıdan ve maalesef bunun bedelini bazı arkadaslarınız  ödemek durumunda kalacak” dediğini hepimiz biliyoruz.

Tıpkı vatan haini fetonun okulları var diye Afrikanın her köyüne her şehrine açtığı şuan zarar ettiği halde kapatamadığı hatları bildiğimiz gibi.

Eğer kapatırsa dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu ünvanını kaybedecek.

Uçakların bu Afrika şehirlerine 20 yolcuyla gitmesi bizim suçumuz değil.

Rugby, golf turnavalarına milyonlarca dolar ödeyerek sponsor olmak da bizim suçumuz değil.

Hükümet ile feto denen hainin arasından su sızmadığı zamanlarda şirketin neredeyse tüm yurt dışı istasyon müdürlüklerine, Türkiye’deki önemli makamlarına onun adamlarını siz getirdiniz.

Şimdi bu bahaneyle gerçekten terör örgütü destekçisi haketmeden biryerlere gelmiş ınsanları şirketten uzaklaştırıp kendi adamlarını getirecekler. Yine bu bahaneyle sosyal medyada hükümet le aynı tarafta olmadıgını yazan çizen insanlarıda şirketten uzaklaştırmak  amaçları.Bir çalışan aldığı paranın karşılığını emek olarak verir. Şirketin menfaatlerini korur malını çalmaz asli görevi budur. Kimse hükümet yanlısı yada aynı zihniyette olmak zorunda değildir.

Ancak akp nın baskıcı tehditkar tarafı en çok thy de hissedilmiştir. Her gün yapılan mobbingleri de hiç bahsetmiyorum bile.

Şimdi bunu okuyanlar benim için hain ekmek yediği yere ihanet ediyor diyebilirler şimdiye kadarda hiç etmedim 2001 yılında şirket krizdeyken 3 ay maaşımdan da bir çok arkadaşım gibi feragat ettım.

Thy bizleri performans,işletme,verimsizlik gibi nedenlerle işten çıkartabilir bu hakkıdır ancak bu çıkarmaların zamanlaması Thy tarafından hesaplanamamıştır. O kadar dar kötü bir zamanlama ki düne kadar ona emek veren masum ınsanaların bir anda kamuoyu önünde terörist damgası yemesine neden olmuştur.Çağırıp ”bak arkadasım ben seni şu yüzden attım” deme cesaretini medeniyetini gösterememiştir.

Tıpkı  4 sene önce emekli olan muhalif personelini sadece pass bilet vermemek için  kendi sisteminde”öldü”göstermesi gibi.Yanlış anlamadınız senede 100 dolarlık pass bileti vermemek için ınsanı ”öldü” gösteren bir şirkettir THY.

İnsanlar yıllarını verip havacılıkta en önemli şey olan tecrübeye sahip olduğu halde bu teröristleri şirkete sizler yerleştirdiniz kimsenin emeğine saygı duymadınız. 2 gün önce işe girenler Parise Romaya ABD ye sizler müdür yaptınız. Cumhurbaşkanımızın yaveri gibi en yakınızdaki genel mudur yardımcınız bile fetöcü hain çıktı şimdi ayıkla pirincin taşını THY…”

Evet bu email biraz sert. Belki bir kısmı işten çıkartılmanın üzüntüsü ve kızgınlığı ile de yazılmış olabilir. Ancak satır arasına bir nokta varki benim için bazı soruları gündeme getiriyor.

Eğer sebeb verimsizlik ise yani kamuoyunun yakıştırdığı gibi FETÖcü terör örgütü mensubu değiller ise zamanlama yanlış değil midir ?

Eğer gerçekten böyle bir durum var ise sadece işten çıkartmak yanında başka işlem neden yapılmamıştır ?

İşe geri alım davalarının açıldığı belirtiliyor . THY bu durumda ne gibi bir tedbir alacaktır yada almış mıdır ?

NOT/ Airlinehaber’in yayın anlayışı gereği ismi bizde mahfuz bu arkadaşımızın serzeniş içeren bu mektubunu kelimesine,nokta ve virgülüne bile dokunmadan aynen yayınladık.

