TEKNİK A.Ş DE ÇALIŞANLAR TEYYAZKUZDA!! - Airline Haber

TEKNİK A.Ş DE ÇALIŞANLAR TEYYAZKUZDA!!

 

Thy teknik A.Ş  Temmuz 2021 ayında başlayan toplu iş sözleşmesi süreci halen arabulucu gözetiminde devam ediyor.  Hava İş sendikasının toplu sözleşme masasına daha oturmadan aldığı haklar, henüz anlaşma sağlanamayan ÖZ Çelik iş üyesi Teknik A.Ş çalışanlarında büyük tepkilere neden oldu.

Hava iş sendikasıyla 2022 yılın Ocak ayından itibaren ilk altı aylık  dönem için enf+ %60 lık artışın aynı biçimde Teknik A.Ş deki ilk altı ayı için teklif edilmemesi  herkeste büyük hayal kırıklığı yarattı. Geçen  6 aylık görüşme sürecin idari maddelerle uzatılıp en son arabulucu döneminde ücret maddelerinin görüşülmesi herkeste güven bunalımına ve gergin bir bekleyişe sebep oldu.

Bugün sendika yetkilileri sahaya çıkarak yaptıkları açıklamada işverenin kendilerine toplu sözleşmenin birinci 6 aylık dönem için (Temmuz- Aralık 2021) enflasyon oranında artış teklif ettiğini,

ikinci 6 aylık dönem için (Ocak-Haziran 2022) enflasyon+ %60 teklifin yapıldığını ve diğer dönemler için A.O nın gerisinde enflasyon oranında artış tekliflerinde bulunulduğunu belirttiler.

Ayrıca Hava İş sendikasıyla imzalanan 2 yıllık sözleşmenin, hızlı değişen ekonomik koşullara rağmen Özçelik İş sendikasına  3 yıllık olarak teklif edilmesi çalışanlar tarafından iyi niyetle karşılanmadı.

Her iki şube başkanlığının sahaya çıkarak yaptığı açıklamada’’ Temmuz-Aralık 2021 dönemi için teklif edilen oranların asla kabul edilemeyeceğini,  hava iş ile imzalandığı gibi ilk altı aylık dilim için enflasyon + %60 lık taleplerini güçlü biçimde koruduklarını ve üyelerine %60 + enflasyon üzerinden geriye dönük hesaplama yapılarak 6 aylık farkın ödenmesini talep ettiklerini belirttiler. Bunun dışındaki her teklifin üyelerine büyük haksızlık olacağını ve kimse tarafından kabul görmeyeceğini ifade ettiler.

Ayrıca işverenin bu iyi niyetten uzak yaklaşımı karşısında gerektiğinde her türlü demokratik haklarını sonuna kadar kullanacaklarını bunun için a b c ve d gibi planlarının olduklarını beyan ettiler.  Bu koşullarda toplu sözleşmenin asla imzalanamayacağını ve bunun içi gerekli her türlü eylem ve tepkinin üyelerin desteği ile mutlaka ortaya konacağını söylediler. Genel Merkezden aldıkları destekle süreci yakinen takip ettiklerini her koşul için ayrı ayrı formül ve seçeneklerin hayata geçirmeye hazır olduğu söylendi.

Her iki şube yetkilileri tarafından yapılan açıklamada üyelerin onayı ve desteğinin olmadığı hiçbir karara imza atmayacaklarını ve geçmiş dönemdeki kötü durumun asla yaşanmayacağını ifade ettiler.

Üyelerde ise geçmişte buna vaat ve açıklamalara rağmen sendika tarafından imzalanan toplu sözleşme ve ek protokol örnekleri nedeniyle güven bunalımı yaşandığı,  bu nedenle gergin ve öfkeli bekleyişin devam ettiği belirtiliyor.

 

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (126)
 • Phuket Fatihi
  31 5

  Öz Çomar İş e o kadar sektiriyoruz ama bu Anadolu Şubede Bi ufak iş var gibi, inşallah Ankara’dan gol yemezler.

 • Haklı direnişimzde emeği geçen tüm meslektaşlarımızın yolu açık olsun. Elinize emeğinize sağlık.

 • Aaa
  26 2

  Duzgun konusan biri.. insallah bmw’li biyikli arkadan imzalayip gelmez

 • K.i.b.b
  19 1

  Üst yönetim(müdürler,baskanlar) İstanbul havalimanında teknisyenlerin gazını alıyor avrupa şube neden gelmiyor buraya

 • No Name
  4 0

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/986936

 • Sendika dik dur
  38 0

  Hakkimizi sonuna kadar savun ki arkanda teknisyenleri bul…Teknisyen yorgun, icralik, bunalimda, yarini göremiyor eski yonetimin hatalarini yapma… Grevse grev 4000₺ yi kaybedecegime üzülmüyorum kuryelik yaparak daha fazlasini kazaniyorum zaten sorun da burda neden ben moto kuryelik yapiyorum easa ya gore en az 12 saat dinlenmem lazim ama ben is cikisi 6-7 saat daha calisiyorum…

 • Teknik Destek
  21 6

  Haksız yere depo lojistiğe geçirilen, şeflerin keyfine has 4 5 yılı heba olanlar, qm olamayacağından teknisyenliğe nasıl geçiş yapacaklar?

 • Extra
  11 0

  Türk Hava Yolları A.O. ile Hava-İş Sendikası arasında 1 Ocak 2022 – 31 Aralık 2023 dönemini kapsayan iki yıllık 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalanmıştır.İlgi açıklamamızda belirtmiş olduğumuz ücret artışlarının dışında, her ay çalışanlara ödenmekte olan sosyal yardım ücretlerinde 2022 yılı için %25 oranında, 2023 yılının ilk 6 ayı ve ikinci 6 ayı için enflasyon oranında artış yapılacaktır.

 • Hakkimizi yedirme
  19 9

  seflerin ve bas teknisyenleri keyfi uygulamasi ile lojistige gecirilenleri de unutma sendika

 • Klş
  14 4

  Beyler biz masada ve sahada dik durduktan sonra sözleşme masasında istediğimizi alırız,gerisi teferruat.Gaza alma hikayesini yutucak adamda kalmadı.

