THK BAŞKANI’NA YURT DIŞI YASAĞI

THK BAŞKANI’NA YURT DIŞI YASAĞI

Milat gazetesi’nin kamuoyuna duyurduğu Türk Hava Kurumu’ndaki FETÖ yapılanması ve kanunsuzluklar üzerine yargı harekete geçti. Ankara Sulh Ceza Hakimliği, THK Başkanı Kürşat Atılgan ve bazı THK üniversitesi eski yöneticilerine “Üzerine atılı suçlar gerekçesi ile” yurtdışına çıkış yasağı koydu.

Türk Hava Kurumundaki kanundışı yapılanmalar ve 15 Temmuz Fetullahçı darbe girişimindeki rolü ile ilgili iddiaları kamuoyunun gündemine taşıyan Milat gazetesinin haber ve makaleleri yargıyı harekete geçirdi.

Kürşat Atılgan, kendisi ile ilgili başta Milat olmak üzere medyada yer alan haberlerde yer alan iddialara hiçbir cevap verememişti.

Aylardır konu ile ilgili haberi araştıran Milat gazetesi yazarı ve Yazı İşleri Müdürü Erdal Şimşek, haberi yapmadan önce THK Başkanı Kürşat Atılgan’a ulaşmaya çabaladı. Haftalarca süren ulaşma çabalarımıza rağmen Atılgan yerine Özel kaleminden bize cevap geldi. Özel kalemi olduğunu belirten ve aradığı numara ile ses kaydı bizde kayıtlı bulunan şahıs, “kurumun zarar görmemesi için haberlerin yapılmasının zararlı olduğu”na dair başkanın “ricası”nı bildirdi.

Ortaya atılan iddiaların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığını, devletin ve hükûmetin işleyişini engellemeye yönelik terör ve darbe adı altında işgal faaliyeti olmasından dolayı Milat gazetesi olarak iddiaları günlerce kamuoyu ile paylaştık.

Milat’ın gündeme getirmesinden sonra yargının harekete geçtiği ve iddialarla ilgili araştırmalar yaptığı ortaya çıktı. Kürşat Atılgan ve arkadaşları ile ilgili iddiaları kayda alan Ankara Asliye ceza mahkemesi 2016/… sayılı mahkeme kararı ile adı geçen kişilere yurtdışı çıkışlarının yasaklanmasına ve adli kontrol altına alınmasına karar verdiği ortaya çıktı.

Milat gazetesi Yurtdışı yasağı ile ilgili konuyu haberleştirdiği sırada THK Başkanı Kürşat Atılgan’ın saat 16.00 civarında Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesine giderek yardım istediği ancak bu talebinin reddedildiği öğrenildi.(milatgazetes)

bv

 

bvv

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
The End
3 yıl önce

Kürşat The End.
Kaldırın şunu ayak altından.
Tüm kurum fetöcü yaftası yedi.
Hadi yine iyisiniz Beyler 🙂
Kendi düşen ağlamaz.

Oz thkli
3 yıl önce

Yaa komiksiniz baskanla degil mudur egitmen siyebise aldiklarini calisanlarin yaptigi pislikler bahsediyor insanlae evet bunkurum milletin ama bu insanlar kendi kralliklari gibi davraniyir ve daha neler neler

Hadi hodri meydan cesaretiniz var mi yapmaya

o zaman idiada bulunulan konuları yazıli belgeleriyle, faturalariyla fotoğraf ve videolariyla, yazisma raporlariyla şahidiyle cumhurbaskanimiza bimere ve savciliga gonderelim hesabi oraya versinler. Ak koyunu kara koyunu o zaman gorun. Kurumun Kendi icerisinde cozulmesi gereken pisligi onlar cozsunler ki yada herkezin korkulu ruyasi olan disiplin kuruluniz cozsun
Evet milletin parasinile ego kasmayacaksiniz

?
3 yıl önce
Reply to  Oz thkli

Evet evet. Şu geçen sene genel başkana, eğitim başkanına genel sekretere arz edilen konuyu cumhurbaşkanlığına bildirin. kurumun malini kendi maliymis gibi kullanarak. Yonetmelikleri yok sayip kafasina gore uygulamalar yaparak gununu gun edip kurumu bir milim ileri goturneyen adamlarin arkasini kollamalarinin hesabini bi sorsunlar. Genel sekreter. Sana gonderilen mailin gonderildi bilgisiyle bu konuyla ilgili neden islem yapmadiginizi ve ilgili sahsa karsi duranlara neden mobing uyguladiginizi aciklarsiniz. Gercekten cok merak ediyorum. Nasil bir aciginizi biliyor yada kiminle baglantisi varda bukadar pasif kaliyorsunuz ? ? ?

imza: millet
3 yıl önce

THK Türk Milletinin kurumudur. Ve yoluna devam edecektir. kendi kuyruk acıları yüzünden bu kurumlara ve arkasında duran millete utanmadan iftira atanlar çamur atanlar avucunu yalar. millet de devlet de yemez onların pis numaralarını.

Vay Vay Vay
3 yıl önce
Reply to  imza: millet

Hangi pozisyonda kaç liraya çalışıyorsun Sayın Yağcı? Genel Başkanına günde kaç kere topuk selamı veriyorsun? Orası askeri kışla mı? Yada babasının çiftliği mi? Sizki hamile yaşlı hasta muhtaç öksüz yetim demeden birçok personeli tek kalemde işten atmış insanlarsınız. Sizin boynunuzdaki vebal çoluk çocuğunuzdan çıkar. Hadi sen git topuk selamını ver PAŞAAAM diye selam çak.