Erim FUNDA

Geri

Yapılan Yorum Sayısı (51)

 1. doğru söze ne denir   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 11:26   - Cevap Yazın

  kimsenın kimseyi terörist ılan etmeye ıma etmeye hakkı yok THy nın hıc bır zaman krız yönetımı asla olmamısdı. şimdide olmadı

  1

  0
 2. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:05   - Cevap Yazın

  Yazık bu gerçekten namusuyla vatan sevgisiyle işini yapan hiçbir siyasi bağı olmayan sadece ailesinin geçimi için çalışan insanlara. Kurunun yanında yaş da yanıyor.

  1

  0
 3. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:15   - Cevap Yazın

  yazık günah bu insanlara bunu yapanlar Allahtan korkun biraz … böyle olacağı belliydi ne de kolay damgalıyorsunuz insanları…

  1

  0
 4. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:17   - Cevap Yazın

  THY nin personel çıkartma zamanı çok manidar.Kurunun yanında yaşda yanma misali yazık çok yazık kul hakkı unutmayın

  1

  0
 5. Maalesef bütün kurumlar böyle anlaşılan   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:21   - Cevap Yazın

  Bir zamanlar Türkiyenin ve dünyanın prestijli kurumlarından biri olan THY nı da TSK gibi itibarsizlastirmislar. Ama unutmasinlar ilahi adalet var.

  0

  0
 6. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:28   - Cevap Yazın

  THY adına bazı şeyler duymuştuk karalama demiştim ama bu mektup pek yenilir yutulur değil

  1

  0
 7. yanlıslık vardır duzelır   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:40   - Cevap Yazın

  Ben soyle dusunuyorum o kısıler dırek degılde dolaylı olarak baglantısı olabilir ama kendi isteklerinin dısıanda tab kendılerının bıle haberı yoktur. Zamanında oglunu fem dersanaesıne gondermıstır vs… duzelır kurunun yanında yasta yanacak bıraz…

  0

  4
 8. gereği yapılmalı   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:50   - Cevap Yazın

  gayet samimi içten bir yazı ve yazıda geçen isim açık thy gereğini yapmalıdır

  0

  0
 9. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 12:56   - Cevap Yazın

  Fetöyle hic alakasi olmayan insanlar da cikariliyor. Yazik gercekten çok yazik…

  0

  0
 10. THY   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 13:22   - Cevap Yazın

  TGS kurulduğunda bir çok personeli işten atmadınız mı?Saçma sapan yerlere insanları atıp tazminatını eline verip yollamadınız mı?O zamanlarda Feto’dan tanıdğı olanlar başka yerlere ülkelere aktarıldı.Çok iyi biliyorum.Yönetiminize hediye edilen Audi marka FG plakalı araçları görmedik mi?Afrikaya neden uçtunuz?İçinizde kaç Fetocu var Allah bilir.Neden diğer havayollarının uçmak istediği noktalara taş koyduruyorsunuz?Günahsız insanların günahına girmeyin.Yazık ya bu ülkenin gerçekten cılkı çıktı

  0

  0
 11. Haklı   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 13:23   - Cevap Yazın

  Haklısınız ancak insanlarımız koyun olduktan sonra bunlar hep olacaktır.örnek Lufthansa bakınız Nasıl pilotlar birbirini tutuyorlar.bir tane Yabancı pilot yok orda.ama bizler birbirimizi kıskandığımız sürece sınıflandırma yaptığımız sürece bunlar olacaktır.

  1

  0
 12. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 13:53   - Cevap Yazın

  Oturduğunuz koltuklar kimseye kalmayacak ilahi adalet çook büyük

  1

  0
 13. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 14:05   - Cevap Yazın

  Bunlar Allahtan korkmaz.

  0

  0
 14. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 14:42   - Cevap Yazın

  25 yıllık bir personel olarak aynı haksız muameleyi gördüm malesef. Atatürk ilke ve devrimlerine inanan ekmeği dışında çabası olmamış bir mağdur olarak yazıya ben de imzamı atarım. Ayrıca belirtmek isterim ki arkadaşımız az bile yazmış. Bu yapılan FETO culerin ATATÜRK culeri tasfiye hareketidir. Bütün feto culer halen şirkette hatta başkan ve müdür olarak çalışmaktadır. Bkz. Ankara çetesi. Allah her zaman haklının yanında olacaktır. Tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.

  0

  0
 15. Kim kimi temizleyecek bilinmiyor..   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 14:47   - Cevap Yazın

  FETO CULAR KALACAK VE FETOCULAR DIGERLERINI FETOCU DIYE DAMGALAYIP ATACAKLAR.SONRA TEMIZLIK YAPTIK DIYCEKLER..KIM KIMI TEMIZLEYECEK???

