Teknik A.Ş de Örgütlenmiş Sendika ve Derneklere Dayanışma Çağrısı

Teknik A.Ş de Örgütlenmiş Sendika ve Derneklere Dayanışma Çağrısı

Bildiğiniz üzere,THY ve ortaklıklarında çalışanların bazıları ByLock kullanıcısı olmakla suçlanıp işlerinden oldular. Tabii ki bu suçlamalara karşı, çalışanlarda mahkemelerimizde kendilerini aklamaya çalışıp, suçlamaların asılsız olduklarını iddia ettiler.

İşte O Suçlama

FETO konusu ile ilgili daha önce yazdıklarımın arkasında olarak bu sefer  ByLock kullanıcısı olmakla suçlanan ve aşağıdaki gerekçeler eşliğinde işlerinden olanların mağduriyetlerini yazmaya çalışacağım.

Yukarıdaki belgenin içeriğinde yazan suçlamaları, çalışanlar kabul etmemiş ve haklarını savcılık ve mahkemelerde aramışlardır. Bu aşamalardan sonra beraat edenlerinin işe alınması gerekirdi. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletlerinde beraat edenin suçlaması düşer ve eski işine geri döner.

Hal böyleyken, bizim THY’mizin yöneticileri, sanırım kendilerini farklı bir ülkenin şirketinde yöneticilik yapıyor görmüş olmalılar ki, keyfi uygulamalar ile bazılarını işe geri alırken bazılarını henüz işe başlatmamışlar.

Bylock kullanıcı oldukları iddiası ile işlerine son verilen çalışanların, mahkemelerimiz tarafından suçsuz bulunanlarının işe iadesi gerekmez mi?

Son günlerde sıklıkla yazdığım ByLock kullanıcıları ile ilgili makalelerimde, (https://www.airlinehaber.com/teknik-a-s-nin-magdurlari-unutuldu-mu/) belirtmiş olduğum üzere ByLock suçlaması ile işlerinden atılan çalışanların mahkemelerimiz tarafından tekrar işe başlatılmalarının gerektiğini yazmış ve THY ve Teknik A.Ş yöneticilerini göreve çağırmıştım.

THY ve Teknik A.Ş bünyesinden ByLock kullanıcısı olarak suçlanan çalışanlarının,mahkemelerimizde beraat edenlerinin alınması için karar çıkmış olmasına rağmen, THY bünyesinde çalışanların işe başlatıldıklarını ama her nedense %100 THY ortaklığı olan Teknik A.Ş’den çalışanların işe iadesinin yapılmadığı bilgisini almış bulunmaktayım.

Aynı şirket çatısı altında bu farklı uygulama neden yapılmıştır anlayan beri gele…

Mübarek ramazan ayı sürerken, dernekler ve sendika, üyelerine iftar yemekleri organizesi yaparken, TEKNİK A.Ş deki 12 kişi ne yer ne içer diye düşüneniniz var mı?

THY’nin ve Teknik A.Ş yönetimlerinin bu duyarsızlığına sizlerde mi ortak olmak istiyorsunuz? Bu kişiler sizlerin üyesi değil mi?

Aslına bakacak olursanız, Teknik A.Ş deki 12 çalışanın işe başlatılmamaları sadece Teknik A.Ş yi değil tüm THY camiasını da bağlar.

Sizler, THY işvereninin uydusu değilsiniz. Sizler tüzel kimlik taşıyan STK larsınız. THY’nin bu çifte standart uygulamasını madem kınayamıyorsunuz,o halde mağdur edilmiş arkadaşlarınız veya meslektaşlarınızla dayanışma içinde olmalısınız.

2017 yılının Mart ayından itibaren işsiz olup maaş alamayan ve yaşamlarını eş,dost ve ailelerinin desteğini ile sürdürmek zorunda kalan bu çalışanların mahkeme kararları var iken hala işe başlatılmamış olmaları sizleri rahatsız ediyor mu bilemem ama en azından vereceğiniz veya vermeyi planladığınız iftar yemeklerinde aklınıza gelir umarım. 

Bu nedenle bu mağdur havacı kardeşlerinize yardımcı olabilmek için onlarla irtibata geçmeniz ve ne yer ne içerler diye bakmanızda fayda var.

NOT/ Sevgili Arkadaşlar;  ilgilenilmeyi ve yardımda bulunulmayı derneklerden ve sendikadan talep etmiştik. tarafımıza mesaj atarak veya mağdur arkadaşları arayarak,yardımlaşmayı hangi hesap üzerinden yapılacağını sorgulayanların, üyesi oldukları dernek veya sendikaları ile görüşmelerini rica ediyorum.

