featured

THY Afrika’yı fethetti

Türk Hava Yolları (THY) Afrika’da en fazla noktaya uçan havayolu şirketlerinden biri haline geldi. THY Addis Ababa Müdürü Ünal, Afrika kıtasında 51 şehre uçuş gerçekleştirdiklerini belirtti.

THY’nin Sahra Altı Afrika’ya yönelik genişleme politikasının Türkiye’nin Afrika açılımı politikasıyla eş zamanlı gerçekleştiğini belirten Ünal, “Afrika açılımı ile ülkemizin hem Afrika’daki dış temsilcilikleri çoğaldı hem de uçuş noktaları artırıldı” diye konuştu.Ünal, THY için Sahra Altı açılımının 2006›da başladığını dile getirerek, o sene açılan ilk hatlardan birinin Addis Ababa olduğunu, aynı dönemde Hartum ve Lagos seferlerinin de başladığını anımsattı. Aradan geçen 11 yılda önemli bir mesafe alındığını kaydeden Ünal, “Şu an Afrika’da 51 şehre, havalimanına uçuşumuz var. THY, Afrika’da en fazla noktaya uçan hava yollarından biri ve Afrika dışından kıtaya operasyon gerçekleştiren en büyük havayolu şirketi” dedi.
FİYATLARI DÜŞÜRDÜK
Ünal, hem havacılık hem ekonomik verilere bakıldığında Afrika›nın, dünyanın diğer bölgelerinden çok daha hızlı büyüyen bir nokta olduğunun anlaşıldığını ifade etti. Ünal, THY›nin Afrika›daki uçuşlarını artırmasıyla kıta ülkeleri için uygulanan bilet fiyatlarında da büyük bir düşüş yaşandığının altını çizdi.

İNGİLTERE LAPTOP YASAĞINI KALDIRDI

Türkiye’den İngiltere’ye olan uçuşlarda uygulanan elektronik cihaz yasağı kaldırıldı. THY’den yapılan açıklamada “Atatürk ve Sabiha Gökçen’den İngiltere’ye yapılan seferlerimizde uygulanan ‘laptop yasağı’ kaldırılmıştır.Teşekkürler” denildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 7 sene önce

    Mesele Doğru Strateji. Bu stratejiyi yıllar önce Temel bey oluşturdu. Şimdi meyveleri toplanıyor (İlker bey tarafından)

    Cevapla