  1

  0
 16. Atılanlar   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 15:01   - Cevap Yazın

  Kokbit ve kabinden atılanların listesine bbakılınca tam bir fiyasko başka bir tabirlede tırajedik komedi.Rabbim şirketimizin sonunu hayreyle.

  0

  0
 17. FETÖ out AKP in :)   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 15:28   - Cevap Yazın

  Torpil olayları devlet kurumlarında olduğu sürece ülkemiz gelişemez. THY nin asıl sahipleri havacılık mezunu arkadaşlardır. Kurumlar adamına göre değil bilgisine, tecrübesine göre işçi almalıdır. Kim olursa olsun torpille devlet kurumuna alındığı sürece ülkeye,hükümete güvencemiz kalmaz.

  1

  0
 18. Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 16:24   - Cevap Yazın

  Yanlış zamanlamayla insanların kader cizgisi degistirildi yaş ve kuru birbirine karıstı vebal altına girmessiniz insallah

  0

  0
 19. herkez   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 16:26   - Cevap Yazın

  herkez değil herkes. koskoca yazara yakışmayan yazım hatası.

  0

  0
  • Anonim   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 19:06   - Cevap Yazın

   Kesinlikle doğru söylüyorsunuz. Hatam icin özür dilerim.

   2

   0
 20. yazik   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 17:03   - Cevap Yazın

  TEKNİK C.S paralelcidir.

  0

  0
  • Vatan sever   - Tarih: 17 Temmuz 2017 - Saat 05:25   - Cevap Yazın

   Ercan tnr.. yılların himmetçi fetö çocuğu

   0

   0
 21. THY çalışanları bir halta yaramaz   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 18:08   - Cevap Yazın

  Bugüne kadar THY çalışanları bunun gibi binlerce haksızlıkla karşılaştı çalışanları bırlık olup karşı koysaydı yonetım bu adı oyunları oynayamazdı. En buyuk sorun aralarında bırlık beraberlık yok kaptanından en alttakıne kadar şimdide hepsi bunu tadacak

  2

  0
 22. Güldürmeyin bizi Allah aşkına!   - Tarih: 27 Temmuz 2016 - Saat 23:56   - Cevap Yazın

  Neymiş efendim THY tasarruf için hükümet yanlısı o olmayan personeli FETÖ’cü bahanesiyle işten atıyormuş muş! Arkadaş bu bilmem kaç milyar dolarlık şirketi ona buna vereceği pas bilet etkiler mi! Resmen yaptığınız çamur at izi kalsındır! Ucuz bir şekilde insanların kafasını bulandırmak için yazılmış olduğu besbelli! THY zaten 2014’ten bu yana FETÖ’cü temizliği yapıyor. Inşallah yapmaya da devam edecek. Ne ben ne bir yakınım THY’de çalışıyor. Bu mektuba göre yorum yapan ve THY’ye veryansın eden yorum sahiplerinin de içten içe yusuf yusuf olan FETÖ’cüler oldugu gibi bir şüphe de hasıl oldu içimde. Eğer öyle ise çok daha zevkli olacaktır. Yavaş yavaş! Acı çeke çeke inşallah hepinize sıra gelecektir. Sahte hacı-hoca hain terörist vatan hainleri sizi.

  0

  5
  • .......   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 03:17   - Cevap Yazın

   Ben o atilanlardan biriyim
   Mart ayinda emeklilik hakkimi prim ve yas olarak kazandim
   Gel emekli ol demediler kendileri aralik ayina kadar uzattilar. Bu arada alanda bomba ve darbe olaylarini yasadim . Orda arkadaslarimizi kaybettik buyuk korkular yasadik . Ardindan sirketime ve arkadaslarima olan saygimdan ne rapor aldim ne mazeret ve moral bozuklugumu gizleyerek calismaya devam ettim . Thy ye 24 sene emek vermis biri olarak bu camiayi uzaktan yargilamanizi reddediyorum . Ben tum haklarimi aliyorum sadece pass hakkim olmayacak benim icin sorun yok. Ancak bu sirkete 17-18 sene emek vermis bir cok arkadasimin da fetocu metocu olmadigina adim gibi eminim .

