featured

TGS ÇALIŞANLARINDAN SESSİZ ÇIĞLIK…

 
Airlinehaber olarak; TGS çalışanları tarafından yazılan  bir mektubu sizlere noktasına virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyoruz…
TGS (TÜRKİSH GRAUND SERVİS)
2010 Yılında yaklaşık 2500 civarındaki sayı bugün 12 bin lerin üzerinde ve Türkiye’de birçok havalimanında ağırlıklı olarak THY’ nin Havalimanındaki yer hizmetlerini  yürütüyor.
Artan yolcu ve uçuş sayısı TGS Çalışanlarının çalışma ve sosyal koşullarını oldukça zorluyor. Buna rağmen çalışanlar bu zorlukları büyük özveri ve fedakarlıkla yerine getirmeye çalışıyorlar.
Özelleştirilen tüm kurumlar gibi, TGS de ücretler düşük, çalışma şartları ağır, dayısı olanın hiç bir iş yapmadan şirketin sırtında kambur olduğu bir süreç yaşanıyor.
TGS 11 ayrı ana birimi ve binlerce personeli ile 2019 yılına da maaşlarının düşük olduğu,sendikasız,Toplu sözleşme hakkı olmayan, güvencesiz şartlarda giriyor.
Yeni Havalimanı taşınma sürecinin de yaşanacağı bu yıl, TGS çalışanları bakımından zor ve belirsizliğin artacağı bir yıl olmaya aday görünüyor.
ÇALIŞANLAR MUTSUZ..
Yolcu Hizmetleri Memuru, Bilet Satış, Harekât, Şut, Kargo, Uçak temizlik, Genel Havacılık, Genel Müdürlük, Atölyeler ve Melbusat birimlerinden oluşan TGS birimlerinde yaklaşık 12 bin civarındaki çalışan, 400 civarında ise yönetici kadro var.
THY Yer işletme Başkanlığı zamanında tek başkanlık ve bağlı istasyon müdürlükleri ile yönetilen TGS’nin bugün yüzlerce sayıda yöneticisinin olmasına rağmen sorunların sümen altı edildiği dikkatlerden kaçmıyor.
Çalışanlar mutsuz, sorunlarını dile getiremiyorlar, getirdiklerinde orta kademe yöneticiler tarafından işten atılmakla tehdit ediliyorlar.
Geçen hafta çalışanların sorunlarını dile getiren ve bu konuda  TGS İnsan Kaynakları yöneticisine, işçilerin dertlerini dinledinizmi,hiç aprona inip bu arkadaşlarımız nasıl çalışıyor diye sordunuz mu diye açıklama yapan Selim TARTAN (Yolcu Hizmetleri Şefi) iş yasası 25/2 maddesi gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı. İşten çıkarma gerekçesi ise TGS Logosunu sosyal medya ve internet ortamında kullanılması olarak gösteriliyor. TGS logosunu onurla paylaşmak ne zamandan beridir işten atılma gerekçesi yapılmaktadır.
Selim TARTAN yaklaşık 5,5 yıldır TGS de çalışıyor. Dosyası ödül ve başarılar ile dolu.TGS de az sayıdaki nitelikli personellerden biri  ve 2 yabancı dil biliyor.(İngilizce,arapça)
Sendikalı olmak Anayasal hakkımız, bizlerde TGS de sendika üyesi olmak ve Toplu sözleşme ile haklarımızı almak istiyoruz dediği için İnsan Kaynakları tarafından cezalandırıldı ve iş akdi fesh edildi.
En domokratik ve  insani bir hakkı bile dile getirmeyi işten atarak cezalandıran TGS yönetiminin çalışanlara ve alınterine bakış açısıda bu olayla gün yüzüne çıkmıştır.
TGS ÇALIŞANLARININ ACİL TALEPLERİ.
Maaş zammını en az asgari ücret oranında artmasını  talep ediyorlar.(%26)
Yemek ve kumanyalar çok kötü. Zaman zaman zehirlenmeler yaşanıyor.
Yönetici kadro büyük oranda iş bilmiyor ve takip etmiyor.
Çalışanların onurları kırılıyor,Yolcu ve çalışan sorunlarında çalışanlara sahip çıkılmıyor
Baskı ve Tehdit mekanizması sürekli devrede
Şirket aidiyeti yok,ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor.
THY çalışanlarının yararlandığı haklardan yararlanamıyorlar.(Pas bilet ,ikramiye,özel sigorta vs.)
Verilen kıyafetlerin mevsimsel dönemlere uygun olmaması ve kalitesiz oluşu,
Aynı işi yapan personele farklı maaş uygulaması,
Dinlenme ve yemek sürelerinin yeteri kadar kullandırılmaması,
Meslek Hastalık larının (rapor alınsa bile) dikkate alınmaması,
Mazeret izinlerinin kullandırılmaması veya zorlaştırılması,
Hamile kadın işçilerin ağır koşullarda çalıştırılmaya devam ettirilmesi,
Taşra istasyonlarındaki personelin daha düşük ücretlerle çalıştırılması.(ANK,İZM,AYT)
Devam primlerinin 12 yerine sadece turizm sezonunda yatırılması.(AYT)
Görev alanı dışındaki işlerde çalıştırılma,( Herkes her işi yapacak anlayışı)
Yaz yoğunluğu, (12 saate varan fazla çalışma düzeni)
Bu sorun ve talepler TGS nin olduğu İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve Antalya gibi önemli istasyonlar da yaşandığı dile getirilmektedir.
Türk Sivil Havacılığı 2019 yılında İstanbul Havalimanının taşınma işleminin gerçekleştirilmesi ile beraber yeni bir döneme hazırlanıyor. Bu dönemin karıncaları TGS çalışanları olacaktır. Çalışanlarının sorunlarını çözmemiş bu konuda vizyon sahibi olmayan bir yönetim anlayışı bu ağır yükü kaldıramayacaktır.
TGS Çalışanları uyarıyor, sesimizi duyun.
Şirketimizi ve işimizi seviyoruz.
Alın terimizin karşılığını istiyoruz,Anayasal haklarımızı biliyoruz..
TGS ÇALIŞANLARININ SESİ..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

119 Yorum

 1. 2 sene önce

  Çalışmak istiyorum her işi yaparim

  Cevapla
 2. 4 sene önce

  Esenboga havalimanindaki personel torpiliniz yoksa giremezsiniz dedi, bir dahami oy asla.

