THY Almanya Toplantısından Öne Çıkan Başlıklar

THY Almanya Toplantısından Öne Çıkan Başlıklar

Türk Hava Yolları Almanya’da partnerler tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ana maddesi Kazan-Kazan ilişkisi oldu.

Türk Hava Yolları Nürnberg Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4.  Partnerler Tanıtım Programı’na Türkiye ve Almanya’dan kamu ve özel kuruluş  yetkilileri katıldı.

Türk Hava Yolları Kuzey Bavyera Genel Müdürü Osman Nuri Hasırcı,  toplantıda yaptığı konuşmada, Nürnberg’in Türk Hava Yolları’nın Almanya’daki 14  destinasyonundan biri olduğunu söyledi.

Tur operatörlerinin özellikle grup seyahatlerini Nürnberg’e  yönlendirmeleri önerisinde bulunan Hasırcı, Türk Hava Yolları’nın Nürnberg’de  futbol, basketbol, golf ve bowling gibi farklı spor dallarındaki sponsorluk faaliyetlerine değindi.

Türk Hava Yolları’nın Nürnberg’e konfor kazandırdığını ifade eden  Hasırcı, “Bizim aracılığımızla acenteler, partnerler, havalimanı ve bütün bölge  kazanıyor. Dolayısıyla Türk Hava Yolları Nürnberg’e yüksek katma değer olarak  geliyor. Nürnberg’i dünyaya bağlayarak, dünyayı da Nürnberg’e taşıyarak bir  fonksiyon üstlenmiş oluyoruz” dedi.

“Kazan-kazan ilişkisi oluşturmak istiyoruz”

Nürnberg Belediyesi Ekonomiden Sorumlu Yetkilisi Michael Fraas ise  Türk Hava Yolları ve Nürnberg arasında kazan-kazan ilişkisi oluşturmak  istediklerini söyledi.

Önemli bir ekonomi merkezi olan Nürnberg’de birçok uluslararası fuar  düzenlendiğini ve yüzde 50’si dünya çapında faaliyet gösteren bölgedeki  şirketlerin Türkiye ile de yakın ilişkileri bulunduğunu anlatan Fraas, “Bu açıdan Türk Hava Yolları, bizim için dünyaya açılan kapı ve kalitenin ifadesidir.  Nürnberg olarak Türkiye ile ilişkileri çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Nürnberg Albrecht Dürer Havalimanı Üst Yöneticisi (CEO) Michael Hupe  ise Türkiye’nin Nürnbergliler için önemli bir tatil destinasyonu olduğunu  belirterek, Türk Hava Yolları’nın dünyanın her yerine İstanbul üzerinden ulaşmaları için önemli bir yardımcı konumunda bulunduğunu söyledi.

Uluslararası fuar katılımcılarının yanı sıra Nürnberg’de yaşayan Türk  kökenli insanların ulaşımı için de Türk Hava Yolları’nın kritik bir rolü olduğuna  işaret eden Hupe, Almanya’ya ziyaretleri zor ve zahmetli kılan vize konusunun iyileştirilmesi yönündeki taleplerini ülkedeki hükümet yetkililerine her zaman  ilettiklerini aktardı.

Hupe, “Biz büyümek istiyoruz. Türk Hava Yolları ile iş birliğimiz  sayesinde büyüyeceğimizden eminiz” dedi.

Toplantıda, Nürnberg Kongre ve Turizm Merkezi Basın ve Halkla  İlişkiler Müdürü Wolfram Zilk, Frankonya Turizm Birliği Satış Müdürü Jörg  Hentsschel, Bayern Tourismus Marketing Temsilcisi Silvia Aral Hoffmann, Frankfurt Tourismus-Congress Yetkilisi Anette S. Biener, TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Direktör  Yardımcısı Gülberk Aşyapar da bir sunum yaptı.

Toplantıda gerçekleştirilen çekilişle katılımcılara çeşitli hediyeler  takdim edildi.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.