Herşey güzel olacak kürşat atılgan ile
3 yıl önce

Kürşat atılganı eleştirenler,biraz mantıklı yorumlar yapsın,sayın atılgan bir enkaz devraldı thk yı bu kötü durumdan çıkarmak için gece gündüz mesai yapıyor,içerde maaş alamayan çalışanlar var onları rahatlatmak için devlet yetkilileri ile görüşmeler yapıyor. Şu eleştiren arkadaşlar madem kurmu okadar seviyorsunuz eleştirmek yerine biraz yol gösterinde kurum bu çıkmazdan çıksın,öyle oturdugunuz yerden eleştirmek kolay

öylemi?
3 yıl önce

Bu kurumu babamın hayrına almadı. Biraz araştırın öyle konuşun. Sabah gazetesine verdiği demeçte, THK görevi aklımda hiç yoktu, akın öztürk istedi emretti başkan olacaksın dedi oldum diyor. Hep boş konuşan vatandaşların dolduğu bir memleket olduk. Biraz araştırın okuyun. Akın Öztürk seçimlerde boy gösterip delegeler üzerinde algı yönetimi yaptı. Bu adam bu koltuğa boşuna gelmedi beyler. Biraz gözünüzü açın ve uyanık olun.

kuyruk acısı
3 yıl önce

Birşey dikkatimi çekti. THK’yı karalamaya çalışanlar hep “Eski”… Kuyruk acısı mı desem… zaten bu kuruma zarar verenler hep o “eskiler” değil mi? aynen öyyylllleeee…

?
3 yıl önce
Reply to  kuyruk acısı

Mesela?

eskisi değil
3 yıl önce
Reply to  kuyruk acısı

Bu işin eskisi yenisi yok. Diğer isimler halen o üniversitede dekan olarak çalışan kişiler. Hatta içlerinde köstebekler de var ama çıkar yakında kokusu. Bekleyin görün. Herkes canını kurtarma derdinde 🙂

Oz thkli
3 yıl önce

dingonun agirinda bile hal eşitlik vardi
Zaten kurslarda gorduklerimizi yazsak burdan fixana yol olur iki gram bal cal milletin agzina sonra egonu sisirmeye devam kendi asildiklarinkizlara kursuyer ile samimi ise erkek refuze

Bu mu habercilik?
3 yıl önce

Milat’ın kimlere hizmet ettiği, yolsuzlukları yüzünden THK’dan temizlenenlerle nasıl iş tuttuğunu bilmeyen mi var?. Thk başkanı dün Cumhurbaşkanı ile görüşmüş. Onu neden yazmıyorsunuz? yurtdışı çıkış yasağı da kalkmış ayrıca bütün haber sitelerinde var. bir tek siz mi görmediniz.

saçma
3 yıl önce

Milat gazetesi hakkında düşüncelerin kendini ele veriyor bay sözcü okuyucusu. Bari burada muhalif olma objektif ol. Bu memleketin savcıları hakimleri herşeyi bir bir ortaya çıkaracak. Bakalım o zamanda o değerli Başkanınız K.A.’ı aynı bu şekilde savunabilecekmisiniz. At gözlüğü takıp koltuk sevdası peşinde koşmakla olmuyor bu işler. Sayın Cumhurbaşkanının yüz ifadesinden “bitsede gitse” dediğini anladık. Lakin sevgili başkanınız sevgi kelebeği gibi gülücekler saçıyor. Sen kimsinki Cumhurbaşkanına altın takacaksın. Takdim edersen takma işini kendisi bilir. Sana nezaket göstermiş sesini çıkarmamış.

çıkarın
3 yıl önce

Ya arkadaş adama yasak konulduğuna dair kararı çıkarmışlar ortaya. Sizde iptal eden kararı yayınlayın o zaman da görelim cengaverliğinizi. Reklamın iyisi kötüsü olmaz beyler. Haydi gösterin 🙂

ammaaaan dikkat.
3 yıl önce

Eğer THK dan bir belge sahibiysen sakın kötü bişey yazma. Yeni çıkan yp yönetmeliğinde THK çalışanları hakkında konuşanların belgeleri iptal olur diyor. Yani personeli her haltı yesin müdürü şefi kursa giden bacını kızını sıkıştırsın bunu genel başkanından egitim mudurune kadar hepsi bilsin birşey demesin. Senide belgeni iptal etmekle yazdiklari yönetmelikle tehdit etsinler.

Eski THK'lı
3 yıl önce

Kışın yediğin hurmalar, gelir seni tırmalarrr…

imza: millet
3 yıl önce
Reply to  Eski THK'lı

kimin ne hurma yediği belli kullandığınız dilden zaten.

gerçekler
3 yıl önce
Reply to  imza: millet

Orman ihalesini teminat alamadığınız için kaybettiğiniz ortaya çıkacak. Keza ambulans ihalesindeki çaresizliğinizi de. Başkanınızın sağda solda avuç açıp milli piyangodan dhmi’den para istemesi herşeyi ortaya koyuyor. Sizin zamanınızda maaşlar ödenmedi. Sizin zamanınızda personel haksız hukuksuz işten atıldı. Sizin zamanınızda personel mahkemeleri tavan yaptı. Sizin zamanınızda akın öztürk üniversiteyi mesken belledi. Sizin zamanınızda fetöcülükten rektör görevden alındı. Allah’tan korkun kuldan utanın.