 

Geri

21
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Anonim

Bu nasıl Bir sendikadırki en ufak bir şuçları olmadan işlerinden apar topar atılıp suçsuz yere hapis yatıp suçsuzlukları kanıtlandıgı halde halen daha işlerine iade edilmeyen bu arkadaşların haklarını savunmuyor böyle bir sendika olabilirmi sendika yalnızca üye aidatı alıp paraları har vurup har savurmakmıdır. İnsanın aklı almıyor. Hele THY yönetimine ne demeli suçsuz oldukları mahkamece kanıtlanan bu arkadaşları niçin işlerine geri almazlar anlam veremiyorum. Birde UTED’e Bir lafım var niçin bu arkadaşlar için duyarlı davranmıyor sayın Sefa İnan bey döneminde böylemiydi o zamanlar her türlü desteği verird bunu eski çalışanlar bilirler yeni gençler biliyormu bilemiyorum. Temennim bu arkadaşların mağduriyeti biran önce… Devamını oku »

Anonim

Üyesi olduğum UTED’in geleneksel iftar yemegini bu sene vermemesi ve bu yemek maliyetini bu 12 arkadaşımıza ( uted uyesi olsun veya olmasın fark etmeksizin ) dagitilmasini öneriyorum. Su mubarek ayda bir nebze olsun yaralara merhem olmaz mi?

Anonim

Sefa bey öncelikle size teşekkür ederim bu magdur insanların sorununu sayfena taşıdıgın için Benim anlamakta zorlandıgım konu bu insanlar suçu günahı olmadıgı haalde aylarca hapis yattılar şimdi suçsuzlukları mahkemece kanıtlandıgı halde neden işe alınmadılar bu nasıl bir vicdandır. Acaba ThY yöneticileri akşam eğer oruç tutuyorlarsa iftarlarını açarken lokmalar nasıl bogazından geçiyordur çok merak ediyorum

Ey Sendika

Çelik iş ve Uted den beklentimiz suçsuzluğu kanıtlanmış ve mağdur olmuş bu arkadaşlara sahip cikmalaridir.

Sendika baskanim

Ey Çelik iş Baskanı Yavuz Bey bir kere olsun bir yorumunu bu insanların seslenişine kulak veriniz. Sendika olarak bu masum arkadaslarimizla ne gibi bir çalışmanız var mı? Anladık geneler bir bildirı yapmaya cesaretiniz yok bunu anladik. Merak etmeyin buradan yorum yazdınız diye sıcacık koltugunuzdan olmazsınız.

Anonim

Calisma mi, ne çalışması? Sirket calisma yapjn dmeeden calisma yapacaklarina inanmak tam bir saflik olur

Sendikalı

Şirket sizin görev tanımınizi belirleyecek ise sizin günlük yapmanız gerekenleri sirket belirleyecek ise size ne gerek var mı? Sirket ozaman sizin maaslarinizi versin yada millet size üye parası vermesin

Solo Türk

Ben sefa abinin onursal başkanı olduğu Uted e seslenmek istiyorum sefa abiden hiç birşey ögrenmedinizmi harekete ğeçmek için neyi bekliyorsunuz onursal baş kanınızın çağrısını duymazdanmı geleceksiniz

Uted derneğine çağrı

Sevgili Uted yöneticileri ve üyeleri sizlere çağrım.
Bu atılan arkadaşlariniz sizinle beraber çalıştığınız mesai arkadaşlariniz degilmi neden onları hiç tanimiyor gibi davranıyorsunuz. Neden bir kere olsun derginizde yer ayirmiyorsunuz. Neden bir dernek misyonunu yerine getiriyormiyor sunuz? Neden nasıl vicdanlarınız rahat?

Harranlı

Çelik iş ile haranlıdan farkımız kalmadı nezam asli görevin olan işçinin hakkını koruyucan ey çelikiş

Teknik mühendis

İşletmesel gereklilik nedeniyle suçlu gördüğünüz aralarında masum olanlardan bahsediyorum. Madem suçlu neden 2 seneden beri kapılarına bir polis bile gelmemiş herhangi bir konudan suçlu sayılmamis. Siz işletmesel gereklilik diye bir suç yaftası atıyorsunuz. Dönün bu yanlışınizdan bir an önce.

Sefa ağabey

Sizinle birlikte çalışan eski arkadaşlarınızın bizlere söylediklerinden çok fazlaymışsınız keşke sizle birlikte çalışabilseydim. Saygılar Abicim