THK HER UÇAK BİLETİNİN 50 KURUŞUNA TALİP

THK HER UÇAK BİLETİNİN 50 KURUŞUNA TALİP

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, kurumun maddi kaynaklarının artırılması amacıyla vergi muafiyeti sağlanması ve uçak biletlerinden 50 kuruşluk gelirin kendilerine verilmesi dahil bazı öneriler içeren bir kanun taslağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduklarını bildirdi.

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, kurumun maddi imkanlarının artırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. THK’nin, Türk havacılığının gelişmesindeki önemine işaret eden Atılgan, kurumun kurulduğunda sahip olduğu maddi imkanların yıllar geçtikçe kaldırıldığını söyledi.

CUMHURBAŞKANINA KANUN ÇALIŞMASI SUNULDU

Havacılık aktivitelerinin çok pahalı olduğunu ve daha fazla imkanla daha büyük işler yapabileceklerini dile getiren Atılgan, şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanımıza kurumumuzun maddi imkanlarının artırılması için kanun çalışması sunduk. THK’nin kurulduğunda sahip olduğu imkanlara kavuşması amacıyla arz ettiğimiz çalışmamız, kendilerinin de tensipleriyle şu anda inceleniyor. İnşallah kanun çıktığı zaman, oradaki birtakım gelir getirici unsurlar THK’nin daha büyük işler yapmasını sağlayacak. Çalışmamızda, Kızılay’ın da aralarında olduğu bazı kurumlara sağlanan vergi muafiyetlerinin bize de tanınması ve uçak biletlerinden 50 kuruş gibi küçük bir gelirin bağlanması dahil gelir getirici çeşitli hususlar bulunuyor. THK Başkanı Kürşat Atılgan

195 MİLYON dolar BORÇ VAR

Atılgan, sağlık Bakanlığı bütçesinden Yeşilay’a sağlanan destek gibi kendilerinin de Milli eğitimBakanlığı bütçesinden yıllık 25 milyon lira destek talep ettiklerini belirterek bu ödeneğin Gençlik ve spor Bakanlığından da sağlanabileceğini söyledi.

Taleplerinin incelendiğini ifade eden Atılgan, şunları kaydetti: “Kurumun şu anda 195 milyon dolar kredi borcu var. Bunlar, ben göreve gelmeden önce, helikopter ve ambulans helikopter alımı için kullanılan döviz cinsi krediler. Kurumun ciddi finansman gideri var. Bu kredilerin yeniden yapılandırılmasıyla bir kısmının faizlerini düşürdük, daha da düşürmek için pazarlık halindeyiz. Bu borcun sadece faizinin yüksekliğini düşünün. Kanun düzenlemesiyle kurumun ekonomik durumunun 10 senede iyi olmasını, sonraki 10 senede de iyi gelir elde eder hale gelmesini hedefliyoruz.”

Atılgan, Türkiye’nin önemli kurumlardan biri olan THK’nın yaşatılacağına inandığının altını çizerek, “Devlet yöneticilerimiz problemlerimizle yakından ilgileniyor. Onlarla diyalogla problemlerimizin çözüleceğini düşünüyorum.” dedi.(milliyet)

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ogrenci

Ogrencisini istismar eden kadin ogretmenden sikayetciyoz

fikridüşünür

Türk Hava kurumu Değil Aile kurumu mübarek.. Bu okuldan mezun oldum çalışanların hepsi akraba.. Bi kurum da memur müdüründen fazla maaş alır mı demeyin bu kurumda alıyor.. tabi başkanın akrabası olursanız.. Pilotaj gelirini sorarsanız da o para dişlerinin koğuğuna yetmez.. Ha unutmadan ne kadar emekli asker varsa kurumu kemiriyor.. Bence o kurumada atamalar devlet eliyle yapılmalı.. har vurup harman savuruyorlardı zamanında..

Kapatın gitsin

Gerek yok zaten THK diye bir kuruma kim ne yararını görmüş bugüne kadar. 195 milyon dolar borç nedir yaaa. Soyup soğana çevirmişler hala çalınacak para peşindeler. Pilotaj eğitimlerinden gelen paralar nerde özel üniversite kurdunuz kandırdığınız öğrencilerin ödediği ücretler nerede.