THOMAS COOK ACİL DURUM İLAN ETTİ !!

THOMAS COOK ACİL DURUM İLAN ETTİ !!

İngiliz taşımacılık şirketi THOMAS Cook, Batı Afrika’daki siyasi kargaşalar nedeniyle Gambiya’dan yaklaşık 1.000 İngiliz’i geri getirmek için acil durum planları uyguluyor.

Şirket, dün gece Twitter’da yaptığı açıklamada, ülkeye yapılan tüm uçuşları 20 Ocak tarihine kadar iptal ettiğini söyledi.

Tatil şirketi, yaklaşık bin tatil müşterisini İngiltere’ye geri getirmek için Çarşamba günü (bugün) başkent Banjul’dan ek bir uçuş programı düzenleyeceğini duyurdu.

Web sitesinde yayınlanan bildiride, “İngiltere Dışişleri ve Federal İşler Bürosu (FCO), 17 Ocak akşamı, zorunlu seyahatler dışında kalan herkese Gambiya’ya seyahat etme kararını değiştirmelerini önerdi.

Bu acil önlem, 19 Ocak’ta yapılacak tartışmalı cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde ülkede yaşanan kargaşa yüzünden alındı.

Thomas Cook yaptığı açıklama ile, tüm Birleşik Krallık yolcularının mümkün olan en kısa sürede eve getirilmesi yönündeki acil durum planlarını uygulamaya koydu.

18 Ocak Çarşamba günü dört ek uçuş da dahil olmak üzere gelecek 48 saat içinde Banjul havaalanına ek uçuş programları düzenlendi.

Buna ek olarak, İngiltere’ye geri dönmek için mümkün olan en erken uçuş olanaklarını sunmak üzere havayolu ile iletişime geçen 2.500 yolcu var.

 

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.