   3

   0
  • cahil   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 07:40   - Cevap Yazın

   merak etme sızlerınde yavaş yavaş acı ceke ceke gıdecegınzı gun gelecek bızde bunu zevkle ızleyecegız.tıpık komurcu makarnacı beynı ıste.yazıyı duzgun okumamıs bıle.adam demıskı evet fetö temızlıgı var olmalıda.ama zamanlaması yanlıs.sucu gunahı olmayanlar zan altında kalmıs.akp-fetö yıyın bırbırınızı

   0

   0
   • Uyanın uyanın   - Tarih: 10 Ocak 2017 - Saat 13:49   - Cevap Yazın

    Sen nasıl bir yaratıksın ya. Sen kimsin ki millete feto damgası vuruyorsun. Buraya yazacaklarımı bilirdim de yayınlanmaz dua et

    0

    0
  • vicdanı olan;   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 11:23   - Cevap Yazın

   Arkadaş gülmene gerek yok, bugünkü ülkemizde malesef yandaş isen iş var, yok değilsen başka kapıya mantığıyla gidiliyor. THY yönetimide aynı maktıkla çalışıyor bizzat yakınımdan şahitim…

   1

   0
  • Anonim   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 15:12   - Cevap Yazın

   sana kısaca ha…….r lan diyorum

   0

   0
   • Anonim;   - Tarih: 30 Temmuz 2016 - Saat 20:13   - Cevap Yazın

    Belliki sen yandaşsın aç gözünüde gör, o h.. kelimesinide sana iade ediyorum yoksa daha beterini söylerdim….

    0

    0
 23. yazık ki çok yazık   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 00:35   - Cevap Yazın

  Ben 4 sene önce zorla kendi isteğiymiş gibi gösterilerek emekli olanlardanım..Eyvallah emeklide hayat güzel uçuştan 11 seneden sonra yere geçip çalıştığımdan da zorla aldığım (ki yüksek peyzaj mimarıyım) uzmanlıktan sonra emeklilikteki tek kaybım ikramiyelerim oldu. Ama huzurum bana yeter…Öyle atılan arkadaşlarımı duydum kı 2002 öncesi işe girişli fetö,cemaat bilmez biattan çakmaz dibine kadar Atatürkçü …ki öyle olmasalar çoktan müdür olurlardı uzman gelip uzman kaldılar,yetiştirdiklerinin hepsi müdür ,başkan oldu…Tüm emekleri bir anda çöpe atılıp üstüne de bir de damgalandılar…Tek dileğim bunu yapanların aynı şeyleri yaşamadan bulundukları yerlerden ayrılmamalarıdır..Biz eskiyiz kaç genel müdür,kaç başkan eskittik neler gördük,neler geçirdik …Arkadaşlara bunları reva görenlerinde insan yüzüne bakamayacak şekilde ekmeklerinden olmalarını tüm kalbimle dilerim…

  1

  0
 24. Önce kendin adil ol   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 05:18   - Cevap Yazın

  Kendi mağduriyetini anlatırken hakkında hiç birşey bilmediğin bu şirkete 10 yıl boyunca emek vermiş, jübilelerin menfaatimi herkesten fazla düşünen, hepsinden daha çok çalışan, bu 211 kişi arasında belki de hakkı en çok yenmiş bir GMY için hiç çekinmeden, acaba demeden kendin FETÖcü damgası vuruyorsun. Senin onlardan ne farkın kaldı?

  0

  0
 25. Anonim   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 05:19   - Cevap Yazın

  FETÖ’cüleri al AKP’cileri yerleştir.Siz ve bu değişmez zihniyetleriniz,sarmaş dolaş olduğunuz o günler karakterlerinizi de bütünleştirmiş,ikiniz de iğrençsiniz,aynı b.k.n kahverengisisiniz,kendinizi bir nimet saymayın

  0

  0
 26. YETER   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 10:16   - Cevap Yazın

