TEKNİK A.Ş DE THY İLE AYNI GÜNDE FARKLARI ALACAK

TEKNİK A.Ş DE THY İLE AYNI GÜNDE FARKLARI ALACAK

THY’de olduğu gibi Teknik A.Ş’de de farklar aynı tarihte yatacak. Ahmet Karaman’ın tüm çalışanlara yönelik yapmış olduğu duyuru aynen aşağıdaki gibidir. 

Değerli  Çalışma Arkadaşlarım,

Ülkemiz ve %100 sermayedarımız olan THY A.O. için zor bir yıl olan 2016’yı geride bıraktık ve çok şükür tüm Türk Hava Yolları ailesi olarak olağanüstü özveri ve gayretle 2017’de güzel bir ivme yakaladık. Çelik-İş sendikası ile geçen sene yapmış olduğumuz ilk protokolde söz verdiğimiz üzere, THY A.O.’nın finansal verilerinde gerçekleşen iyileşmeye istinaden ücret zammı farklarının geriye dönük olarak ödenmesi hususunda Çelik-İş Sendikası ile yeni bir protokol imzaladık; her iki protokol sürecinde göstermiş oldukları yapıcı yaklaşım sebebiyle kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

İmzaladığımız bu yeni protokol çerçevesinde 2017 yılı için Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenmiş olan tüm ücret artışları ve enflasyon farkları Kasım ayı ücretiyle birlikte 08.12.2017 tarihinde geriye dönük eksiksiz olarak ödenecektir. Bununla birlikte, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenmiş olan ücret artışları uygulandıktan sonra, 31.12.2017 tarihindeki ücretlere yine Toplu İş Sözleşmesi’nin 2018 yılı 1. altı aylık dönemi için belirlenen enflasyon + 0,5 puan oranında yeniden artış uygulanacaktır.

Şirketimiz THY TEKNİK A.Ş. adına bu süreçte göstermiş olduğunuz özveri ve anlayış için hepinize teşekkür eder; ülkemizin, sermayedarımız THY A.O.’nun ve Şirketimizin başarılarının devamını dilerim.

Sevgilerimle,

Ahmet KARAMAN
Genel Müdür

Geri
Etiketler:

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Mustafa

Zor günler geçiriyoruz derken taşeronlarada zam yapılmadı lakin şimdi taşaeron düşünülmüyor yasık ki aynı şirkete hizmet ediyor olmamıza rağmen taşeronlara verilmiyor allah var ey türk hava yolları allah

Teknik Destek Personeli

Teknisyelik yapıpta teknik destek personeli skalasından ne zaman vazgeçilecek? Zam zam diyorsunuz hiç yüzü.üz gülmüyor… Yıllık zam 100 TL var ya da yok. Kul hakkı yemek neden bu kadar kolay

Technic

Tabi yine geçen sefer ki gibi A.O ödüllendirilmiş bir miktar, teknik ise TİS kapsamında inceee ince hesaplanmış miktarı alacak. Ha birileri çıkıpta ŞÜKRET falan demesin sakın. Aldığımız zaten bir sene önce hakettiğimiz paradır, lütuf değil.

garip

zaten kendi hakkımızdan feragat ettiğimiz bir para bu geri verdiklerine neden seviniyoruz anlamadım.enflasyon almış basını gitmiş herseye zam gelmiş biz 1 sene yerimizde saydık.şirketimiz yararına olan her şeye varız elbette hepimiz aynı gemideyiz yine olsa yine yaparız ama bunda abartılacak bir durum yok.şirket personelin yaptıgı guzelliğe soyle bir jest yapabilirdi sendikanın belirlediği enflasyon + %0.5 yerine %1 %2 gibi ufak bir zamla çalışanın gönlünü alabilirdi.pardon yanlışlıkla sendika yazmışım sanki varmış gibi….

....

Ikıncı sınıf calışan değilsiniz demek istemiş. Keske pas ve ced haklarında da esıt olsak 30 yıllık bır tk calısanı ıkı gunlum ao calısanından neden gerı planda kalsın kı