Tel Aviv'de Sahte COVID-19 Testi olan 23 Yolcu Yakalandı - Airline Haber

Tel Aviv’de Sahte COVID-19 Testi olan 23 Yolcu Yakalandı

Yetkililer COVID-19 test sertifikalarının sahte olduğunu belirledikten sonra dün Tel Aviv’den New York’a uçuş yapan 23 yolcu sınır dışı edildi. United Airlines personeli, test sertifikalarının sahte olduğuna dair şüphelerini “Ben Gurion” Uluslararası Havalimanı’ndaki sağlık yetkililerine bildirdi. 23 yolcunun tamamı para cezasına çarptırılmadan önce gözaltına alındı ​​ve kefaletle serbest bırakıldı.

Tel Aviv’de sahte COVID test sertifikaları

Tel Aviv’deki Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’ndaki yetkililer, COVID-19 test sertifikalarının sahte olduğu tespit edildikten sonra 23 yolcuyu gözaltına aldı. Sahtekarlıklar, United Airlines personelinin şüphelerini havaalanındaki yetkililere bildirmesinin ardından ortaya çıktı.

Daha fazla incelemenin ardından yetkililer, ilgili tüm yolcuları gözaltına almadan önce sertifikaların gerçekten sahte olduğunu belirledi. Dün New York’a giden bir United Airlines uçuşunda rezerve edilen yolcular sonunda para cezasına çarptırıldı ve kefaletle serbest bırakıldı.

İsrail polisi sözcüsü tarafından yapılan açıklamada;

“Her gün Ben Gurion Havalimanı’na gelen, yasaları çiğneyen, para cezasına çarptırılan ve karantinaya dönen doğrulanmış vakalar var.”

Bu, İsrail’de sahte COVID testleri içeren ilk ilan edilen olay değil. Şubat ayında New York’tan gelen 11 yolcunun Tel Aviv’e vardıklarında COVID testi pozitif çıktı. El Al uçuşundaki yolcular, diğer bazı yolcuların uçağa binmek için sahte sertifikalar kullandıklarını iddia etti.

Uçakta COVID testi

Bu haftanın başlarında El Al, uçakta COVID testini içeren bir pilot program planlarını duyurdu . Yolcular, uçağa binmeden veya uçuşun ortasında bir süründü alarak Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’ndaki zorunlu test kuyruklarını atlamalarını sağlayacak.

İlginç bir şekilde, pilot uygulama havayolunun New York – Tel Aviv rotasında uygulandı. Programı benimseyen ilk uçuş, geçen Perşembe günü New York’tan uçakta 280 yolcu ile 14:00 uçuşuydu. Testler, uçuş sırasında özel bir soğutma ünitesinde saklanır ve her yolcu için benzersiz bir barkod ile işaretlenir.

Plan aynı zamanda İsrail Sağlık Bakanlığı’nı, Ben Gurion’da COVID-19 test tesislerini işleten Femi Premium şirketini ve bir ABD test şirketi olan XpresCheck’i de içeriyor. Testlerin her biri 80 NIS (25 $) olarak fiyatlandırılıyor. El Al, testlerin varış testinin yerini aldığını ve her yolcunun uçuştan 72 saat öncesine kadar ayrı bir testten geçmesi gerektiğini vurgulamak istiyor.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Baykar, Ukrayna’da İHA üretimine yatırım yapmak istiyor

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.