THK halkın bağışlarını satıyor!

THK halkın bağışlarını satıyor!

Türk Hava Kurumu‘nun ‘borçlarını azaltma’ gerekçesiyle iki yılda 100’e yakın taşınmazını elden çıkardığı tespit edildi.

THK’nın önceki genel başkanı Osman Yıldırım döneminde kurulan üniversite ve yapılan bazı yatırımlarla kurumun dengesi bozulmaya başlandı. Yıldırım’ın yolsuzluk iddiasıyla 2014’te tutuklanmasının ardından genel başkanlığa seçilen Kürşat Atılgan, borçlardan kurtulmak ve çalışanların maaşlarını ödeyebilme gerekçesiyle taşınmazların satışı yolunu seçti. Taşınmazlarını birer birer satışa çıkaran ancak satışlara rağmen THK’nın düzlüğe çıkamadığı belirtildi.

‘GELİR GETİRİCİ TEKLİFLERİ ERDOĞAN’A SUNDUK’

Kurumda maaşların ödenememesi ve biriken borcun bir milyar dolara ulaşması üzerine Atılgan, geçen yıl Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan destek istedi. Atılgan, ziyaret sonrası “Kurumumuz için birçok gelir getirici tekliflerimizi Cumhurbaşkanımıza sunduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize nezaket göstererek kabul etmesi ve sorunlarımıza destek vermesi 92 yıllık tarihi kuruma ciddi bir nefes aldıracak” demişti. Ancak, gelir getirici yeni bir adım atılamazken, mevcut taşınmazların satışı devam ettirildi.

MART AYI BOYUNCA BİRÇOK TAŞINMAZ SATILDI

Kurum bu yıl da satış ihalelerini sürdürme kararı aldı. Mart ayı boyunca aralarında dükkan, turizm tesisi, işhanı, büro, tarla ve apartmanların da bulunduğu 14 adet taşınmaz satıldı. Bu ay yenileri de satışa çıkarılıyor.

SON İKİ YILDA 100’E YAKIN TAŞINMAZ

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre son iki yılda 100’e yakın taşınmazını satan Türk Hava Kurumu, 16-18 Nisan tarihleri arasında yeni bir satışa çıkıyor. THK’nın Ankara’daki merkez binasında, İstanbul, Edirne, Muğla, Mersin ve Elazığ illerinde bulunan 2 iş hanı, 3 adet mesken nitelikli taşınmaz, 3 adet turizm nitelikli taşınmaz ile 3 dükkân ihale ile satışa çıkarılacak. THK’nın satışa çıkardığı iş hanlarından birisi olan Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki beş katlı binada, 2 dükkan ve 32 büro bulunuyor.

Geri

6
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Thk Sevdalısı

EY KÜRŞAT PAŞA YANINDA GETİRDİKLERİNİ AL VE GİT BU KURUMDAN.
YANINDA GETIRDIKLERININ VARYA GAYRIMENKUL ZENGİNİ OSMAN KÖŞKER VE YÜCEL ZENGİNİ ONLARIDA BIRAKMA
BİR AN ÖNCE İSTİFA ET. İSTENMİYORSUN ADANALI YAPAMADIN.

ÇÖZÜM KOLAY

Aslında Çözüm Çok kolay THK nin il ve ilçelerdeki bütün şubelerini Kanun Hükmündeki kararname ile kapatacaksın.
Sonra Bu illerin ileri gelen ve zenginlerine Fahri olarak bu Şube başkanlıklarını vereceksin böylece boşuna gider olan kısmı keseceksin.
Şube başkanları buraların masraflarını kendileri karşılayacak Kurum bu sayede 5 yıl içinde şaha kalkar.

THK zede

Kurumun son 6-7 yılını bilen biri olarak söylüyorum. Hayatımda gördüğüm en leş kurum. Yöneticilerinin al birini vur ötekine. THK pişmanlıktır.

kurban

insanlar o kurban derilerini paraya dönüştürün diye yıllarca size verdi, şimdi işletemediğiniz gibi bunca yıldır yapılanları elden çıkartıyorsanız artık kapanma vaktiniz geldi demektir, uçak biletlerine ek ücret ekleterek oturduğunuz yerden para gelmesini beklemek çok mantıksız. hepimiz bir vakıf kuralım, yapamayınca devlete bu vergiyi benim için tahsil et diyelim. mükemmel yol.

..

O kurumu sen ben kurmadık Mustafa Kemal Atatürk kurdu.amacı Türk insanına havacılığı tanıtmak ve sevdirmektir.

XXX

YYY