 • A
  6 2

  inanmıyorum

 • Uzman
  45 2

  İcralık olmak üzereyim valla. Takibe de giriyorum banka tarafından. Yemin ederim intihar edecek duruma geldim. Yeter artık ya

 • Yazık
  41 2

  Teknisyen ler pandemide hep fedakarlık yaptı sürekli teknisyen den fedakarlık beklemek de olmaz artık

 • YalamaTek
  18 3

  Arkadaş güzel konuşmuş. bakalım neler olacak % 10 -15 ilk 6 ay için sus payı verip olayı kapatmasalar bari. bir de % 60 ın kesintiler tamamlanmadan önceki maaşlara yapılacak olması gibi bir çakallık da söz konusu. 8 yıldır bu şirkettteyim 1 tane işçi yanlısı (insani) uygulama görmedim sürekli eksiye gittik bu sefer de böyle olursa YEMİN ediyorum istifayı basacağım. yeter artık zaten paranın değeri kalmadı yemişim tazminatını…

 • teknik
  7 54

  1. 6 ay yuzde 252.6 ay yuzde 35+enflasyon geriye donuk sozlesme parası.olay bitsin.saha da gordugum kadariyla herkes bu oranlara razı.Binlerce hostese ve pilota on binler yatarıcak sirketin yuzde 25 gibi bir geriye donük ücreti deve de kulak.Çok şey istenmiyor.

 • Technic
  37 2

  Hadi diyelim ki; teknik calisanlarinin pandeminin en dehsetli döneminde full time calisip kismi calisma ödenegi ile hayatini devam ettirmeye calismasini umursamiyorsunuz? herkesin evden calistigi-pandemi korkusuyla evde oturdugu dönemde hangarda-apronda full time calismasini gormezden geliyorsunuz, thy ye ait uçaklarinin yani sira bircok musteri ucagina bakim yaparak thy nin bu surecten en az zararla cikmasini gormuyorsunuz bile. Hadi diyelim ki sizde yapilan bunca fedakarliga karsi en kucuk bir ahde vefa yok, en ufak bir insani duyarlilik yok diyelim. “Yemisim fedakarliginizi, thy ne aldiysa size de daha fazlasi yok demek, ayni sartlari sunuyoruz” demek bu kadar mi zor? Ne ara bu kadar vicdansiz, bu kadar ikircikli davranis sahibi oldunuz? Allah askina thy ile ayni sartlari sunmak bu kadar mi zor? Cidden ayip yaaa. Thy ye gelince ilk aydan itibaren enflasyon+%60-teknige gelince ilk 6 ay sifir, thy ye gelince 2 burut maas ikramiye-teknige gelince hava, thy ye gelince 2 yillik- teknige gelince 3 yillik.

 • Qm
  14 3

  Artık bir olma zamanı herkesin görüşüne katılmasakda kimse birbirini kırmayıp kol kanat olup hakkımızı aramamız lazım lütfen abilerim kardeşlerim şunu anladık ki işveren hakkımızı yemekten hiç suratları kızarmıyor.Qm lerinde utanmadan mühürlerini alıcaklarmıs alın 100 tlye neden sorumluluk alalımki kaybedicek ne varki madem öyle müdür sef hadi mühür alın alın alın diye gelmesin tabi 100 tlye ucuz işcilik onlarda biliyor..!! Lütfen hakkaniyetli şekilde hep birlikte avrupa ve anadolu şubeye sabiha destek vererek arkasında durmalıyız….

 • Sendika
  18 0

  Dik dur eğilme emekçiler seninle.

 • ISL
  61 0

  Başkanlar, müdürler aşagı da ortam yoklaması yapdı. Sendikanız %60ı kabul etmedi. Siz razımısınız tarzında konuşmalar oldu. Bizde son 2 yılda kredi, icralar hacizler havada uçuyor, borcumuz var bu geri ödeme ilk 6 aydan başlamazsa icralar hacizler artar dedik. Aldıgımız maaşla borçları kapatamayız dedik. İadenin tam yapılmadığını %60 degil %52 verildiğini hatırlattık. Sendika bizim talebimizi size iletiyor dedik ve sendikaya destek çıktık. Sendika da yüzümüzü kara çıkarmayacak inşallah.

 • Teknikdestek
  28 5

  Teknik destek konusunda net duruş sergilediğiniz için teşekkür ederiz oğuz bey. Bu teknik destek olayı tamamen habom v2 den başka bir şey değil. 2016 dan sonra başladı bu olay zaten. Ondan önce lise uçak mezunu bir arkadaş bile teknisyen olarak girebiliyorken. Ben hem lise uçak hem de yüksek okul uçak teknolojisi okumama rağmen teknik desteğim. Madem aldığım maaş teknisyenden az olacak. O zaman yapacağım işte teknisyenden az olacak. Teknisyen arkadaşlar alınmasın, size bir lafımız yok. Yediğimiz içtiğimiz aynı gidiyor zaten. Yönetime ediyorum bu lafı. Ben yds den 90 dan aşağı puan almıyorum, sürekli kendimi geliştiriyorum , almanca da öğreniyorum internetten ama bir işe yaramıyor bu şirkette. Sen benim emeklerime karşılık vermedikten sonra benden ne bekleyebilirsin ki? Dövizle para kazanan bir şirketsin , dünya devisin ama personeline TL ile maaş veriyorsun. Zaten TL ile maaş veriyorsun, senin ne kaybın olacak? Teknik desteğin maaşının 4000 den 8000 e çıkması mı sorun sizin?

 • Tdpli teknisyen
  58 1

  Şirket şunu anlamalı, anlatılmalı; İLK 6 AYLIK ZAM FARKI ÇALIŞANIN HAK ETTİĞİ ÜCRETTİR. BU KAR PAYI VEYA İMZA PARASI GİBİ ŞİRKETİN EKSTRA VERDİĞİ BİR ÜCRET DEĞİLDİR. ÇALIŞANIN ALNININ TERİNİN KARŞILIĞIDIR. biz hakkımız olmayan bir şeyi istemiyoruz. Bu 6 aylık dönemde çektiğimiz çilenin, eziyetin ve “ulan imzalanmadı ama en azından fark alıp elimize 3-5 lira toplu para geçer de krediyi veya kredi kartını kapatırız” dediğimiz anamızın ak sütü gibi helal, HAK ETTİĞİMİZ, EKSTRA BİR ÜCRET OLMAYAN maaş farkını istiyoruz. ŞİRKET bunu anlamalı artık YETER.! bugün zam ücretini değil de bu hak ettiğimiz fark ücretini bile tartışmak ne kadar acı!! Ne hallere düştük anlayın artık. Senidkanın bu koşullarda sonuna kadar arkasındayız, kesinlikle bu şartlarla imzalanmamalı. Artık yeter! Bıktırdınız!

 • Ya hu
  29 1

  aldığımız 4000 tl para,vallahi her yerde kazanırız o parayı,inceldiği yeren kopsun be,canımıza tak etti artık,daha kötü şeyler yaşanmadan bitirin artık şu işi…

 • zamcık
  5 0

  bunların düşündüğü; önemli olan zammın miktarı değil, işlevi.