  Yeter!Fetocu degilim ben! Ben de cıkarilanlardanim.Ogretmendim ben . Kpss ye girdigim sene sorularin onlarda oldugunu herkes soyledi. Tenezzul etmedim evlerine dersanelerine gitmedim. Atanamadim. Geldim hostes oldum. Ne referansimda onlardan var ne arkamda.Atildigim gune kadar hic bir kotu durum yada sikayet icin cagrilmamistim ben o binaya. İşimi güzel yaptim. Kabinden atilanlara bakin ne kadar basarili insanlar.Haberler sebebi fetoculuk dediler. Altindaki yorumlarini gordunuz mu siz? ben o yorumlari okudugum sabah ellerim kitlendi. Cikarildigima degil asıl isyanim, ölmedim daha çalisirim. Fetocu ilan edildik biz!! Siyasetten anlamam ben .Kim yapistiriyo ustume bu etiketi!!! Ben miyim fetocu!!! Etrafimda ne turbanli gorunce burun kivirdim ne de ateist. Kimseye etiket yapistirmadim ben. Yapmayin. Neye inaniyosanız kimlerden yada neyden yanaysaniz yapmayin. Vicdaniniza sorun. Atilanlari tanimiyosaniz tanimadiginiz insana fetocu demeyin. Kurunun yaninda yaş da yanar demek ne kolay size… Hayatim kaydi benim!

  0

  0
  • Uyanın uyanın   - Tarih: 10 Ocak 2017 - Saat 13:52   - Cevap Yazın

   Hocam Allah aşkına boşverin bu adamı. Karıştırmak için yazıyor. Asıl fetoş kendisi çünkü. Sallayın gitsin. O kiö pz.. ki Size feto damgası vuracak. Kolau tabi klavye delikanlısı o

   0

   0
 27. Anonim   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 11:08   - Cevap Yazın

  İşten çıkarılan arkadaşlar,Allah hepinize hayırlı kapılar açsın.Her şerden bir hayr doğar.

  0

  0
 28. VEFA   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 11:48   - Cevap Yazın

  SEGİLİ ARKADAŞLAR………
  BENDE 2011 YILINDA RAPORLU İKEN İŞTEN ATILANLARDANIM.BİZİM ATILDIĞIMIZ DÖNEMDE SENDİKA BAŞKANIMIZ ATİLAY AYÇİN ÇOK MÜCADELE ETTİ ANCAK ARKASINDA HİÇ KİMSE YOKTU YANİ BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN DİYEN DOSTLARIM DEMEKKİ NEYMİŞ YILAN GÜN GELİP SOKUYORMUŞ.SİZLER SENDİKA BAŞKANIMIZ ATİLAY BEY İ KAYBETTİKTEN VE DESTEĞİ KESTİKTEN SONRA BUNLAR OLDU

  0

  0
 29. Yazık oluyor   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 20:23   - Cevap Yazın

  Ne yazık ki, AKP iktidara geldiğinden beri, ülkenin hemen hemen her biriminde kalitesizleşme devam ediyor. Bilimsellikten uzak, adaletsiz, hesapsız, kitapsız uygulamalar büyük bir hızla devam ediyor ve son bulmayacak gibi. Belki bugün yaşananlardan sonra dahada artacak. Liyakat, emeğe saygı, bilgiye saygı gibi değerler bu iktidarda yok olup gitti. Allah bu ülkenin ve değerli, akıllı ve vatanını seven insanların sonunu hayırlı getirsin.

  1

  0
  • Anonim   - Tarih: 28 Temmuz 2016 - Saat 21:49   - Cevap Yazın

   doğru tespit,çokkk haklısınız… bir başka açıdan küresel güçler ve kapitalizm toplumları, cehaleti önce iktidar yoluyla hegemonyası altına alır, sonra böyle inançsal,düşünsel, maddesel vs. her türlü değerlerini, ideallerini altüst eder, daha fazla köle yaratmak için…ki asgari düzeyde geçinmeye çalışan insanın adaletsizliklere karşı koymaya gücü mü yeter…

   0

   0
 30. borsadakı bır sırkete ıktıdarlar yonetıcı atarsa sonuc bu...   - Tarih: 29 Temmuz 2016 - Saat 16:46   - Cevap Yazın

  Bu arkadasın haklı feryadına katılıyorum…akp feto cu arıyorsa once kendi ise aldıklarına bakması lazım…cunkı hepsının dosyasında feto nun ıcazetı var…zaten onun ıcazetı olmadan thy gırmek ımkansızdı bır zamanlar…bunların sorumlusu lıyakatsız yonetıcılerdır…

  0

  0
 31. Anonim   - Tarih: 17 Ağustos 2016 - Saat 20:29   - Cevap Yazın

  Bu gıbı haksızlıklar hep arkası olmayan garıbana yapılır ben sanıyorumkı bu sırketten hıc bır fetocu atılmaz gostermelıkten başka cunku fetonun telefonuyla gereksız yerlere hat açan sırket sımdı fetocularımı temızlıyecek hat acılan yerlaerdekı ıstasyonlarda calısanlar hepsı feto okulundan mezun elemanlar neredeyse sankı THY. Havayolu degıl feto havaYollar.e.emekli

  0

  0
 32. Bir Öneri.   - Tarih: 18 Ağustos 2016 - Saat 17:33   - Cevap Yazın

  Bir kilo prasa bedeline karşı gelen THY Hissesi alarak genel kurula katılıp sesinizi duyurun.
  Hissedar olduğunuz için salondan çıkarma yetkileri yok. İstediğiniz gibi konuşun. ÖZGÜRSÜNÜZ.

