TEKNİK A.Ş DE İLKER AYCI RÜZGÂRI VE EASA DENETİMİ

TEKNİK A.Ş DE İLKER AYCI RÜZGÂRI VE EASA DENETİMİ

Bildiğiniz üzere çok sıcak ve yoğun bir sezon geçiriyoruz. Kavurucu sıcaklar ve müşteri yoğunluğu sizlere daha çok haber ve habere yönelik yorumlarda bulunmamı önlemesine rağmen yine de bir şeyler karalamaya çalışıyorum

THY/Teknik A.Ş de sendika seçimlerinin mahkeme aşamasında olduğunu, sendikaların yayınladığı bültenlerden izliyorsunuzdur. Hatırlarsanız, kim üye çoğunluğunu kazanırsa kazansın mutlaka diğer taraf mahkemeye başvuracaktır demiştim. Öyle de oldu.

Ortada henüz netleşmiş bir durum yok. Çelik İş THY birlikteliğine karşı Birleşik Metal ne yapacak birlikte göreceğiz. Aslına bakacak olursanız, Çelik İş gerçekten samimi ve işveren desteğinden medet ummuyorsa, Birleşik Metal in hodri meydanına evet der ve referanduma giderek çalışanın özgür iradesinin sandığa yansımasını ister.

Umarım ve dilerim ki; Hava-İş sendikasının son seçimindeki gibi işverenin işaret ettiği yer kazanmasın.

Bu arada son günlerde Teknik A.Ş adeta alarmda. İşyerlerinde İnanılmaz bir çalışma temposu hâkim. Bu çalışma temposu nedeniyle işveren, sendika baskısını falan unutmuş varsa yoksa, EASA denetimi diyor başka şey demiyor.

EASA 10-14 Ağustos 2015 de hem teknik A.Ş nin bir ve iki numaralı hangarlarını hem de, MNG ve HABOM hangarlarında da denetim yapacak. Bu nedenle Tekniğin İşveren vekilleri tutuşmuş durumda. Denetim zamanı tüm taşeron işçiler hangara giremez, iç denetimler sıklaşır, evrak ve kayıtlar iyice incelenir ve yanlış veya eksikler varsa düzeltilerek EASA denetiminden geçmeye çalışılır. Bakalım EASA bu kadar ince eleyip sık dokumaya karşın ne bulacak? EASA’dan iyi not alınmazsa, yandı gülüm keten helva…

Şimdide gelelim İlker Aycı rüzgârına.

Hani geçenlerde İlker Aycı, Teknik A.Ş hangarına gelmiş ve oralarda inceleme yapmıştı ya… İşte o denetimden sonra vermiş veriştirmiş. Hangarlardaki ortamı hiç beğenmemiş. Çalışma ortamlarını, dinlenme odalarını, soyunma odalarını, hele, hele tuvaletleri rezalet olarak nitelendirmiş.

Yine İlker Aycı ya yine laf atamayacağım. Adamcağız nede olsa hala yenisayılır  Ancak vakit bulup oraya buraya bakıyor. Bu sefer de THY’nin çalışma ortamı olarak en kötü birimine gidince tabii ki şaşırmıştır.

Ben oralardan ayrıldıktan beri bir çivi çakıldığını ne duydum ne gördüm. Yöneticiler yukarıya bu tür sorunları pek götürmez. İlker Aycı bu konuya, aslan yattığı yerden belli olur mantığında bakmış ve bilhassa eski hangarda büyük bir tadilat yapılmasını emretmiş. Duyduğum kadarı ile 7,5 Milyon TL ler konuşuluyor. 2015 in Eylül ve Ekim aylarında bu projenin bitmesi istenmiş

Şimdi ellerinde kâğıt ve projelerle bir dolu adam ortalarda dolaşıyor ve neyi nasıl yapacağız diye tartışıyordur. Bir yandan EASA denetimi bir yandan THY’nin üvey evlatlarının yaşadığı hangar tadilatı olduğundan, Çelik İş sempatizanlığı yapmaktan ziyade bu işlere yoğunlaşmışlar.

Hadi bakalım kolay gele…


Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Komutan sağda

Askeri teftiş gibi olmuş..Tuvaletler, kap-kacak, sandalye-masa…Yapılan iş üretim ne alemde, işin kalitesi, güvenilirliği ne? Adamlar buna bakacak..

tech

thy tekniğin en büyük eksigi elinde yeteri kadar yetkili ve kabiliyetli eleman olmaması, yokluk o kadar fazlaki emekli ettigi ingilizce ve dökümantasyon bilgisinden yoksun eskileri geri alıyor ve şirkette her geçen çalışan kalitesi düşüyor sn aycı ya bu anlatılmalı insani yönü kuvvetli bir yönetici olarak görüyoruz, Teknik den istifaları bitirebilirse uzun vadede a.o nun büyümesi için saglam bir temel atmış olur…

cancom

yahu sefa bey sanki easa denetimi ilk defa oluyor bir sefer de iyi olumlu bişi yazin yaa