featured

THK'dan kadın pilot alınmayacağı yönündeki haberleri yalanlama

Türk Hava Kuvvetleri’nin kadın pilot almama kararının duyulması üzerine gün boyu tepkiler yükselmişti. Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada ‘Sadece dış kaynaklı temin edeceğimiz mühendislik kaynaklarında bayan tercih etmedik’ denildi.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı T24’ün sorusu üzerine verdiği yanıtta kadın pilot alınmayacağı yönündeki haberleri yalanladı ve “Sadece dış kaynaklı temin edeceğimiz mühendislik kaynaklarına 15 hafta sonra kısa bir askeri eğitim alacakları için bayan tercih etmedik” ifadelerini kullandı. Açıklamada şöyle denildi: “Bu yıl içinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda temin var.
Birincisi Hava Harp Okulu’nun birinci sınıflarına yani hazırlık sınıfına olan temin. Buraya 4 tane bayan temin ettik. Bunlar 5 yıl sonra teğmen olarak mezun olacaklar ve pilot da olabilecekler. Herhangi bir sıkıntı yok. İkincisi şu anda hâlihazırda Hava Harp Okulu 4. sınıfları da teğmen olarak mezun ediyoruz. Üçüncü sınıflara da 6 kişi temin ediyoruz. Onun da kılavuzu bugün yarın çıkacak. Sadece dış kaynaklı temin edeceğimiz mühendislik kaynaklarına 15 hafta sonra kısa bir askeri eğitim alacakları için bayan tercih etmedik” ifadelerine yer verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. BAŞLIĞI TÜRK HAVA KUVVETLERİ DYE YAZARSANIZ DAHA İYİ OLMAZ MI ? TÜRK HAVA KURUMU DİYE ANLAŞILIYOR.

    Cevapla