  Cevapla
 3. 5 sene önce

  Noldu lan bu siteye

  Cevapla
 4. 5 sene önce

  Selim tartan kimsenin ahını bedduasını alma ne oldum deme ne olucam de her zaman senin adına cok sevindim

  Cevapla
 5. 5 sene önce

  Selim tartan yalakalığının bedelini ödedi, kendi adıma çok sevindim

  Cevapla
 6. 5 sene önce

  İşçi sendikaları, işçilerin ekonomik, sosyal hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi için işçiler tarafından kurulan anayasal ve yasal kuruluşlardır.
  İşçi sendikaları, üyelerinin çalışma ve ücret koşullarını iyileştirmek, onlara çeşitli ekonomik ve sosyal haklar sağlamak, işyerlerinde insanlık onuruna yakışır bir çalışma ortamı yaratmak, işçilerin kendileri ve üretim süreci ile ilgili bütün konularda söz ve karar sahibi olmalarını sağlamak için; üyeleri adına, işverenlerle toplu iş sözleşmesi bağıtlarlar.

  Cevapla
 7. 5 sene önce

  Yeni personel aliminda sadece torpil dikkate alinarak, geldigimiz bu nokta icler acisi.. Personel ne yabanci dil biliyor, nede isi ogrenmek icin cabaliyor. Ukala cevaplarla yolcuya nasil davranmasini bilmeyen ergenlerle calisiyoruz. Bunu dile getirsende, torpilleri yuksek oldugundan seflerimiz bile agzini acamiyor.
  Yeni havalimanina gelince, 29 ekimde tasinacagiz diyen TGS gecikmeler konusunda hic bir sey aciklamadigi gibi genel bir bilgi dahi vermedigi icin, IGA hepimiz icin buyuk bir soru isareti..
  Genel olarak kultur seviyemiz cok dusuk. Bunu soylememin sebebi, insanlar okumus olabiliyor ama hala uslup nedir bilmiyorsa burda bir sorun var demektir. Sirket (genelde yoneticiler) olarak, emir vererek is yaptirmayi, hatalar yapilirsada yardimci olmak yerine hakaret ve tehtitlerle assaglayip rezil etmeyi seviyorlar.
  Bunu duzeltmek icinde birlik olmasi lazim. Birlik olursak ve sendikali olursak, cok seyin degisecegine inaniyorum.
  Unutmayin TGS biz *CALISANLAR* olmadan bir hictir..

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Bu konuda sonuna kadar katılıyorum. Ayrıca tanık olduğum hakaret ve tehditlerde insanı yaptığı işten nefret ettiriyor.

   Cevapla
 8. 5 sene önce

  TGS çalışanları olarak, maalesef ki belirli bir kültür ve bilinç seviyesinin üzerine çıkamıyoruz. Kişisel beklentiler, tabii ki toplumsal beklentilerin önünde olur. Olmalıdır da. Birey olunmadan, toplum olmaz keza. Ancak bu kadarı da fazla gibi. Şöyle bir baktım yorumlara. Haber güzel, mantıklı istekler. Olmayacak şeylerde değil hani. Ama yorumlar aşırı avam ve lumpen. Kısacası diyeceğim şu ki, TGS çalışan çoğunluğunla değil haklı bir sendikal mücadelesinin içine girmek, aynı tuvalete bile gitmem. Kusura bakılmasın. Haddimi aşmışsam af ola.

  Cevapla
 9. 5 sene önce

  Şimdi yapmamız gereken en önemli konu olan zam oranlarını beklemek arkadaşlar. Eğer beklenen zam yeteri kadar yapılmazsa apronun desteği ile harakete geçip, sendikalaşma için gerekli adımlar atılmasıdır. Yhm için sayı istenilen düzeyde ama apronda çalışan ve en fazla desteği vermesi gereken apron emekçilerinin desteğine çok daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İsteyen herkes tarafıma ulaşabilir ve nasıl bir yol haritası çizeceğimizi anlatabilirim. Sağlıcakla kalın.

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Editör kardeş sen gazeteciler sendikasıyla karıştırdın galiba

   Cevapla
   • Yönetici 5 sene önce

    Haklısınız:) Editör arkadaş yanlış yazmış. TGS taşımacılık iş koluna girebilir. Sefa İnan

    Cevapla
  • 5 sene önce

   İşten çıkarıldın insanları kalyana getirme işine gücüne bak sen yalaka

   Cevapla
  • 5 sene önce

   İnsalara artistlik yapardın selim tartan yalakalığın sonu buymuş dilerim ki hiç biryerde calışamayasın

   Cevapla
 10. 5 sene önce

  1- siyasettede vardır önce belli bir güçe erişilir ondan sonra gerekli adımlar atılır.
  2- şans diye bir şey yoktur, bence Selim şef ile çalışan müdürler iş bakımından şanslıydı.
  3- hava sen gibi personelin arkasında duran sağlam bir sendikanın olmaması.
  4- şirket kötü yönetiliyordu ama son zamanlarda artık hiç yönetilemiyor.
  5- baştan beri üst yönetimle değil hep personel ile ilgileniyordu. İstese daha da yükselme şansı vardı.
  6- işten atılmak için yapıldı deniliyor o zaman zaten hedefine ulaşmış olurdu ve sessizce çekip giderdi.
  7- genel müdürlükte elini masaya vura vura personellerin ağır şartlarda çalıştığı ve haklarını alamadığını yüksek sesle dile getirmiştir.
  8- iyiliğimiz için biraz cesaret edip her ne olursa olursa personelin iyiliği için bu mücadeleyi desteklemek.

  Cevapla
 11. 5 sene önce

  Konuyu dağıtmayın KONU: ANAYASAL HAKKIMIZ OLAN SENDİKAL HAKLAR için her çalışanın HAVA SEN sendikasına E DEVLET üzerinden üye olması o şef olmamış bu müdür olmamış hayırdır beyler. İnsanca çalışıp hakkımızı almak istiyorsak Sendikal Hareket şart.

  Cevapla
 12. 5 sene önce

  Selim tartan zaten işi bırakacağını önceden beri dile getiriyordu. Ama tazminat almadan da kesinlikle çıkmak istemiyordu. Sendika konularına girmesinin sebebide bu. Bunu bilen bilir. Son zamanlarında ailesini bahane ederek ücretsiz izne ayrıldı, rapor alıp işe gelmiyordu, personelleriyle ilgilenmiyordu, açıkçası hiç çalışmıyordu ama aylarca bu şekilde maaşını aldı dimi? Dua etsinde bu sebeplerden dolayı tazminat almak yerine avcunu yalamasın. Tabi ihtar yada tutanağı varsa. Herşeyin şahsi menfaatine olduğunu zamanla herkes görecek. Türkiye’de sendikal faaliyetler doğru yapılmıyor sebebi ise bu işin başında olanlardır. Doğru sendikacılık olsun bizde katılırız tabikide. Fatih ipek ismi geçmiş. Bir iki yorumda ona. sadece kendi menfaatini düşünen, terfi olabilmek için yalakalık yapan hatta bir dönem namaz bile kılan(yazıklar olsun),diğer personellerin yaptığı güzel işleri sahiplenip kendini pazarlayan, kısacası amacı uğruna şeref ve onurunu yerler altına alan bir şahıstır. bunlar bilinsin

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Bence klavye delikanliligina gerek yok realist kardes madem bu kadar yakindan taniyosun fatih arkadasi yarinda kardesim diye selamini verirsin.valla su yazilan yorumlari okuyorum da yazmadan iyi duruyo ben olsam coktan gerekeni adelet yoluyla baslatmistim demekki sizleri tiye almiyo…

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Sen koordinasyonda mı çalışıyorsun yoksa genel müdürlükte mi? Tazminatı zaten önerdiler bana kabul etmedim, yakında konuşmaları da dinletirim sizleri de bu şekilde konuşmalarla bi yerlere gelemezsiniz emin ol. İçin o kadar bozulmuşki maalesef herkese kin kusuyorsun. Yakında hepinizin bu yatarak ve emekçileri düşünmeden şirketi yeme devriniz biteceği için titriyorsunuz biliyorum. Ama bu sonun başlangıcı. Sendika elinde sonunda gelecek.

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Yazıklar olsun bu kadar çok şey bildiğine göre Selim ve Fatih beyi de yakından tanıyan birisin ikisi de ellerinden geleni sonuna kadar yapan ama hakettikleri değeri alamayan değerli insanlardır sen bu yorumunu yaptığını müdürlerine ilettiysen belki seni kısa süre de mudur de yaparlar yalaka realist

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Arkadaslar oncelıkle Selım Bey ın savunmaya calıstıgı seylerın artısı var eksıgı yok kesınlıkle dogru aksaklıklar fakat maksadım gercekten kımseyı kırmak dokmek degıl ama bu sırkette nasıl sef ve mudur olundugunu kendısı yakınen bılır kendısı sef olmadan ondan cok cok daha once tecrube sahıbı gercekten ozverılı ınsanlar vardı ama neden kendısı sef oldu mudur odasına kahvaltı goturmeler sıkı ıyı ılıskıler ıle bu ısler oluyor bunu herkes bılır yanlıs anlasılmasın hak etmedı vs demıyorum hatta kendısı sanslı kendısının sef cıktıgı ekıpten bir cok sef cıkmıstır hatta ekıp mudurune bence tesekkuer etmesı gerekir cunku cok mudur pesınden kosup ta sef olamayan personel vardır bu anlamda da kendısıne sahıp cıkılmıstır anlamadıgım konu ne olduda bu personel sahıp cıkma ıstegı bır anda uyandı 5 senedir nerelerdeydı kendılerı onemlı olan ısın ucu kendıne dokunmadan bu samımıyeti gosterebılmektedır bakalım arkasından ne cıkacak kendısıne hayatta basarılar ama bu sırket boyle gelmıs ıns duzelir .

   Cevapla
 13. 5 sene önce

  Burada şef olmasını istediğimiz arkadaşların ismini yazmak ve birbirimizi eleştirmek yerine asıl konudan uzaklaşıyoruz. Sendika gelirse zaten herşey daha adaletli olacaktır. Önümüzdeki günlerde zam %30 olmazsa sessiz çığlık sesli çığlığa dönmesi gerekiyor.

  Cevapla
 14. 5 sene önce

  Selim kardeşimizi tebrik etmek lazım yaptığı hareket için. Ancak bir de şu var düşünülmesi gereken, Selim kardeşimiz bu şirkette işe girerken ya da senesi dolmadan kadro açmak için işten çıkarılan şeflerin yerine şef olurken nasıl bir ortamda olduğunu bilmiyor muydu acaba? TGS denilen Ali Baba’nın çiftliğinde yaşanmış ya da yaşanacak hiçbir olay insanları şaşırtmasın. Bir şirketin patronu yoksa aynen böyle yönetilir.

  Cevapla
 15. 5 sene önce

  Gönüller’in Sefi Fatih İPEK SEF SENİ SEVİYİRUZ EN KİSA SUREDE SEF OLACAKSİN YOKSA BU SİRKETİ ALTİNİ ÜSTÜNE GETİRECEZ SENİ SEVMEYENLER YANİNDA OLMAYANLAR DÜŞÜNSÜN GERİSİNİ. FATİH İPEKLE DAHA GÜZEL BİR EKİBE VARMİSİNİZ

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Evet Fatih bey belki boş bakıyor yanında boş adamlar var ve yolcuların çoğu İle ilgilenmiyor bir problem oldumu hiç bir yerde bulunmuyor ama sorun bir niye!!
   Adam 7 yıldır şirkette ,gelen direk şef oluyor. fatih bey soruyor BENNN diyorlar sen dur. Öbürü geliyor şef oluyor Fatih bey diyor ya BENNN !! Ona dur diyorlar ;(
   Yanindaki boş adamlara gelince adam onların yanında olmasını istiyor dolu adamı ne yapsın boş adamları dolduruyor daha ne yapsın Fatih ipek beyefendi ;( en kısa sürede MÜDÜR OLMASİNİ UMUT EDİYORUZ

   Cevapla
  • Vayyy sizi yureksizler yazin burdan yazabildiginiz kadar eminiz ki fatih’in de cok umrundadir, sef olsun yada olmasin adama yalakalik yapiyo diyen arkadasa da sesleniyorum bende bu sirkette 9 yil olucak ve fatihide o zmndan beridir tanirim evet sıkıldıgı bunaldigi cok zamnlar olmustur olmustur ama o devam etti isine gucune iki kizi var dunyalar tatlisi onlar herseyi siz burdan yazin anca yazarsiniz umrunda bile olmazsiniz onun eminim zaten gordugum kadari ile de umrunda degilsiniz siz yaslamaya devam edin hadi eyv

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Bizim derdimiz Tgs nin tüm çalışanların şartlarını düzeltmek, senin arkadaşının şefliği değil.
   Senin arkadaşın bu şefliği hak etmiyor, iş yapmadığını kabul ediyorsun. O bir tepki değil!
   Birlik olup bit çözüm bulmak yerine, işi bırakarak çalışma arkadaşların yükünü ağırlaştıran kadar ayıp birşey yoktur.. Sisteme kızmış olsanda, vardiya arkadaşın bunun cezasını çekemez!!!