  1

  0
 33. HAKKIYLA GIRMEYEN CIKARILMALI   - Tarih: 25 Ağustos 2016 - Saat 10:46   - Cevap Yazın

  arkadaslar, ben adeleti ve adil olma tarafında olan biri olarka bugun yıllar önce bedavadan THY giren daha sonra torpillerle giren daha sonra sınavsız olarak girenler ve bir yanda da kpss puanı yok YDS puanı vs ve kendi bilgileriyle sınavlara girip kazananlara bişi demiyorum ama bunun dısında haketmeyenler cıkarılmalı gercekten. dehset derecede sacma sapan , rahatlıkdan onu bunu hesapkayan adam akıllı iş yapmayan bir sürü insan var. su son iki üc yılda belki bilgili tecrübeli insanlar girmekde işe. gerci siyaset bölümü okuyanı satınalmaya. teknisyeni muhasebeye . sacma sapan bir sürü sey dönüyor. THY TAM BİR POLİTİKANIN DÖNDÜĞÜ BAŞ NOKTA VE ADELETSİZLİĞİN OLDUGU YERDİR

  1

  0
 34. iftiralar fetö   - Tarih: 4 Eylül 2016 - Saat 05:51   - Cevap Yazın

  merhaba arkd.
  almanyadan uzaktan tr.siyasetiyle ilgileniyorum ve isten cikarilan masum insanlari merak ettim.ve tahmin ettigim gibi binlerce vatandas nasil terorist ilan edilir diye sasmistim medyada ve cadi avi oldugunu hemen anladim.maalesef yorumlarda kurunun yaninda yasda yanar gibi beyinsiz sözler okudum.ne vicdansiz yorum,o insanlarin is kaybiyla hayatlari karariyor teselli ve anlayis bekliyor.birde sürekli allah ve atatürk,adalet yaziliyor aniliyor ama trde kimse takmiyor.tansiyonu yüksek dar gelirli bir ülkede yasiyorsunuz ve siddet günlük mücadeleniz.belkide yanlis ilahlarin pesine takilmayip kendi özgür yolunuza ciksaniz? allahsiz,atatürksüz,fettysiz,eddysiz,vatansiz: sadece siz olsaniz?bende hic biri yok ve yinede mutluyum,saygiliyim ve inaanlari seviyorum.

  0

  0
 35. Wake Vortex   - Tarih: 1 Kasım 2016 - Saat 14:44   - Cevap Yazın

  Erim Bey araştırmacı yazınız ve değerlendirmelerinizden yola çıkarak; Atatürk Havalimanın da trafik sayısının 9 Eylül günü 1478 trafiğe nasıl çıkarıldığını ve bunu rekor olarak kamu oyuna duyuran iradeyi araştırmanızı istiyorum.Atatürk Havalimanın kapasitesinin çok üzerinde uçak indirerek uçuş emniyetinin ihlal edildiğini, bu meydana inen herkesin yolcuların ve pilotların bilmeye hakkı vardır. Avrupadaki tüm meydanlarda Wake Vortex Decision Support System (WVDSS) sistem olmadan, hiç bir şekilde meydan trafik kapasitesi artırılmamaktadır.Eğer 100 feet’in altında uçak Wake Vortex’le karşılaşırsa Pilot’un yapacağı hiç bir şey yoktur. Lidar tekniği kullanılarak wake vortex görselleştirilmiş ve sistem trafik ayrımını tamamen bilgisayar desteği ile yapmakta, yaklaşma ve kuledeki kontrölerler çıplak gözle uçağın vortex girdiğini görmektedirler. Bu konuda aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz…
  https://www.youtube.com/watch?v=zeYP4sn8Tzs
  http://www.wakenet3-europe.eu/

  EUROCONTROL Wake Program ; http://www.wakenet.eu/fileadmin/user_upload/Workshop2015/Presentations/WNE2015_S1_Treve.pdf