 • Arkadaşlar merhaba biliyorum linç yiyeceğim ama, yinede yazmaktan kaçınmayacağım . bugğn 4500 lira maaş alan teknik destek grubundaki arkadaşımın maaşı verilen teklifle beraber 7800 liraya çıkıyor . Ocak 8 de hem maaş hem ikramiye hemde imza parası dahil toplamda en az alan 25 bin lira alır Şubat ayındaysa zamlı maaş ve bir prim daha verilecek oda en az 18 bin lira yapar . ben 10.0A harfindeyim ve zamlı maaşım 11 bin lira yapıyor . İşime gelen bir zam artışı ve çevremde bir çok arkadaşım imzalanması yönünde görüş bildiriyor . Sendikacıların yaptığı hata anlatamamaları.Tahsin bey olayı kışkırtıp başka yerlere çekiyor merak ediyorum acaba işverenin teklifini hesaplamışmı ?

 • Kasa
  35 4

  Ao tarafı pandemide zarar ederken tekniş aş deli gibi KAR etti teknisyen ler sayesinde unutmayın

 • erkekseniz!!!
  13 8

  ey yeşil okan, ey mavi hakan bu sözleşme size rağmen imzalanırsa bu dediklerinizden bir adım dahi geri atılırsa istifa edecekmisiniz o koltuklarınızdan ?? şubenin ve arabanın anahtarını atacakmısınız ferhanın yunusun yüzüne.. ertesi gün herkesi dayanışma aidatına geçmeye davet edecekmisiniz?? bunada yemin edermisin? bunu yap size işsiz kalırsanız maaaşınızada ödemezse bu teknik a.ş namerdiz. sendikaaya verceğimizin onda biri hepinize yeter.. hadi görelim erkekliğinizi

 • Ezine
  24 0

  Çok doğru bir duruş sergiliyorsunuz. Sonuna kadar arkanızdayız.

 • ya herro ya merro
  52 1

  Yöneticilerin sahaya inmesi bir taraflarının tutuştuğunun göstergesidir. Birlik beraberlik içerisinde dik duruşa devam emekçi kardeşlerim. Haklarımızı alacağımıza inancımız tam.

 • C/D hangar
  21 2

  Bu zamana kadar sendika temsilcilerine karşı düşüncelerim çok olumsuzdu. Ancak eğer bu söylemlerinde ve duruşlarında samimilerse bu fikirlerim değişecek. Gerçekten yanılmışım özür dilerim diyeceğim. Ama bu dediklerinizin tam tersi bir TİS e imza atılırsa insan içine çıkamazsınız bunu bilin. Ayrıca size sormadan adım atmayacağız diyorsunuz. Sakın ha sakın bize fikrimizi şirket maili üzerinden sormayın. Getirin hangarlara sandıkları. Eğer mail yolu ile anket yapma yoluna giderseniz tüm bu “duruşunuz”un balon olduğu ortaya çıkar, rezil olursunuz. Desteğimiz sizinle, duruşunuzdan taviz vermeyin, dik durun sizi alkışlayalım.

 • Teknisyen
  14 51

  %60 zammı 1. Altı ay %30 – 2. Altı ay %30 +Enf verirsin. 2 yıllık sozlesme yaparsın. Olay budur. Bu sekilde teklifle gidin. Artık gercekten ayıp ediliyor.

 • Sizden samimi bir sekilde bizim haklarımızı savunun hicbir hakkımızdan vazgeçmeyin tüm teknik arkanızda sonuna kadar.

 • Memur
  19 2

  Borclar aldı basını gidiyor. Gırtlağımıza kadar geldi. Eşimden oldum. Huzurumdan oldum. Cocuklarımdan ayrıyım. Kredi borclarım. Ben yemin ederim ki bu hayatı yasıyorum. Şirket yüzünden. Şirket benim dengemle oynadı. Gelir gider dengemi altüst etti. Vallahi ya. Yeter.

 • Tdp
  21 2

  Artık yeter pandemiden beri önümüzü göremiyoruz..Hakkımızı verin. Psikolojimiz artık son noktaya geldi.Sizin yüzünüzden Evimiz yuvamız bozuldu.

 • Alın gelin
  5 29

  2 yıllık sözleşme1. altı ay için %1102. 3. ve 4. altı aylar için enflasyon +125 bin ₺ imza parası

 • TDP
  30 5

  3 Yıldır QM Mührüm var. 4000+90 lira mühür parası. Ya bizlere yaptığımız işin karşılığı olan Teknisyen ünvanını verin yada, mühürlerimizi alın ünvanımızın gerektirdiği işleri yapalım.Bir umuttur yaşamak…

 • Sawbay2
  9 23

  Biz bu filmi protokol sürecinde yaşadık gördük. Bu sendikaya temsilci bile bulunamaz dediğimiz bir süreçte yüzlerce yalaka şube yöneticisi ve delegeyi rahatlıkla buldular onun için kıçınızı yırtmayın Yunus ve avenesi imzalar şubelere de bunu anlatmak düşer. Onlarda koltuklarını koruma içgüdüsüyle biz direndik ama olmadı gibi bahanelerle genel merkezle beraber aidatları nasıl yiyeceklerinin hesabını yaparlar. Boşuna ortamı germeyin kimsenin canı yanmasın…!

 • İmzalanması
  8 0

  İmzalanması gerekir diyen sen belliki birilerine yalanarak girmişsin vasıfsız olduğum çok belli sana yorum yazmak bile israf sana 11 de çok aldığın para haram

 • Erkeksenize cevap
  0 0

  Buradan gizliden işkenbeden konuşmanı çok garipsedim koşa koşa üye olduğunuz sendikaya tis sürecinde bile böyle cahilce saldırılması bu firmadaki çalışan profilinin ne kadar vasat olduğunu başka türlü anlatamazdı herhalde

 • tam gaz devam
  27 1

  Lokasyonlarda yöneticeler aşağıya inmeye başladı bugün.Bu rahatsız olduklarını ve bu durumun sorun çıkaracağını bildiklerini gösteriyor.Sendikaya destek verelim istediklerimizi alabilsinler onlarda dik dursunlar.

 • Korona dönemindeki geçici anlaşmayı tepeden inme kararla kabul eden sendika bu tepkisinin arkasında durabilecek mi sizce?

 • Bu birlik ve beraberlik gittikçe büyüyor yeri gelecek teknik destek ccs için mücadele edecek yeri gelecek ccs teknik destek için mücadele edecek abi kardeş ilişkisi yeniden teknikde gözlerim doldu pardon sanırım bu sefer olacak ytd.

 • Şu profilini
  2 17

  Görünce gerçekten yıllarımız boşa gitmiş yorumları okuyorsun bir tane üniversite okumuş konuşmayı bilen adam yorumu değil kahvedeki okey oynayan adamdan farksız yahu az kendinizi geliştirin vallahi kahve ikram diyorsunuz ama hakkınıza sahip çıkmaya gelince ağam paşam👍👍👍

 • Teknik
  21 1

  Yönetim olarak kendilerini ne kadar daha rezil edebilirler bilemiyorum. Teşekkürler.