   Cevapla
 16. 5 sene önce

  Siz de birlik olun,örgütlü tepki verin kendinizi sömürtmeyin yok yapamıyorsanız da kaderinize razı olup susun olur mu? Oraya giren hemen herkes torpilli, yani kul hakkı yemiş,içinizden thy’ye geçenler de.Gidin onlardan hesap sorun önce. Ayrıca sosyal haklar vs hepsini işe girmeden biliyordunuz yani bile bile lades dediniz şimdi hak,hukuk demeyin. Ve de oy verirken iki kere düşünün.

  Cevapla
 17. 5 sene önce

  Adama ne yersin diye sormuşlar, 1.5 porsiyon soslu “kul hakkı” olsun demiş. Neden diye sormuşlar, Ödemesi bu dünyada değil ki demiş. Afiyet olsun. Tıka basa yiyin…Öteki dünyada rezervasyonunuz hazır, manzarası en güzel yerden…

  Cevapla
 18. 5 sene önce

  Sefa inan daha önce oğlun buradan ekmek yedi unuttunmu o günleri… tgs de kimsenin hakkı kalmaz madem bu kadar sıkıntı cekıyorlar neden calısıyorlar iş mi yok ama herseyin zamanı var merak etme sen

  Cevapla
  • 5 sene önce

   ne alaka Sefa beyin oğlu ile anlayamadım. Oğlu mu yoksa kendimi yazmış mektubu?

   Cevapla
 19. 5 sene önce

  Liyakât sahibi olmayan insanlar, kaldırabilecekleri yükten fazlasını omuzlarında taşıyamayınca karşımıza bu tablo çıkıyor maalesef. İnsana değer vermekle başlamalı, saygı duyulmalı, Ramazan’da bir defa iftara katılarak değil, sürekli yanında hissetmeli çalışanlar şirketini ve yöneticilerini. Eğer benim bir hakkım varsa ki var neden engel olunur ki hakkımı aramama. Bu ücret bana az geliyor demek neden abes kaçıyor sorarım. Haram mı bu? Elbette değil. Yapılan işin getirisi yüksek, havacılık sektörü hepimiz biliyoruz ne maliyetler dönüyor. Herkesin payı var bu işte. Bu başarıyı kazanırken çok iyi, ancak kimse kusura bakmasın onca yükün altından çıkıp, “Arkadaşlar elinize sağlık” karşılığı kâfi değildir. Bu zaten benim işim, elime sağlık olan kısmı da “HAK” ettiğimdir.

  Cevapla
 20. 5 sene önce

  Şimdi Bütün Yorumlara Şöyle Bi Göz attım’da Çoğu kişi Kimsenin Yüzüne söyleyemediğini Burda adeta Kusmuş Arkadaşlar Yok rizeli Müdür olmuş Yok rizeli şef olmuş Konuşmasını bilmiyor Oturmasını bilmiyor Ya Rizeli buraya Torpille girdiyse Sen işkurla gazete ilanıyla girmedin kardeşim niye kin kusuyorsun Sen hakkınlamı girdin bu şirkete Partiden,Eşinden,dostun’dan rica etmedinmi Mesele memleketmi Yoksa Çekememezlikmi !

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Çok boş konuşmuşsun torpil sen ve senin gibiler için geçerlidir. Git kendini geliştir ki kimseye minnet etmeden bir yerlere gelmeyi öğren tehran. Senin yandaş olduğun her halinden belli meselenin Memleket olduğunu dahi yazmışsın. Sendikalaşma her emekçinin anayasal hakkı ve bu haktan haberin bile yok. Selim şef sonuna kadar desteklenmeli aksi takdirde bize semer vuran çok olur. Sen belki semerden memnunsun ama biz TGS çalışanları buna bir dur diyecez yakında ✊

   Cevapla
 21. 5 sene önce

  Merhaba arkadaslar bende daha once TGS de 7 yila yakin calistim eskiler beni bilir orada yasananlari iyi biliyorum benide 25/2 den cikardilar yolda yurumesini bilmeyenler kisileri basimiza amir yaptilar dogal olarakta bende cogununun sozunu dinlemedim yasanan olaylari cok iyi anliyorum burada yapilmasi gereken sey herkes sesini cikaracak kimse kendini ezdirmeyecek vasfi olmayan kisilere gerektiginde sen o kisiye birseyler yapacaksin hatasi ile sevabi ile 7 yil emek verdik hakkimizi aldik sirkete kimse birsey diyemez ama yonetiler biraz adam olsaydi bu tip seyler yasanmazdi herkese saygilar

  Cevapla
  • 5 sene önce

   sonkaya adamsin :)

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Seni baban amortiden mi aldı ?
   İmar affından baban faydalandı mı ?
   Bina’ya kaçak kat çıktı mı ?
   Bu ve buna benzer soruların cevaplarını istiyorum… :)))

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Hangi utanmaz benim yorumumu begenmedi lan soylesin jemen

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Sonkaya seninde neler yaptığını biliyoruz 3 kağıtçı. Çinden bavullar Somali’den muzlar.

   Cevapla
 22. 5 sene önce

  yasal bir hak olan sendika çalışmalranî yürüten bir arkadaşımın işten çıkarılmasına üzüldüm.
  hak aramayı kabullenmeyen bir zihniyetin ,TGS ailesine katacak hiç bir faydası olamdığı gibi markanında prestijini ve güvenini ayaklar altina alınmasına sebebiyer vermişlerdir. eger TC bir hak vermişse özel bir firma bunu nasıl engelleyebilir? hukuk mekanizmasi nasil elinizde oyuncak olmuş en bariz göstergesidir. insanların haklarından beslenerek biryere varamassınız. eleştirilere ve doğru iş yapanalrı işinize gelmedigi için yargılmak,işten çikarmak, ekmeğinden etmek hangi kitaba ,hangi dine ,hangi idolojiye sığar.
  bu yanlişlardan dönünün insanların isteklerine kulak verin. kafanizi kuma sokarak gereceklerden kaçmazsanız.gercekelr eninde sonunda yakanıza yapışacak ve en ağir şekilde hesabınızı soracaktir. siz oyuncak etsenizde, adelet yerini elbet bulacaktir.

