THY BAGAJ HAKKI KARARINI DEĞİŞTİRDİ

THY BAGAJ HAKKI KARARINI DEĞİŞTİRDİ

THY’nin bir kaç hafta önce aldığı kararla bagaj hakkını “tek parçada 23 kilo” düşürmesine gösterilen tepkiler Türk Hava Yolları’na geri adım attırdı.

Konu ile ilgili olarak AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “THY, Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın haklı tepkilerine kulak vererek, bagaj hakkıyla ilgili kararını yeniden düzenledi. Buna göre yolcular 23 kilo yük hakkını iki valizle taşıyabilecekler” dedi.

Ne olmuştu, ne oldu?

Türk Hava Yolları aldığı kararlar 1 Mayıs’tan itibaren alınacak biletlerde 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak  dış hat uçuşlarında, ekonomi sınıfı bagaj hakkını çok parça ve 30 kilogramdan, tek parçada 23 kilograma düşürme kararı almıştı.

Özelllikle Avrupa’da yaşayan Türklerin yoğun tepkisi ile karşılanan karara karşı gösterilen tepki ve şikayetleri değerlendiren THY yönetimi parça başı bagaj uygulmasından vaz geçerek yine eskiden olduğu gibi 23 kilo yük hakkının iki parça halinde estra ücrete tabi olmadan taşıyacaklarını duyurdu.

THY’nin bu kararı ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız vatandaşlar bu durumu Nasrettin Hoca fıkrasına benzeterek, “ Allah gabibanın eşeğini önce kaybettir, sonra buldurup sevindirimiş” diyerek sevinçlerini dile getirdiler.

(SONHABER.EU)

Geri

Yapılan Yorum Sayısı (6)

 1. Iskandinavya mudurleri toplanilsin!   - Tarih: 16 Mayıs 2017 - Saat 09:36   - Cevap Yazın

  Baskanimiz halkimizi dinleyerek geri adim atmis. Acaba haksizliga da dur diyebilirmi? Söyle Yurtdisi mudurlerini bir tek tek gøz eleginden gecirsin baksin neler cikacak. 10 ailenin agari Ucretli maasi kadar maas al Ama bir gram beyin yok. Sirkete tamamiyle zarar Yurtdisi muduru, nedir amcasi dayisi arkanda Aslan olsa ne yazar ALLAHtan korkunuz olmadiktan sonra.
  Allahini seven baskan iskandinavyayi bir arastirsin, hirsizlik yapan sef mi desen son nefesini vermeye az kalmis Ama hala calip cirpan mudurun beynini yoneten neler neler. Bir goz atilmasi gerek derim

  4

  0
 2. yolcu   - Tarih: 16 Mayıs 2017 - Saat 09:43   - Cevap Yazın

  30 kilodan 23 kiloya düşmüş mü düşmemiş mi? nasıl geri adım olmuş bu, 23 kiloyu bozdur bozdur harca diyolar yani…

  4

  0
  • Turker   - Tarih: 18 Mayıs 2017 - Saat 05:19   - Cevap Yazın

   Ucak bileti fiyatlari can yakiyor bu vatandas tstile nasil gidiyor dusunen varmi aceba cumhurb ve basbakan haberdarmi aceba fiyatlardan

   2

   0
 3. Turker   - Tarih: 18 Mayıs 2017 - Saat 05:17   - Cevap Yazın

  Cumhurbaskani ve basbakan ucak bileti fiyatlarindan haberdarmi aceba can yakiyor vay halimize allah yardimcimiz olsun

  2

  0
 4. Anonim   - Tarih: 19 Mayıs 2017 - Saat 01:55   - Cevap Yazın

  Yaz biletleri uçmuş ve kiloyu düşür işmi bu!!!

  1

  0
 5. Anonim   - Tarih: 21 Mayıs 2017 - Saat 19:11   - Cevap Yazın

  Gurbetcinin gurbetciden baska düsüneni yok

  1

  0