 • Mühendis
  19 5

  sendikacı arkadaşlar mühendislik , mali işler , eğitim binası vb yerlere neden gelmezler. Sadece hangara atölyeye neden gelirler ? Gelmeden önce duyuru yapılsa en azından bizlerde geliriz

 • teknikk
  28 1

  Arkadaşlar, bu yönetimin çalışanlarına verilmesi gereken hakları vermeme gayreti nereden geliyor.Şirketin maddi durumu olamaz bu , neden diretiyorrlar?

 • Saw hat bakım
  30 1

  Arkadaşlar şirketin verdiği %60 kabul edilse bile, bazı kalemlere %60 oranında zam yapılmayacak, misal sosyal yardım ıvır zıvır, ayrıca hala geriye dönük %8 kesinti var, reel olarak aslında %40 falan zam oluyor, o yüzden lütfen %60 oranını kabul etmeyelim, edilirse de ilk 6 aylık süreç için olsun ayrıca 2 yıldan geri adım atmayalım, herkes sendikaya destek versin…

 • Kaptan Xx
  13 2

  Dini namaz kılıp, oruç tutmak olarak algıladıkları için. Aynı şirketin bir kesimine (Teknik A.Ş) farklı & haksız muamele yapmanın İslam’da yerinin olmadığını KAVRAYAMADIKLARI için. Bu yazdıklarımı algılabilecek vicdanları kalmadığı için. Müslüman olamadıkları için. Yeter mi?

 • İMZALANSIN
  3 82

  İmzalanmasın diyen arkadaşlar neyin kafasında ? Gayet güzel bir teklif gelmişken imzalamayın demeleri çok tuhaf . Bu şirkette sadece teknik destek yok . 10 a yakın farklı iş grubu var . Onların yüzünden bu sözleşmenin tehlikeye girmemesi gerekiyor . Tanıdığım teknik desteği arayıp güncel iş tazminatı ve kıdemini öğrendikten sonra şirketin teklifini hesaba kattığımda ücreti 7 binlirayı geçiyor . Anlamamak çok tuhaf . Sendika bu hesabı yapmıyormu acaba ?

 • Doğrucu davut
  21 9

  İmzalanması gerekir 4500 TL alanın maaşı 7800 TL olur, 2 bürüt imza parasıyla birlikte bu aya en az 25 bın alır diyen iyi niyetli saf arkadaşım. Durum hiç de zannettiğin gibi değil. Çünkü iş uçuş veyahut kıdem tazminatı gibi belli kalemlere zam yapılıyor. Kaldı kı ao ya verilen 2 bürüt maaş THY tekniğe teklif bile edilmiş değil. Sanırım AO ya yapılan teklif bize yapılmış niye kabul etmiyoruz diye düşünüyorsun ama aynı teklif yapılmış değil. Çok daha kötüsü teklif ediliyor. Hem 6 ayın yok sayılıyor hem sözleşmeyle fazladan 1 yılın çalınıyor. Bunun neyini anlamadın ki? Şayet aynı teklif edilseydi insanlar pandemideki fedakarlıklarına karşı vefa görmedikleri için biraz kırılır, içlerine sinmesene yine kabul ederdi. Fakat şu durumda maalesef İlker bey AO ile yapılan anlaşma üzerinden hem şov yapıyor hem de tekniğin emeğine sanayidekiler kadar değer vermediğini gösteriyor.

 • Vazgeçmeyeceğiz
  23 0

  A.O tarafı gibi 2 yıllık sözleşme 1. 6 ay %60 verdikten sonra anlaşılır. Bundan başka çare yok. Yöneticilerimizin çalışanları ne gözle gördüklerini apaçık belli. Artık tehdit ile baskı ile haklarımızı elimizden almaya çalışsanız bile göz yuman kimse yok. Olmayacağız da. Biz sendikanın arkasındayız. Yeterki bu duruştan hiçbir taviz verilmesin. Gerekirse 60 günlük süreye gidilsin.3 yıllık da istemiyoruz. Hakkımdan 1 TL yi bile vermeyin abi. Hak ettiğimizi almaya çalışmak alınterini vermesini istemek ne zaman bu kadar zorlaştı. Ne günlere kaldık Allahım.

 • benjamin
  15 0

  dolar yine başladı %7 koymaya, 3 sene imza atıyorsunuz 50-60’ların anlamı bile yok.

 • Sefa İnan’a
  1 0

  Abi sen ne diyorsun bu konuya, sence şirketin hamlesi ne olacak ?

 • TGS
  1 19

  TGS’YE ZAM VAR MI ?

 • QM
  13 1

  Sirket QM mühürü neden alsin ki? CQM tek çalışamaz. Düşük maliyetle karti kapatmak dışında neredeyse her yere mühür vurabiliyor, sendikacı arkadaşlar masada bu dikkatinizden kaçmış olabilir isteyen verdiği mühürü geri alabilir verilen kişilere pek bir faydası yok açıkçası..

 • Bıktık…
  22 1

  Son 6 aydır bize yapılan bu ikinci sınıf muameleden bıktık ne özveri ne başka birşey parçanın kurtarılacak bir yanı varsa bile uraşmadan ret verir hale getiriyorsunuz insanı… Bizim en az o ao daki sıcacık ortamda çalışıp pandemide evden çalışan personeller kadar değerimiz oldğunu işler sarpa sarınca her parça tamir yerine kuratrılabilir yerine yenisini takarak sipariş ederekmi çalışmamız lazım?

 • 2023’e doğru
  25 2

  Bize bunları reva gören yöneticilerin atamasını kim yapıyorsa 1.derece sorumlu onlardır.18 ay sonra ektiklerinizi biçersiniz.

 • Teknik
  2 17

  Arkadaşlar burda iş uçuş+kıdem+2-3 lu vardiya primi+ ek vardiya primi bunlar %60 zam alır sosyal yardım ao daki gibi %25 ilk yıl zamlanir böyle olur ikinci yıl enflasyon oranında artar milleti yanıltmayin

 • TDP degilim 10.0 A’yım bu ay 5bin TL maaş aldım. Tdp 3800 alıyor nasıl bir matematik ile 7000 yaptın maaşlarını mühendismisin yöneticimisin belli değil. K.Ç.Ö zamanı 3600 maaş aldım. Kira fatura ödeyince elime 1500 TL kalıyordu. 2 çocugum var. Mama ve bez alınca Mutfak için 500 TL kalıyordu. Enflasyon ile masraflar arşa degdi. 10 bin pandemi kredisi çektim. 10 bin iş arkadaşımdan borç aldım. 20 bin eski patronumdan aldım. (altın olarak verdi şuan 36 bin) kartlar vs toplam 2 senede 60 bin civari borcum var. Maaşım %100 zam yapsa borcu ödemem 3 4 sene sürer. İşi girdigimde 2 asgari ücret maaşım vardı. Şuan %60 zam yapsa hala 2017den aşagı da kalıyor. İadenin eksigi var, maaşım hiç kesilmese 2 sene sadece enflasyon zammı alsaydım zaten şuan2020 (%17) 2021 (%21-25) 8000 TL oluyordu. Şuan %60 zam alınca tahmin et kaç alıcam. Evet yine 8000 alıcam. Kazanç sıfır ve sen buna razısın. Kafan çok güzelmiş güle güle kullan.

 • Teknik Destek
  15 1

  Maaşlar üzerinden fedakarlık dediniz yaptık, alım yok dediniz lojistiğe, depoya sürüldük..Feda dedik hırsızlığınıza göz yumduk.

 • İmzalansın
  3 93

  İmzalanmasından yanayım 5 yıllık personelim verilen bu zam oranı ile birlikte maaşım 12 bin civarı oluyor ikramiye hariç . Elimize prim ve ikramiye imza parası toplu para gelecek zaten . Neyin kafasındasınız beyler . Hesap yaparsanız sevirim . Halim Sefa ile görüştüm ben Halim sefada imzalansın ama teknik desteğin çözülmesi lazım diyor . Tam komedi :)Halim nerede diye soracak olursanız evinde istirahat ediyormuş 🙂

 • Uted
  11 7

  UTED Neden sahip çıkmıyor bize ? Halim Sefa Uted ve sendikada değilmi gelsin açıklama yapsın ?

 • Teknisyen
  26 1

  Gerçekten yazık. Teknik yöneticilerinde insanlık namına bir şey kalmamış. Teknik Çalışanlar bu kadar geri planda tutulamaz. Arkadaşlarla istişare ediyoruz borcu olmayan yok, birisinin kredi kartı borcu diğeri başkasından borç almış vs. vs. Ya bu teknisyenlerin borç la ilgili geçimle ilgili kaygısı olmasın ki sağlam kafa ile emniyetli bir bakım yapabilsin. Yok ya gerçekten olmaz bu teknikten. Düne kadar şirkette A4 kağıt yoktu ya böyle bir şey olabilir mi ! En çok kullanılan kimyasal malzeme nedir bostik değil mi ? Ya bostik bile depolarda yok. Ama lafa geldi mi dünyanın sayılı MRO şirketleri arasına gireceğiz bırakın bu boş işleri kimse artık yemiyor inanmıyor. Sahalara inip de biraz daha gayret demeyle de olmuyor zaten. Siz hala ne kadar kısabiliriz in peşinden gitmeye devam edin…

 • 10.0. A yım bu ay 5100 TL yattı.TDP de 3800 alanlar var. Pandemi sürecinde 65(dovize göre artabilir) bin TL borçlandım. Maaşim%100 bile artsa her ay yarısını versem borcu ödemem 2 sene sürer. 5 binle Bugun gecinemezken onumuzdeki 5 sene bu enflasyon ile nasıl geçinecegim.Bu borç hep sırtımda mı kalacak. Bu Tisi 6 aydır sündüren şirket o ödemeyi yapmak zorunda sana gelincede Ya torpillisin aldıgın parayı haketmiyorsun yada bekarsın tuzun kuru aile evinde yaşıyorsun.

 • TEKNİK DESTEK P.
  8 0

  İşe girdim 2015 kasımda 750 dolara geliyordu maaşım.Şuanda 400 dolar maaş alıyorum.. Anlayana basit bir hesap.Burda hattıda depo çalışanda işçi unutmayalım.Hepimiz hayatlarımızı sürdürebilmek para kazanmak için çalışıyoruz.

 • Mühendis
  7 64

  Sartlarımız belli. Sozlesme 2 yıllık. İlk 6 ay %25 iyileştirme 2.altı ay %35 + enflasyonTotalde enf. Harici %60 zaten alacsgız. Bu anlaşma makuldur. Gayet mantıklı.

 • Teknik destek
  2 0

  Biri bana şirketin verdiğiyle teknik destek A harfinin maaşını hesaplayabilirmi?

 • TDK
  1 0

  TDK Teyyazkuzda

 • x
  9 1

  A harfine yeni geçtik 200 TL etkiledi 5. Yılda

 • By FAZLI
  6 1

  İşte gör ektiğin nefret tohumları bizi ne hale getirdi. Kaybetcek hiç birşeyleri olmayanlar burda…

 • BROLAR CANOLAR
  2 4

  ..ilk 6 ay için 60 oran hayal, istemek komik, gülünç. Bu sendikada ekonomi, istatistik, veri grafik vs bilen hiç mi yok. Bodozlama onu da isterim bunu da isterim.Referansı kontrol edelim. Yıl sonunda enfilasyon, döviz, asgari ücret bu kadar artmasaydı AO verir miydi 60 oran. 60 oran yıl sonu verilerine istinaden hesaplandığı ve Ocak itibariyle geçerli olacağındaan TK’nın geriye dönük Temmuz 2021 itibariyle geçerli olarak 60 oran almaları imkansız. Ha keşke alsalar, başka oran alsınlar, geçmiş indirimleri iade alsınlar ama ne alırsa alsınlar 60 oran Ocak itibariyle..yoksa ben para düşmanı değilim, severim canlıyı, atarım keseme.**İlave; TK’ya bastırabilmek için AO’da peşinen bu 60 oranı açıkladılar. Ne önemliyiz değil mi, yönetim nasıl da korkuyor bizden..

 • AO nun aldığından daha azına onay vermemiz mümkün değil. Beraber olup dik durulursa zaten vermeleri gerekeni vereceklerine eminim. Lütfen korkmayın ve dik durun. Hiçbir savaş cesurca savaşmadan kazanılamaz…

 • Sefa bey bu imzalansın yazan IP 1 kişiye aittir. Eminim ifşa ederseniz ne güzel olurdu.

 • Mikail Bey’in iga hat bakıma gelip söyledikleri,aba altından sopa gösterdiği,orada yaşanılanlar doğru mu ?

 • üzülen fofenk
  6 0

  İlk 6 ay yüzde 25 diyen mühendis nickli arkadaş, o benim talebim değildir. Sanırım yeni teklif o şekilde olacak, ortaya bilgi atılıyor

 • Airbus5264
  11 0

  Peygamber efendimizi kendine örnek aldığını söyleyen mescidi kullanan yöneticilere söyluyoruzİşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz demiş peygamerimizHakkına çöküm dememiş..

 • Cd hangar
  12 1

  Bugün birileri geldi bence 2 yıllık sözleşme ile 3 yıllık sözleşme arasında fark yok diyorEe ozaman 2 yıllık yapın sozleşmeyiBiz salak değiliz cocuk degiliz Allah askınaÜst yonetim sasırmıs yuzde 60 İn kabul edılmemesine soruyorum benim temmuzdan beri 6 ayım nolcak beni niye beklettin madem ao nun sozlesmesini beklıyoduysanKiram 1500 den 3000 oldu yag 30 TL den 120 TL oldu ucak bileti 300 TL den 700 TL oldu Millet icralık yuzlerce dosya var farkındayız diyen sizdiniz BEYLER ZAMAN BİRLİK ZAMANI (sesini cıkarmayan sus pus oturan kaymak yiyici emekliliği dolmus yaşlı tayfa hariç)

 • Sawyonik
  20 2

  Mühendis kardeşim sen ofisinde sahibinden’de takılmaya teknisyen maaşı hesaplamaya devam et kafanı yorma bu işlere arada bir maillerini kontrol et takma kafana yaa

 • kesilmeseydi..
  12 0

  ..TİS zamlarıyla zamlarıyla maaşınız ne olurdu hesaplayın!!Temmuz itibariyle enf+60 alırsak standart maaşımıza dönmüş olacağız ve Ocak zammı ile rutine dönmüş olacağız.Ocak itibariyle enf+60 alırsak 2021 ikinci yarıda almamız gereken maaşı 2022 ilk yarı boyunca almış olacağız. Hep bir dönem/6ay geriden geleceğiz!!

 • AO nun torpili bakan-vekil seviyesinde, sizin torpiliniz Trabzon Rize seviyesinde.Yada evde yatanlar vs ofiste yatanlar gibi de kıyaslanabilir. Bi kere sirketin nerdeyse %80-90 ı gariban profilli, çoğu karadenizli bi şekilde torpil (islama referans diye soktular) bulup gelmiş insanlar. (Benim torpilim yoktu diyene zerre lafım yok) Zaten garibansan kolay yönetilirsin üstüne eşşeği bağlasalar kolay yönetilirsin çünkü muhtaçsın.Ama zerre referans torpil koyduysan araya, boşuna burda ağlama.Anadolu’nun köylü çocuklarının (ki bunlara boğaziçili itülü çocuklar da dahil) ne suçu varda sağda solda mesaili işlerde 3 kuruşa çalışıyor, sen niye çalışamıyorsun? Çünkü alışmışsınız namaz kılıp torpil yapmaya. Ulan TİS de bile ölürse şu akrabası ölmezse bu yeğeni staj yapacak işe alınacak diye kendinizi garanti üstüne garantiye almaya çalışıyorsunuz. E5 in üstünde üniversite tamamlar mühendis olur THY ye girer sonra gelir burda ağlar. Sizin kendinize saygınız yok bunu baştan kabul edin. Babası zengin olup okumaz bu diyeni falan pilot yapıyorlardı şimdi iyi okullardan mezun mühendis çocuklar kuleci, pilot vs vs oluyor. Sizin gibiler yüzünden bu hale geldi ülke . imam hatipli intikamı alıcaz diye bu çocukların hayatını mahvettiler. Ulan odtülü adamın boğaziçili adamın ne işi var kulede ne işi var pilotlukta, bu adam kamyon şoförü mü niye 10 saat boş uçsun bunun için mi okudu? Ulan o çocuklar kyk ile okumaya çalışıp okul bitirirken sizin ilk bi milyona giren çocuklarınıza burs veriyor şirket Daha ne istiyorsunuz ? Kendi torpilinizi hep AO da ki torpillilerle kıyaslıyorsunuz. Onlar beyaz torpilli siz mavi. Şirketin Kapısına yaklaşamayacak Anadolu çocuklarından helallik isteyin once. Belki yorumları yöneticiler okur diye İslami cümleler sıkıştıran ayet hadis paylaşan cinyısların akıbetini de merak ediyorum. Ulan adam oralara gelene kadar kaç cemaat kaç kıble değiştirdi senin haberin var mı? Devlet millet hiç birinizin umrunda değil. İlker bilkentli sizin yediğiniz kapta yemek yemeyi hiç bilmedi bilmeyecek. O yüzden boşuna ağlamayın. Bu şirketin kültürü inşallah değişir dicem ama siz tis de bunu da yazarsınız “biz böyle iyiyiz” diye. Ulan Eski çalışan diye çer çöpü canavar gibi gençlere yönetici yapmışlar umutlarını tüketmişler, neymiş yaşa hürmetmiş neymiş eski çalışanmış, birileri zamanında lütfedip onu işe aldı diye üç beş vizyonsuzu gençlerin önüne koymuşlar. Zaten koçlusu moçlusu direk başkan müdür, fakirlerle muhatap bile olmuyor. İslamcı gençlere de bir çift sözüm var; zamanında yerlerde sürüklenen başörtülüler bugün tepelerde ki “sakalın yakışmış abi” diyenler değil bunu biliniz isterim o yüzden o vicdanınızla hareket edin birazcık inanıyorsanız da torpili gördüğünüze basın şamatayı “siz rahat değilseniz o da rahat olmasın” felsefesiyleSincerely,Saf Personeli

 • Revizyon
  14 2

  Sendika dik dur biz arkandayız . Bugünden itibaren saw-ahl olarak prosedür sonuna kadar işleyecek . Sonunda hakkımız olanı alacağız . Tek isteğimiz HAT BAKIM da bizler gibi prosedüre uygun çalışsın ve hafta bitmeden hakkımızı alalım

 • Destek nedir?
  8 2

  Bu destek personeli ve teknik destek personeli ne demek ya,memurdan teknisyenle aynı işi yapıyoruz aynı saatte işten çıkıyoruz neden bu ayrımcılık bunada el atılsın ,a olan destek personeli 150 lira alırken memur 1000 lira alıyor yada daha fazla neden neden ayıptır günahtır,skala ve makası yakınlaştırılması gerekiyor bu kadar fark olmaz günah…

 • Burası nasa uzay üssümü sizlerde nasa çalışanisıniz galiba. Yöneticilerde cozmos Herkezde bir kibir. Herkes birbirini süçluyor.Herkeste bir isyan. Bunlar doğal süreçler arkadaşlar.yapılacak şeyler belli işleyiş belli. Sendikal olarak yapılması gereken neyse onu yapın. Sendika sendikacılığını yapsın mesela. Sendika diye bir kurum niye var bu günler için. Sabırlı olun. Sabır kalmadı biliyorum ama hepimiz aynı durumdayız. Güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum. Az daha sabır.

 • B2 C/S
  3 0

  Vallahi bıktırdınız.Sizin gibi yöneticiler yüzünden ne millet sevgisi kaldı ne devlet!

 • Brüt 70
  4 0

  Ney 50 TL’ye QM mührümü vurmuyorum,gelin sizde vurmayın mühürlerimizi soyunma odasında,evde umuttuk ve hatta kaybettik arkadaşlar imzalanana kadar burdan CS b1 b2 Başteknisyen arkadaşlara da sesleniyorum QM arkadaşlara yaptığınız en ufak zorlamalar sürecin ilerlemesine sessiz protestomuza engel olmaktır sükunetli olun ki süreç hepimiz adına kritik.

 • SENEYE SECIM’DE GORUSURUS BECERIKSIZ THY YONETIMINI BURAYA KOYAN HUKUMET YETKILILERI. 10BIN CALISAN ETRAFIYLA 100.000 BINI GECER 100K OY DEMEK İSTANBULU NE KADAR FARKLA KAYBETTIGINIZI UNUTMAYIN

 • Cs
  9 24

  Arkadaşlar sendika %18 istedi başta bu dönem için %60ı kimse vermez. Bu işin hakkaniyeti%8,5 + %18 2. 6 ayda %42 dir. . Sözleşme süresi 2 yılı geçmemelidir. 2 bürüt maaş yatırılmalıdır. Tk çalışanlarının 4 bin bandında maaş alanı çok olduğundan ilaveten 15 bin imza parası verilmelidir. Hakkımız %200dür ama yukarıda yazdığım oranlara çalışanda işverende fit olur diye düşünüyorum. Ara bulucu olarak gelen şahsiyet bu yazıyı oku arayı bul.

 • Teknik Destek
  11 6

  Burda birşey belirtmek isterim Teknisyenlerin yaptığı işin fazlasıyla teknik desteklerde yapıyor iş tecrübesi desen o da var. Neden korkuyorsun ki ver adamlara teknisyenliği kurtul patron. Bir de TİS Maaş konusu önce yönetimdekiler burun kıvırmayı bıraksın ve gerçekci olsunlar yazıktır. Türkiye nin en prestijli firmasının başına sizin gibi yöneticileri oturtmuşlar sonrada yok bu para çok haddinizi bilin kimi tehdit ediyorsun yönetimde oturan şahıs. Uçak Yerde çalışan, Senin değer vermediğin Personelin sayesinde havada ayağını denk al. Biraz kafanızı dışarı çıkarın ve Hangarlara ininde insanların sıkıntısına ortak olun. Benden ben de dahil birçok arkadaşım ya icralık yada kredi kartlarından dönmeye çalışıyor. Bizler sizin gibi yüksek maaşlar almıyoruz. Bu kadar daha çok yazacağım var ama bundan sonrası ağır gelir. Kaldıramazsınız.

 • Memur
  10 15

  İlk 6 ay %25, 2.nci 6 ay %40 + Enf2 maas prim, 1 imza parası, İlk 6ay geriye donuk farklar verilsin. Defter kapansın.

 • Hat bakım
  23 0

  Müdürler bip gruplarından mesaj atıyor . Siz bu süreci tam anlamadınız hesabınız yanlış şirket iyi para veriyor diye , herhalde karşısında uçak teknisyeni değil mal kabulden biri var sanıyor, bu kadar hakaret bu kadar salak yerine koyulma fazla

 • Grev
  14 1

  Geri adım yok ilk 6 ay %60 ALMADAN bu imza atılmayacak bu işin sonu grev ise GREV olsun

 • Tuz
  9 0

  Müdürlere şunu sormak isteriz, ülkede madem eflasyon yok kur düşüyor herşey normal olacak, biz sizin modül sınavlarına yaptığınız zam kadar zam istiyoruz. Oranı önemli değil nasıl olsa sizler okumuş insanlarsınız biz cahil adamız siz olması gereken kadar zam yapmışsınızdır zaten biz o oran kadar zam isteriz o bize yeter. Aaa baktım da %100 zam yapmışsınız ya tüh. Napcaz şimdi. Şirkete gelince eflasyon kur fiyat artışı %100 bize ise eflasyon kadar.

 • Tdp
  8 6

  İhtiyacı olana 100 bin TL ye kadar %0 sıfır faiz ile (faiz haram) 5 yıl ödemeli kredi versin maaşından kessin.

 • Dış ist.
  10 0

  Bizim müdürde mesaj atmış bip ten kazanımların farkına varın bu şirketin yaptıklarının farkına varın filan , biz yapmadıklarının farkına yeterince varıyoruz ama bu mesajlar ayıptır

 • arada derede
  5 21

  %60 + enflasyon gayet iyi rakam. Burada tek sorun sözleşme süresi ve temmuz-ocak arası hiç verilmemesi. 60 ın tamamının temmuzdan itibaren verilmesi biraz abartı. yüzde 15 temmuzdan itibaren verilse kalanı yılbaşından itibaren olsa, 2 brüt ikramiye gayet kabul edilebilir. Şu sözleşmeyi de 2.5 yıl yapın ortada buluşalım.

 • Tornavida
  3 24

  Arkadaşlar Mevcut iş tazminatları ve kıdem tazminatınıza enflasyon + %60 eklerseniz maaşınız ne olur . Ve aldığınız primleri iş tasminatı üzerinden. Alıyorsunuz bu sendikacılar hesap kitap yapmasını bilmiyor ortalığı alev yerine çevirdiler . Ben 10.3 B harfinde C/s yim maaşım 18 bin oluyor .ikramiye hariç

 • Tornavida
  5 1

  Sen kimsin ve kime hizmet ediyosun , uçak teknisyeni olmadığını ve bizleri düşünmediğin belli , bu yazdığın sadece trollük yapıp insanlara gaz vermek ya bizlerin hesap yapamadığını düşünüyorsun yada senin matematikle ilgili bilgin yok, 18 bin miş ; sun, pgs, corendon , azur , amac taki 10 yıllık teknisyen ne kadar alıyor hiç mi sormadın tamam bizde biliyoruz o kadar alamayız ama bu maaş ta bu kadar da düşük olamaz , lütfen biraz geliş , kendinle barış ve kendinin farkına var

 • CS
  8 0

  Şu yorumlara yüzde 60 iyi rakam yazan arkadaşım reel de yüzde 48 + enflasyon aldığını ne zaman anlayacaksın, şu şirket seviciligi bir bırak da tüm personele hizmet et kendini de burdakileri de kandırmayı bırak. 10.3 B de alacağın raakam 14 bin lira.

 • Tornavida Apex
  0 10

  Beyler diğer şirketlerde Cs ne alıyor çok iyi biliyorum bunyapılan zam oranı ile birlikte 10.3 M N O Harfinde olan bir cs 30 bini buluyor . Siz matematik cahilleri madem çok iyi biliyorsunuz bir arkadaşım bana burda cevap verene kadar maaşını hesaplasın görelim hesap kitap kim bilmiyor . Zır cahilsiniz

 • tornavida
  4 1

  tasminat degil o tazminat belli oldu. Seni de kahvehaneden toplamişlar.Üc ay typ denen aptal bir egitimle ucagin basina gecirmişler .

 • Doğru düzgün zam yapılsın.Dışarıdan yemek söyleyemiyoruz.

 • 110 isteyen 60a okeymiş de sadece ilk dönemde verilmesi sıkıntıymış gibi davranıyor, bu nasıl açıklamadır. 60ı da kabul etmeyiz en az 80 !!!