  Cevapla
 23. 5 sene önce

  Çeviriler ve imla konusunda biraz daha özenli olunabilir diye düşünüyorum. Örnek: TGS (TÜRKİSH GRAUND SERVİS)

  Cevapla
  • Yönetici 5 sene önce

   Bu bir mektup ve noktasına virgülüne kadar dokunmadık diye yorum yaptık. Haklısınız ama mektuba müdahelede bulunmak istemedik. Teşekkürler

   Cevapla
 24. 5 sene önce

  Merhaba arkadaslar, bence konuyu kisisellestirip dagitmamak ve gereksiz polemiklere girmememiz gerekiyor diye dusunuyorum. Buradaki ana tema: tgs deki kotu calisma sartlarinin duzeltilmesi. Insanca calisma sartlari, verilen emeklerin karsiliginin alinmasi ve yapilan ise deger verilmesi. Bu konuda onculuk eden Selim sefin haksiz bir sekilde isten cikarilmasi artik bardagi tasiran son damladir. Onun etrafinda kenetlenip haklarimizi savunmaliyiz.
  Sayin Selim Sefim: sendikaya bizi uye yapin lutfen, birlikte toplanacagimiz bir etkinlik duzenleyin. Elimizden ne geliyorsa sizi desteklemek istiyoruz.

  Cevapla
 25. 5 sene önce

  Arkadaşlar bu gelişmeler emin olun çok ses getirecek çünkü hakkımızı savunan korkusuz bir şef ve en büyük artısı herkes tarafından sevilen sayılan saygı gösterilen bir şef, bu işlerden vazgeçmesi (işçi ve Mumuru savunma )için müdürlük bile teklif edilmiş ama kabul etmemiş bir adam. Bizlerin yapması gereken selim beyin yanında durup sesimizi duyurmak olacaktır

  Cevapla
 26. 5 sene önce

  Hersey bi kenara artik ucak alti iscilerinin elleriyle bagaj arabasi dolly buyuk dolly ake akh itmesine bi cozum bulunmali bel fitigi olmayan calisan kalmadi

  Cevapla
 27. 5 sene önce

  Her kes toplanıb grev yapılırsa anca o zaman sesimizi duyan olur

  Cevapla
 28. 5 sene önce

  TGS THY nin üvey evladıdır

  Cevapla
 29. 5 sene önce

  Kumanyadan zehirlenmeyen kaç kişi kaldı ?

  Cevapla
  • 5 sene önce

   uçak altına sormak lazım. yazın yoğunluğunda yemeğe dahi çıkamayıp aynı zamanda dağıtılan kumandayı ayakta hızlı hızlı yemek zorunda bırakıldıktan sonra, miğde ağrılar ve bulantılar ile karşılaşan personelimiz çok. Kaç senedir bu durumlar dile getirildi fakat ciddiye alınmadığını görüyoruz. Yine bir yönetici var karşımızda ama bu kez BTA’dan sanırım:)

   Cevapla
 30. TGS (TÜRKİSH GRAUND SERVİS)

  Cevapla
 31. 5 sene önce

  Değerli arkadaşlar, burda kokpit, kabin veya teknik vb ayrım yapmayalım. Hele hele de memleket ayrımı hiç yapmayalım. Bu gibi ayrımlar maalesef ki işverene yarıyor. Şimdi yeni bir devir başlıyor ve inşallah kısa sürede güzel şirketimiz TGS de sendikalaşacaktır. Bu süreci tamamen siz yöneteceksiniz ve biz de dışardan gerekli tüm kurum ve kuruluşlarla desteğimizi sizden eksik etmeyeceğiz. Biz bu işe başladığımızda bu işin çok zor olduğunu biliyorduk ama yine de bu işe gönül verdik ve bu yolda çok yol katettik. Allah yardımcımız olsun.

  Cevapla
 32. 5 sene önce

  Fatih bey sistem olarak bir çok şeften iyi birisi fakat yanındaki eteğindeki tembeller ve herkesin gözüne batmış tayfasını bırakması lazım ki bir yerlere gelebilsin yoksa dostunu soyle sana kim olduğunu söyleyeyim misali yerinde sayar.

  Cevapla
 33. 5 sene önce

  Arkadaşlar en taban hak hukuk dinlemiyor ki 2 günlük personeli getirip eski personelin başına bu senin molalari düzenleyecek dersen , tecrübeli personeli bırakıp 2 aylık personeli masaya oturtup emir yağdirmasina yardımcı olursan kusura bakma da önce sen kendin adaletli ol sonra adalet hak hukuk ara. Sevsen de sevmesende o daha üst seviye bir personeldir önce onun o konumu isteyip istemediğini soracaksın sonra şakşakçini yanına alacaksın. Öyle kişiler var ki tembellikte işten kacmada sınır tanımayan personeller insanlara emir yağdırır oldu önce onlardan kurtulmak lazım hepsini Allaha havale ediyiruz.

  Cevapla
 34. 5 sene önce

  Bankanın promosyon ödemesini 1 maaş yatırdığını size 300 lirasının yatırldığını,thy nin kar payı ödemesini 1 maaş yatırıp size %70’nin yatırıldığını bunu yapanların da günde 5 rekat namaz kılan kişiler olduğunu biliyormusunuz,bir takım yönetici adı alt7ndaki kişilerin şirketi babasının malı sanıp istediği gibi at koşturduğu yer olmamalı.tgs’nin kuruluş amacı tamamen budur para aklama thy de böyle bişey yapamazlar hissedarlar hoplatır adamı.cumhurbaşkanlığına herkes yazısını yazsın bu şirketin derhal denetim altına alınması gerekiyor

  Cevapla
 35. 5 sene önce

  28.06.2016 tarihinde yaralanan arkadaşlarımızdan bazıları NEDEN OZEL HASTANEDE TEDAVI OLDUN diyerek savunmalar alındı ve bu personellere geçmiş olsun demek yerine savunma yazdırdılar… tgs bu işte

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Ben de o mağdurlardanım bende özel hastanede bir hafta yattım ama benden açıklama alınmadı.