  (Referans;http://www.wakenet.eu/fileadmin/user_upload/News%26Publications/WN3E_Wake_Vortex_Research_Needs_Report_2012_v1.pdf)

  0

  0
 36. VERİMSİZ   - Tarih: 28 Kasım 2016 - Saat 15:46   - Cevap Yazın

  UĞRADIĞINIZ HAKSIZLIĞI BİLİYORUM BU PARALELCİ AVI DEĞİL DESELERDE HALEN ONLAR DURUYOR .BU ŞİRKETTE GELENEK HALİNE GELMİŞ ADAM ATMA İŞ ÜSTTEKİLER DURUYOR ALTTAKİLER GİDİYOR.YAPILAN BU İŞLEMLERİN VERİMSİZLİKLE İLGİSİ YOK O KILIF TEKNİKTEN BİLİYORUM SON AY MESAİYE KALMIŞ ARKADAŞLAR VE KURSA GÖNDERDİĞİ TEKNİSYENLERİ YOLLADILAR.MAHKEMELERİN DEVAMININ OLDUĞUNU AHİM KAPISININ ARALANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİN VE ONA GÖRE AVUKATINIZI BULUN SAKIN SENDİKANIN ESKİ AVUKATINA GİTMEYİN BU KONUDA HALİ HAZIRDA İADE DAVASINDAN SONRA AHİME GİDEN DAVAYI AÇANLAR MEVCUT.

  1

  0
 37. Burkay   - Tarih: 26 Aralık 2016 - Saat 08:02   - Cevap Yazın

  THY herkese zulum etmeyi marifet sayiyor.

  0

  0
 38. Uyanın uyanın   - Tarih: 10 Ocak 2017 - Saat 13:45   - Cevap Yazın

  15 yıllık bir personel olarak bu arkadaşın mektubuna gönülden inanıyorum. Allah kimseye yaşatmasın bunu. Maalesef güzide ailemiz çaycısına kadar fetolaştırıldı hatta tarikat üyeleri bile alındı sarıklı cübbeli. Feto olayı sadece bahane oldu. Gerçekten alakası olmayan insanlar birileri istedi diye o damgayı yedi. İşten atıldı ne de olsa gerekçe büyüktü kimse hesap soramazdı. Atılan bir terröristti. Tabiki bu olanları tarih unutmayacak. Tek adam vefat ettikten sonra ülkenin nasıl bir şekil değiştireceğini bugün çok yaşa padişahım diyenlerin o gün geçmiş bütün tweetlerini sileceklerini bugünden sötleyebilirim. Allah’a çok şükür ben Atatürkçü bir insan olarak bazı insnalar gibi idealimi satmadım makam için. Evime haram para sokmadım. Kul hakkı yemedim. Bu mektubu yazan arkadaşımızın işten atılmasına neden olan insan ya da insanlar merak etmeyin gün gelince onlar da atılır.THy döngüsü bu. Sen bugün birini yollarsın yarın biri gelir seni yollar. Bu arada arkası sağlam fetoculara dokunamazlar. Henüz fetodan tam kopma olmadı. Herşey TV de izlediğiniz gibi değil. One minute dediğimiz israil en çok uçuş yaptığımız nokta. NOKTA

  0

  0
 39. ibrahim can antalyadan   - Tarih: 25 Şubat 2017 - Saat 18:36   - Cevap Yazın

  Bende ikibin onda atilan arkadaslardan biriyim yirmi iki sene calistim THY de allah razi olsun katanlardan ama haksiz yere atildigimiz yere uzuluyorum avrupa insanhaklarindan gelecek haberi bekliyorum ben atildigimda emekliligime on ay vardi ve iszislik parasiyla emekliligimi doldurdum allahima sukur ama THYi mahkemeye verdi sendika uyarsalardi ben onayi bekletselerdi emekli olacaktim zaten simdi uzuluyorum bizi duyan varsa aydinlatsin bizi lutfen emekliligi gelen emekli olmuyor atiliyor ikinci parasini aliyor biz tgs den atilmisiz alamiyoz onlar verimsizlikten atiliyor aliyor haksizlik yaptilar bize oparotor olarak calistik

  0

  0
 40. temel temelli   - Tarih: 14 Mart 2017 - Saat 12:17   - Cevap Yazın

  kabağı da düşünen yukarda olan vardır

  0

  0