TEKNİK A.Ş VE ÖZÇELİK İŞ SÖZLEŞME İMZA TÖRENİ YAPILDI

TEKNİK A.Ş VE ÖZÇELİK İŞ SÖZLEŞME İMZA TÖRENİ YAPILDI

Teknik A.Ş. ile Özçelik-İş Sendikası arasında yapılan ve çalışanların beklentileri dışında sonuçlanan 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin gelenekselleşmiş imza töreni bugün yapıldı.

İmza Töreninde Mahmut Arslan İlker Aycı, Yunus Değirmenci, Ahmet Karaman ve  tabii ki Özçelik İş başkanı Yunus Değirmenci bulundu.

Tabii ki bu tür imza törenlerinde sürpriz bir gelişme olamaz. Size daha önce yayınladığımız ve üstünde tartıştığımız metin aynen kabul edilmiş oldu.

 

THY Basın Müşavirliğinin konu ile alakalı yayınlamış olduğu bildiri;

 Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında bugün düzenlenen törende imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile Türk Hava Yolları’nın başarılı alt markası Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. çalışanlarının ücretlerinde ve sosyal yardım ödemelerinde artış sağlandı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. adına Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Genel Müdür Ahmet Karaman’ın imzaladığı Toplu İş Sözleşmesini, Özçelik-İş Sendikası adına ise Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci imzaladı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Özçelik-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi, 1 Temmuz 2018 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasındaki üç yıllık dönemi kapsayacak ve yaklaşık 8000 çalışanın ücretlerinde artış gerçekleştirecek.

Bu ücret artışı ile birlikte, çalışan ücretlerinde enflasyon oranında artış sağlanmış olacak. Bahse konu artışa ilâveten, düşük ücretli iş gruplarına da seyyanen artış sağlanacak. Diğer taraftan, sendika üyesi tüm çalışanlara bir defaya mahsus olmak üzere 5000 TL net ek ödeme yapılacak.

İmzalanan sözleşmeyle ilgili görüş beyan eden Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Bu topraklarda yüzyıllardır düstur edindiğimiz başlıca ilkelerimizdendir; Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” nasihati. Evet, sağlıklı her yönetimsel işleyişin olmazsa olmazıdır bu anlayış, tıpkı Türk Hava Yolları marka topluluğunun sahip olduğu gibi. Bugün burada sektöründe lider olma hedefiyle önemli adımlar atan başarılı alt markamız Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. çalışanlarımızın motivasyon ve kurum aidiyetini artıracak bu önemli sözleşmeyi imza altına aldığımız için oldukça memnunuz. Çalışanımızın mutluluğunun, markamızın daimi kazanımı olacağı yaklaşımımızdan hareketle daha nice büyük başarıların Türk Hava Yolları ailesince hayata geçirilmek üzere hazır beklediğine inancımız tam.” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan da; “Sekiz bin üyemizin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için altına imza attığımız toplu iş sözleşmemiz, tüm taraflara hayırlı olsun. Uzun istişareler ve çalışmalar sonucu, bugün uzlaşmayla sonuçlanan toplu iş sözleşmemizin, sosyal ve maddi kazanımlarla dolu olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’nın hizmete girdiği bir dönemde, bu sözleşmeyi karşılıklı diyalog içerisinde imzalamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.Türkiye’nin yükselen değeri Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin gücüne güç katacak bu sözleşme çerçevesinde ortak mutabakata varılabilmesi için büyük gayret sarf eden ve tüm görüşmeleri karşılıklı empati ile yürüten Sn. İlker Aycı başta olmak üzere Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. yöneticilerine, üyelerimize ve sendika yönetimimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları A.O.

Basın Müşavirliği

 

VİDEO YORUMU İZLEYİN TIKLAYIN 

 

Geri

79
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
niye

iş yerinden iki ay ücretsiz izine ayrıldım TİS imzalandı.sendika üyesi olduğum halde imza parası ödenmedi.
neden?

tcas

Sendikanın attığı mailde
12- Sözleşme imza tarihinde Özçelik-iş sendikası üyesi olan tüm personele NET 5000 TL sözleşme imza ücreti ödenecektir.
diye yazıyor ama bugün maaş bordrosuna baktığımda 8-9 aydır çalışan personellere düşük imza parası yatırıldı. Hakkım haram zehir zıkkım olsun sendika…

Dndkdk

Sanane baba para benim

tavsiyeler

Burasinin patron şirketi gibi yönetilmemesi gerekir. Yöneticilerin liderlik yapmasi ve bu sayede şirketi herkesin sahiplenmesi, yuva olarak görmesi gerekirdi. Sonuç burasi lahmacuncu değil ki 2 lahmacun yansa çöpe atasin.Sendika hangi istedigini almiş ki birde 3 yillik imzaliyor.ilaveten sendika aidatlara zam yapacak soylentisi var ve ocaktan sonrada zorunlu BES başlayacak. enflasyon harici alinan yuzde 3 varya , yuzde 4 olarak geri vermiş olunacak. Sendika demişken aldığı aidatlarin hangisini çalısanlara harciyor. 3-5 liralik verdigi sacma hediyeleri boşverin.En azindan ingilizce onemli madem, 3-5 öğretmen tutarsin kurs açarsin. A,B1,B2 lisanslari için etüt yaptiracak hocalar tutarsin, insanlar şirketin açtığı ücretsiz sinav haklarini iyi değerlendirmiş olur.… Devamını oku »

Bedelsiz

A

Grup önerisi

Yazdıklar olsun sizin gibi sendikaya da yoneticiye de..

...

Ben 3 yıldır çalışıyorum Ekim 2017 – Ekim 2018 tarihleri arasında çalışanlara verilecek 5000 imza parası yazıyor o tarihlerde ücretsiz izinde idim benim gibi olanlarıda etkiliyormu

BABANDAN MESAJ

Oğlum özgür 5.000 tl prim alacağını saklamış benden AİRLİNE HABER de olmasa haberimiz olmayacak. Buradan oğluma sesleniyorum oğlum özgür primi gönder bana.

Bay 1

Sözleşme metnine nereden ulaşabiliriz
Sendika metini yayınladımı bilgisi olan varmı

benim adım cemil

Kankaa zam falan demişsin ama yetki tazmınatı ne ? yetki primi ne ? hat bakım primi ne oldu ? motor tıp için 240 kabul edildi mi ?

benim adım cemil

hayırlı olmuş birşey anlaşılan ama ne olmuş bilen yok . haydi hayırlı olsun.