   Cevapla
 36. 5 sene önce

  Bence değişimin önce şeflerden ve supervizorlerden başlaması lazım neden derseniz kademeyi bozan en başta onlar geliyor 2 günlük personeli söz geçirebileceğim diye supervizor yaparlarsa ya da supervizorler 2 yıllık personele sormadan 1 haftalık personeli masada oturtup emir yağdırmasını sağlarlarsa bu iş tabandan Bozulur önce kendinize bir ceki düzen verip sonra hak hukuk arayın bütün şef ve şef şakşakçıları

  Cevapla
 37. 5 sene önce

  Hamile bayanlara yapılan haksızlıklardan bahsedeyim azcıkta. Koordinasyon şefi olan sayın YILDIRIM, bazı bayanların üstüne çok geliyor. Zorla ağır işlerde çalıştırıyor, düşük tehlikesi olan bayanların raporlarını hiçe sayıp birde (DIS-HATLAR) kioks’larda ayakta saatlerce bekletiyor.

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Tamami yalan ve iftirayla dolu bu yazinin sahibini tanimak istiyorum, yildirim bey operasyona asla boyle bir yük yüklemez ben canli sahidiyim ki hamile bayan arkadaslar hirka ve pantolon haric sivil giyinip ust ofiste dinleniyorlar..

   Cevapla
 38. Allah yardimcimiz olsun hep turpil?

  Cevapla
 39. 5 sene önce

  Degerli arkadaşlar emin olun herkes TGS yönetiminin nasıl berbat olduğunu biliyor ama şakşakçılar sağolsun çok iyi yönetici olduklarını hisssetiriyorlar. Konu üzerinde yoğunlaşırsak ve bu konu üst yoneticilere devlet makamlarına ulaşırsa emin olun ki bir çok orta düzey (vardiya müdürleri , İnsan kaynakları müdürleri ) yönetici de yerinden olacak.

  Cevapla
 40. 5 sene önce

  Arkadaşlar Hak Verilmez alınır Hava Sen e üye olun Birlik olun Selim bey gibi Neferlerin aramızdan Ayrılmalarına göz yummamak ve Haklarımızı almak için sendika şart

  Cevapla
 41. 5 sene önce

  Hak etmeyenler hak etmedikleri yerde işinize gelmeyince oradan oraya sürün gelsin bir rizeli otursun diploma yok,tecrübe yok ,üslup yok.Okadarda değil hak yiyin kusura bakmayın ama varoşları toplamışsınız en azından diksiyonu düzgün olaydı derdikki en azından konuşabiliyor Selim Tartan saçma yalıştırmayı yapanlar utansın insanları herşeyden önce memleketlerine göre değilde zekasına,başarısına, yeteneğine eğitimine göre yargılayın ama nerde o kapasite işte nederler keser döner,sap döner ….

  Cevapla
 42. 5 sene önce

  Haberin kaldırılması önemli değil , siz sanıyorsunuz ki baştakiler bunlardan habersiz herkes herşeyi biliyor ve göz yumuyor tek yapacağımız dua edelim de müslüman olup dinin gerektirdiği gibi muamele etsinler kimse kimsenin hakkını yemesin

  Cevapla
 43. 5 sene önce

  Bu arada en iyi hak yemeyi bilir Tgs

  Cevapla
 44. 5 sene önce

  Valla İngilizce bilmeyi bi kenara bırakın konuşmayı bilmeyen adamlara şef diyoruz Rize li olsun yeter . Valla Selim çok donanımlı 10 numara adamdı. Şirket kaybetti.

  Cevapla
 45. 5 sene önce

  selim bey, arkandayiz sonuna kadar. şirketimiz kaybetti, sen değil…

  Cevapla
 46. 5 sene önce

  Hangi birimin mudurusun bilmem ama müdür olsanda insan olamadığını besbelli tehditle zorbalıkla personeli sindirmeye çalışan beyinsiz yönetici

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Bu tırt iki.üç bekar evde kalan orda oturdukları yerlerinden düşğnöe fırsatı buldukça böyle organize oluyorlar bunlara uyanların da vay haline 30 elemanlık watsap ki kendileride sapdır guruplardan yazışar yazılar ne gülüyorum size :)))

   Cevapla
 47. 5 sene önce

  Boko Kemal ciğerin olsaydı da Boko kemal değil de adını yazsaydın bu şirkette onun kadar adil bir şef daha kimse tanımadı keşke onunla çalışma fırsatı bulsaydin. Kim onunla calismissa eminimki aynı fikirdedir

  Cevapla
 48. 5 sene önce

  Azsonra bu haber kaldırılacak bunu söliyim bide bu konuda selim tartanmıdır nedir bu tırtın apronda çalşan emekçi işçi umrunda değildir tam bir keko olan bu elemab nasıl şef olmuş aaaa baksen rizelide değil ah ah herkez rizeliler gibi olsa

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Koko bu haber kalacak kardeşim. Sana bunları kim yazdırdıysa o gelsin. Sen daha yazmayı beceremiyorsun.
   Düşün rizeli olmadan bile şef olabilmiş bu büyük başarı herhalde

   Cevapla
  • 5 sene önce

   koko kemal, selim senin hakkını savunmak için çıkarıldı. Senin bu yazdıklarına rağmen yine savunmaya devam edecek.. insan ayrımı yapmadan, YHM yada APRON farketmez sizi savunmaya devam edecek.. bu söylediklerinden utanacaksın.
   kurduğun basit ve hakaret içerikli cümlelere bakılırsa, kesin yöneticisin.. hemde IDTM’de :)

   Cevapla
 49. 5 sene önce

  Direk TGS ile alakası olmayan gelsin işe şef olarak başlasın yıllardır şeflik bekleyen Fatih İPEK BEY bir baharı daha beklesin adamın yüzü gülmüyor güldürürün artık yeter lütfen

  Cevapla
  • 5 sene önce

   O önce egosunu bir kenara bıraksın.

   Cevapla
  • 9köy
   Sen önce yaptıklarına bakıcaksın sonra o dam hakkında buraya yazıcaksın FAtİH Bey baştacıdır, egolu bir adam olsaydı yanında bircok adam olmazdı sen demekki yapmissin birseyler simdi burdan adama salliyosun burakin burdan adamin arkasindan konusmayida hakkina girmeyin.

   Cevapla
  • 5 sene önce

   FATIH IPEK diğerlerinden farksız.. ŞEF olabilmek için seçimlerde EVET resimleri yayınlayıp müdürlere yaptığı yalakalıkları unutmayalım. Hakkım yendi diyip ağlamak, sonra ise bu iğrenç sistemin bir parçası olmaya çalışıyor.. Isim verecekseniz dürüst adamların isimlerini verin arkadaşlar!

   Cevapla
  • 5 sene önce

   onun yanında kimse yok, o sadece yöneticilerin peşinden koşuyor. Yıllardır çalışmayıp ARRIVAL ‘daki çalışanların işini kendi yapmış gibi yansıtıyor! kül hakkı buna denir. Egolu olmasa başkalarının yaptığı işi ne üstlenir nede üstlerine o personelleri gizler.

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Kafayi Yiycem
   Arkadasim birak bu isleri arkadasim mesele fatih arkadasimiz meselemiz haklarimiz adama yalaka diyosun bizler gormedik 8 senedir evet oylari paylasiyo diyosun herkes paylasiyo yurume adamin ustune yarin yuzune bakicaksin adam o kadar sistem is ogretti bir cok kisiye dedigim gibi mesele sirketimiz o degil sef olur olmaz oda onun kaderi alin yazisi

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Allah korusun fatih ipegin şef olmasını sadece cevrasini kollar diger personli ezer canından bıktırır ben biliyom onunla cslıstık gordugu yedde emir veiryor.. yakınlarına gidin takılın baskalarar essek muamelesi yapan biridne şef olursa artık işi bırakalım…

   Cevapla
  • 5 sene önce

   fatihi kimse övmez ya.. Kesin kendisi yazıyor son çare olarak xD

   Cevapla
 50. 5 sene önce

  Kurbağa demiş ki; ağzım su dolu konuşamıyorum… 1 yıllık olan, her 15günde bir 15 gün rapor alan sistemden pnr açmasını bilmeyen zat-ı muhteremi şef yapmışlardı bir ara :)

  Cevapla
  • Bu düzen ya değişecek ya da değişecek. Bu onurlu mücadeleyi tüm TGS nin sahiplenmesi gerekmektedir. Senin verdiğin sadece bir örnek daha derinler de neler var neler. Daha yeni başladık :)

   Cevapla
 51. 5 sene önce

  Gerçekler yöneticinin insafsız ve vizdansizliklari bir TGS yöneticisi tk yoneticisi ile aynı ücreti alıyorsa işçi de bu oran da olmalı ,çay ve kahve dağıtıp en az 8000 TL maaş alan ve en ufak rahatsızlığında ucmaktan vazgecebilen her sene bilet hakkı olan sağlık sigortası olan kabin memurlarindan çok da az almaması gerekir. Lütfen yanlış anlasilmasin ben fazla alıyor kabin demiyorum hakkını alıyor daha da fazla alsin inşallah ama bizimde haklarımız verilsin istiyoruz kabininde desteklerini bekliyoruz uçak altında halimizi en çok onlar görüyor

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Teknik arkanızda. Hakkınızı alırsınız inşallah.

   Cevapla
  • 5 sene önce

   Kabinle ilgili zerrebilgin yok çay kahve yazmışsın buraya uçağa girip yolcuyla saniye ingilizce konuşamyosun sınavı kazanıp kabine gitemiyosun yazsak şuraya neler yazarız başkalarıyla ilgileneceğinize haklarınıza odaklanın thy nin en dolu kesimi kabin memurlardır bu işi yapmadan yorum yapmayın yoksa daha çok beklersiniz cahillikden başka birşey değil yorumun

   Cevapla
  • 5 sene önce

   kabinmi? haha oranında tipimden anası ağladı. yav uçak kapatacağız 2 lafı bi araya getiremediğiniz için sizin yer problemlerini hala biz çözüyoruz.. Her yer siyaset ile yönetiliyor, personel öyle alınıyor..

   Cevapla
 52. 5 sene önce

  Tgs Çalışanlarının dile getiremedik lerini Yazmışsınız tebrik ediyorum hakkını ve Tgs Çalışanlarının haklarını aramak için yola Çıkmış Yolcu Hızmetleri şefinin Selim Tartan Beyin işten çıkarılması hoş olmamış Tgs Şirketi Anayasal Hakkmiz olan sendikalaşma hakkımızı elimizden almaya çalışıyor bu suçtur insanların haklarını almaları için bu başlatılan mücadeleye sahip çıkıp destek vermeleri gerekmektedir

  Cevapla
 53. 5 sene önce

  Şu son 2 aydır maaşımızı kesiyorlar, kimse birşey demiyor..

  Cevapla
 54. 5 sene önce

  Burda işe giren arkadaşlar bu şartları bilmeden mi giriyor bu işlere? Zam, mesai ödemeleri mağdur etmeyecek şekilde, örneğin asgari ücret artış oranında ,olmalı. Çalışma şartları ve çalışma adaleti sağlanmalı.Ancak bu kadar çalışan TK seviyesine, şartlarına gelemez, o zaman niye kuruldu TGS , zaten TK nın kendi personeli bu işi yapıyordu. TK açısından önemli bir maliyet kalemi ve TAV (havaş) ile ortak bir şirket sadece TK ya da ait değil. Başta yöneticilerin kalitesizliği ve sorumluluk almamaları olmak üzere diğer olumsuz noktalara da katılıyorum.

  Cevapla
 55. 5 sene önce

  Madem öyle gelin işi belirli günlerde yavaslatalim hakkımızı zarar edince belki sorunlarımız akıllarına gelir de insan olurlar

  Cevapla
 56. 5 sene önce

  Kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Bugün eğer hak yiyip kar ettiğini düşünenler gün gelir fazlasıyla hesabını öderler gerek bu dünya da gerekse öbür dünya da hesap sorulacaktir. Ayrıca selim her kimse çok teşekkür ediyorum yazdıklarının eksiği var fazlası yok geçim derdinden kovulurum düşüncesiyle kimse kendini savunamiyor ona gün gelir de birlik olunur hakkımızı kendi ellerimizle alırız

