TEMEL KOTİL IATA BAŞKANI OLAMADI

TEMEL KOTİL IATA BAŞKANI OLAMADI

THY’de 11 yıldır genel müdürlük görevini sürdüren Temel Kotil bir süredir beklediği  (IATA) (Uluslararası Havayolu Taşımacıları Birliği seçimini kaybettiği yakın çevresince söyleniyor.

Uzun süredir IATA’nın yönetim kurulu üyeliğini de üstlenen Kotil’in şansı yüksek olmasına rağmen neticenin böyle olacağını tahmin etmiş olmalı ki dünkü genel kurulda inanılmaz durgundu. 

Temel Kotil, Air France-KLM’in CEO’su Alexandra de Juniac ile yarışmıştı.

Yapılan oylamada Juniac’a daha fazla oy çıktığı görüldü

Haziran ayından itibaren başkanlığı Juniac yürütecek.

Bilindiği üzere 287 havayolunun kurduğu IATA, sektörün karar alan en büyük organizasyonudur.

Temel Kotil ayrıca, Hamdi Topçu’dan boşalan TAI yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmakta.

Sonuç olarak; Temel Kotil’i seversiniz veya sevmezsiniz. Ancak bir gerçek var ki oda THY’yi 11 yıldır yurt dışında temsil ettiğidir. THY yönetiminin en deneyimli yöneticisi olma sıfatını hala üstünde taşıyor. THY’den bir şekilde öyle veya böyle ayrılması THY yönetiminin çok yeni olması nedeniyle deneyimsel açıdan eksiklik olacaktır. THY yönetiminin Temel Kotil hakkındaki düşüncelerini bilemem. Zaten bu benim haddim de değil ama Temel Kotil hiç de yabana atılacak biri değil.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
mafaky
4 yıl önce

Biraz uzun olacak ama, aşağıda yabancı bir medya kuruluşunda verilen haber (İngilizce) var. Belli ki bu IATA Başkanlığı pozisyonu konusunda kimse Temel Kotil’i düşün(e)memiş bile!… Karar (daha doğusu Kurul’ca “tavsiye” OY BİRLİĞİ ile alınmış…) Ya da, bizim yerli medya mı bu pozisyona Temek Kotil’i layık gördüğünden ortaya bu temenniler çıkmıştı? ALINTI Air France-KLM Group Chairman and CEO Alexandre de Juniac is set to replace the retiring Tony Tyler as IATA’s DG and CEO after a unanimous recommendation by the IATA board of governors. The board’s recommendation will be up for confirmation at the IATA AGM in Dublin taking place June… Devamını oku »