featured

Ters rüzgara kapılınca… Yüksek gerilim hattında ölüm kalım savaşı

KAHRAMANMARAŞ’ın Pazarcık ilçesinde yamaç paraşütüyle atlayış yapan 22 yaşındaki Nurcan Kaya, 154 bin voltluk enerji taşıyan tellerin üzerinden geçen koruma iletkenin de asılı kaldı. Kaya, 2 saatlik çalışma sonunda kurtarılabildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Pazarcık’ın Narlı Mahallesi’nde meydana geldi. Nurcan Kaya, yamaç paraşütüyle atlayış yapmak için arkadaşlarıyla birlikte Adıyaman’dan Pazarcık’a geldi. Narlı Mahallesi’ndeki yüksek tepeden atlayış yapan Kaya, inişe geçtiği sırada ters esen rüzgarların etkisiyle savrulup, paraşütü ile 154 bin voltluk enerji taşıyan tellerin üzerinden geçen koruma iletkenine takıldı. Arkadaşlarının ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edilirken, TEİAŞ’a da bilgi verildi.
 
Ters rüzgara kapılınca... Yüksek gerilim hattında ölüm kalım savaşı
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ilk olarak Nurcan Kaya’nın düşme ihtimaline karşı hava yastığı açtı. TEİAŞ ekiplerinin elektriği kesip yapılan topraklama ile tellerdeki enerjinin boşaltılmasının ardından Nurcan Kaya; itfaiye merdiveni yardımıyla 2 saat asılı kaldığı yerden indirildi.
Ters rüzgara kapılınca... Yüksek gerilim hattında ölüm kalım savaşı
Ambulansla hastaneye götürülen Kaya, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra taburcu edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir