TEKNİK A.Ş EASA VE SHGM TARAFINDAN TANINAN EĞİTİM SATACAK

TEKNİK A.Ş EASA VE SHGM TARAFINDAN TANINAN EĞİTİM SATACAK

Bildiğiniz üzere; THY Teknik A.Ş., 2016 yılında almış olduğu“temel eğitim” yetkisi ile hem EASA Part-147 ve hem de SHY-147 Kategori A1, B1.1 ve B2 konularında“eğitim verme ve sınav yapma” yetkisine sahip, Türkiye’nin ilk ve tek “Hava Aracı Bakım Eğitimi ve Sınav Kuruluşu”olma özelliği kazanmıştır.

Bu yetki çerçevesinde; bu yıl başından itibaren sadece kendi çalışanları için düzenledikleri“modül hazırlık eğitim ve sınav programları”nı önümüzdeki aylarda Şirket dışına yönelik olarak da yapacaklarını belirtiyorlar.

Bu programların yanı sıra; EASA ve SHGM onaylı“Hava Aracı Bakım Lisansı Kategori B1.1 Temel Eğitim Kursu” için de gerekli hazırlıkların yapılmış olduğu söylenmekte.. Türkiye’de ilk defa“tam kurs” olarak (24+24 kişilik 2 sınıf şeklinde) açılacak ve Eylül 2017 tarihinde başlayıp, yaklaşık 2 yıl sürecek olan bu programa; üniversitelerin 2 yıllık “uçak teknolojisi bölümü mezunları” kabul edilecek olup, kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere hem EASA, hem de SHGM onaylı “yeterlilik sertifikası” verilecektir.

“Hava Aracı Bakım Lisansı Kategori B1.1Temel Eğitim Kursu”nun, örgün eğitim mantığı ile bir okul programı çerçevesinde her yıl düzenli olarak açılması planlanmakta.

THY/Teknik A.Ş nin tecrübeleri, imkânları, eğitim kadrosu ve “Hava Aracı Bakım Eğitimi ve Sınav Kuruluşu” olma özelliği ile; düzenlenmek istenen kurslara katılan teknisyen adaylarının en iyi şekilde yetiştirilerek hem Ülkemizin ekonomisine, hem de Şirketimizin gelecekte ihtiyaç duyacağı teknisyen açığının kapatılmasına önemli ölçüde katkı sağlayacağı düşünülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

Ek alanı

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
qwerty

fiyatını da verseydiniz 49,000 TL diye

Anonim

Kursu bittiğinde SHGM bu arkadaşlardan tekrar technical modülleri tekrar vermelerini istermi?

Aviation

İstemez