  Cevapla
 57. 5 sene önce

  helal olsun be bu haberi yapan arkadaşa cok ama cok TEŞEKKÜR EDİYORUMMMM…

  Cevapla
 58. 5 sene önce

  TGS MAĞDURU : 4 YIL ÇALIŞTIM EŞEK GİBİ HERKES HER İŞİ YAPACAK MANTIĞI İLE YILLIK ÇALIŞMA SAATİ 1100 SAAT OLUP VE EKSTRA OLARAK 900 SAAT MESAİ YAPMIŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM DİNLEME YOK BASKI ÇOK RESMEN HATA GÖZETLİYORLAR YAPILAN FEDAKARLIK VEYA ÖZVERİ MÜCADELEYİ GÖZETLEYEN YOK ( SAYGISIZLIK YOK,EŞEK GİBİ ÇALIŞMA VAR,BİR KERE BİLE BEN BU İŞİ NEYE YAPIYORUM DEMEK YOK) İŞLERİNE GELMEDİĞİ ZAMANDA DA İNSANIZ ŞAŞARIZ BİR HATA OLSA KARŞISINA ALIP TA KONUŞAN YOK veya da ARAŞTIRMA YAPAYIM ÇALIŞTIĞI ARKADAŞLARA MÜDÜRÜNE ŞEFİNE SORAYIM DİYEN YOK SİKTİR GİT DER GİBİ HAYVAN MUAMELESİ GÖSTERİP KAPININ İŞ YERİ KİMLİK KARTINI KAPI DIŞARI ATIYORLAR HAKKIM HARAM OLSUN BAŞTA İLKER AYCI SONRASI NURZAT ERKAL BU İŞLERDE KİMİN PARMAĞI VAR SA ALLAH SORSUN

  Cevapla
 59. 5 sene önce

  Bir Rizeli kelimesi tutturmuşsunuz gidiyorsunuz. Rizelilerin çoğu nerede çalışıyor peki ondanda bahsedin müdürlerin şeflerin hepsi Rizeli sanki ne zararımızı gördünüz de karalama yapmaya çalışıyorsunuz. Ekmek yediğiniz kurumuda Rizeli kurdu. Hainlik yapmayın

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Rizeli konusmaya hic hakkin yok. Zaten haketmedigin bir yere bedavadan oturmussun. O yenilen kul haklari bir bir cikacak.

   Cevapla
 60. 5 sene önce

  Bu sessiz cigliklar da nedense 3 senede bir bizim TIS gorusmeleri sirasinda dile getiriliyor. Simdiye dek akliniz neredeydi?

  Cevapla
 61. 5 sene önce

  Airlinehaber olarak bu konunun peşine düşmenizde fayda var gerçektende anlatılanların fazlası yok eksiği var. Apronda çalışan tek özverili çalışanlar. Bizler veya AO personeli gibi araba yükseltme, bu hafta sonu nereye gitsem veya yurtdışına nereye gitsem gibi dertleri olmayan insanlar tek dertleri evlerine ekmek götürmek.Umarım hakkınızı fazlasıyla alırsınız.

  Cevapla
 62. 5 sene önce

  Hiç bir şey olmaz .verirler%14 ü sesiniz kesilir.

  Cevapla
 63. 5 sene önce

  Rizeli muhabbeti zamanında THY başkanı olan Hamdi Topçu nun inanılmaz hemşehricilik yaptığı zamandan kalmadır. Sendikayı TGS ye sokmayacak formülü bulan da odur. Sayın Cumhurbaşkanımız bu adamı kovmasaydı daha ne rezillikler görürdük kim bilir.

  Cevapla
 64. 5 sene önce

  Bu rizeli muhabbeti nedir arkadaşlar
  Rizelilerde bizim arkadaşımız.Alınteri dökenlere değil lafımız.Çalışmadan rahat koltuklarında oturanlaradır.
  Biz hepimiz TGS işçisiyiz haksızlığa karşı hepimiz birlikteyiz.l

  Cevapla
 65. Bu yazıyı kim yazdıysa eline sağlık,Tgs Selim Tartan gibi bir adam kaybetti

  Cevapla
 66. 5 sene önce

  tgs sorunları bitmez, hakkımızı alamicaz çünki rizeli değiliz:)
  selim abi rizeli olsaydı gör bak

  Cevapla
 67. 5 sene önce

  Birilerin sesimizi duyup, duymakla kalmayıp yazma cesaretinde bulunduğu için çok mutluyum.
  Bu güne kadar kim personelin hakkını bırak kendi hakkını savunmaya kalktı ise sorun yaşamıştır (işten atılma, birim değişikliği vs.).
  SELIM beye gelince; Onun dışında personeli dinleyen, düşünen ve hakkını savunup çözüm arayan yönetici görmedim.
  Şefim olan SELIM TARTAN, sendikali olduğu için, derdimize çözüm aramaya çalıştığı için işten çıkarıldı ve bunu da gayet net dile getirdiler. Koskoca INSAN KAYNAKLARI MUDURU “Personelin derdinden sanane” diyebiliyorsa, zaten söylenecek birşey kalmamıştır diye düşünüyorum.
  TGS’ye göre herkez mutlu, olmayanda istifa etsin. Insanları “ÇEKMECEDE BEKLEYEN CV’LER” ile korkutuyorlar.
  # Ve evet, bence tek çözüm SENDIKA…

  Cevapla
 68. 5 sene önce

  İşten atılan Selim kardeşimiz,İşçilerin hakkını bilen ve arayan bir arkadaşımızdı.Allah ondan razı olsun haksızlığa rıza göstermedi.Bedelini onurlu bir şekilde ödedi.Yanındayız selim kardeşim.Senin davan bizim davamızdır.

  Cevapla
 69. 5 sene önce

  Kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak elbet

  Cevapla
 70. 5 sene önce

  Bizim sırtımızdan koltuklarında oturup,yan gelip yatanlara hakkımızı helel etmiyoruz.Bu soğukta,karda kışta çalışıyoruz.Niye haklarımızı vermiyorsun TGS

  Cevapla
 71. 5 sene önce

  Hiç bir gerekçe göstetilmeksizin beni ve bir çok arkadaşımı işten çıkardılar. İçerisi torpil yuvası eğer rizeli olanı şef yaparız

  Cevapla
 72. 5 sene önce

  Arkadaşlar sendikalı olmayı sorunların çözümü gibi görmüşsünüz. Sorun bakalım THY ve tekniğe yapılan sözleşmelerden memnun kalınıyormu* Bu sitede sendika konularına sıklıkla yer veriliyor okuyun bakalım neler yapmış sendikalar. Bence iş sendikada veya işverende değil iş asıl toplum olarak bir araya gelememizde. Hak verilmez alınır sözcüğünü unutmayın. Bunu günümüzdeki sendikal anlayış yapamaz bunu işçiler kendileri yapacak

  Cevapla
  • 5 sene önce

   Günümüz sendikal anlayışı bu noktaya getiren siyasi iradedir bunu eylem yasaklama ve sendika başkanlarını yandaştan seçme ile yapmaktadırlar

   Cevapla
 73. 5 sene önce

  Patlama noktasına gelindi artık.

  Cevapla
 74. 5 sene önce

  Çok güzel ve çok doğru bir anlatım.Kim yazdıysa eline sağlık

  Cevapla