 • hesapsızlar
  11 0

  yonetim adam misiniz? Allah yolunda kul musunuz?secdeye gidip yediginiz kul hakki icin mi tovbe edeceksiniz? Protokol imzaladiniz bitti. Anlasma bitti. Tabak gibi 1.07.2021 yaziyor. Basiniz ne demis yuzde60. Verin 60i topu ona atin. Koltugunuzu teknigi tehtid ederek boyle koruyamazsiniz. Human factor denen bir sey var unutmayin. Herkes sinir stres icinde calisiyor allah korusun hani qm arkaslarimiz gevsek bir yer birakir ifsd olur geri doner ucak sonra yazarlar bir 100k usd. Ufak ayak oyunlariyla kimse kimseyi kandirmasin. tdp teknisyen hepimiz ayni isi yapiyoruz. Muadil sirketlere gore her kadememiz dusuk maas aliyor (teknik as) Birimizin ciddi hatasi dunyayi ayaga kaldirir. Yeter artik hakkimizi verin!!!

 • Qm 10.0 a yok öyle
  13 4

  5 yıl hubf de oku , üniversite döneminde pratik eğitim yap, 3 yıl deneyim kas , ilgisiz adamlar gelsin senin üstün olsun , senin liginde olsun. Nasıl bir çöplüğe döndü bu şirket, taşıdığı bayrağa yazık başka da bir şey demiyorum.

 • Sendika, tekliflerinin arkasında dur. Buradaki trollerin ”Sözleşme gayet iyi” söylemlerine kanma. Sahanın nabzını ölçüyorsunuz, herşeyin farkındasınız, yöneticiler de farkında. Biz emekçiler dik durduğun sürece arkandayız. Prosedüre göre çalışmaya devam. Gerekirse grev kararına kadar gidin ve haklarımızı almadan geri gelmeyin. İnsanlar borç içinde yüzüyor. Bıçak kemiğe dayandı. Gelecek olan o toplu paraya şu an herkesin hiç olmadığı kadar ihtiyacı var.

 • Teknisyen
  16 1

  Burada saçma sapan yorum yapanların çoğu teknisyen değil bilerek manipüle ediyorlar

 • Iq 75
  3 12

  Kimsenin maasını yazmaya gerek yok aln bordronuzu elinize en çok vergili ayınız 8 aralıkta yatan maaş bu ragmen %75 80 koyun o rakama gorun bakın ücretiniz nereye gelecek üstüne birde ilk 3 ay vergisiz olacak %30 da oradan koyun imzalamamak yanlıs bırakın tk tarihini tc tarihindr bu zam oranı yok erbakan bile %50+ enflasyon almıstı ki o zaman enflasyon 80 lerdeydi ulke daha beter durumdaydı. Bir tane ergen kendini polat alemdar sanan bir sube yoneticisinin seçim zamanı yapamayacagı sözler verdi diye bu adamın egosu yuzunden 9000 kişiye zarar veriyorsunuz 10.0 g harfindeyim 18 bine geliyor benim ucretim eski ucretlerde gordugum en ust rakam 10 bindi biraz akıllı olun matematiğe gerek yok ıq 70 uzeri olsun bu hesabı yapar altı gerizekalı oluyor zaten

 • Kabul et
  1 10

  Bu rakamlar bu fırsatı kacırmayın

 • SAW
  11 0

  Maaş keserken AO dan farklı hareket edemeyiz evet biz teknik aş kar ediyoruz ama aynı şirketiz kesmemiz lazım… Zam zamanı gelince biz farklı bir şirketiz ne güzel…

 • Rezil sendika
  11 7

  Tdp ile teknisyeni bir etmeye çalışmak bu ülkeye İHANETtir.

 • Makas elinde akşama akvaryum başında beklemek ile olmuyor demi

 • Evet
  6 9

  Ya ben çok maaş alıyorum ya da siz hesap yapmayı bilmiyorsunuz. Felak ortada nas ortada aralıkta 10000 tl alan biri %75 (15 enflasyon) alsa sosyal yardımı falan düşmüyorum kaba taslak konuşuyorum yan ödemeler iş uçuşa göre oranlanıyor. 17,5 yapar hadi 17 olsun. Aşağınyukarı 13 de ikramiye yatar. 12 de yine 12/3=4 bin. 17+4=21. Buna vergisiz ayları ekle 21 olur 25. Uçuşa gitsen f/o’nun saatinden hesaplanıyor. %60 o da arttı mı? 240-250 tl saati oldu. 140 saat uçsan aya vurduğunda 3 bin tl ekler. Şimdi elinize hesap makinasını alın. Hesaplayın. Herkes ne alırız diye konuşuyor. Geriye dönük %20 verseler 10 bin tl alan 5 ay için 6 değil aralık maaşı alıcaz 10 bin tl alır. İkramiyesiyle 12. Bunparayı veren şirket bunu mu vermedi yani? Bunlar sendikanın güzelleme payı savaşarak aldık demeleri için. Onun dışında şu var. Bana bu parayı versin 12 bin almasamda olur. Burada en büyük handikap sözleşmenin 3 yıl olma ihtimali. Yoksa 12 bin nedir yani? Teknik desteğe gelirsek. Kardeşim sen bu işe girerken bilerek başvurmadın mı? Başvurdun ağlamayacaksın o zaman. Zaten teknisyen olmanın yolu var. Sınava çalışmak zor geliyorsa kusura bakma. Bana deseler şu sınavı geç seni müdür yapacağız oturur gece gündüz o sınava çalışırım. Bana zor demeyin. Size zor. Sorulan soruları gelip bana sorduklarında düşünmeden cevap veriyorum. Son olarak, burada şirket güzellemesi yapmıyorum. Ama bu verilen rakamların işveren teklifi olduğunu da unutmayın. Sendikaya kalsa %18 istemişti hatırlarsanız. Şirketin burada geriye dönük hakkımızı vemesi kabul edilebilir birşey değil. bence burada iş veren tavrınbize tam yansıtılmıyor veya böyle dediler diye söylenmek isteniyor. Yoksa birlerinin çıkıp 2 yıl olmazsa istifa ederim gibi söylemleri bir dayağa bağlanmadan tutarlı cümleler değil bakıp göreceğiz.

 • CAPS
  2 0

  BİR TEKNİSYEN KOLAY YETİŞMİYORBAZILARI EVDE İKEN TEKNİK ÇALIŞTIBUGÜN %100 BİLE ZAM OLSA 6 AY SONRA DOLAR 20-30 OLURSA NE OLACAK .SAYGILARIMLAKOCA THY PERSONELİNİ YURTDIŞINA KAÇIRMAZ UMARIM

 • 3 8

  hepimiz adilane zam istiyoruz fakat zam konusunda hakkımız yeniyor diye zırlayan güruha bakıyorum da büyük çoğunluğu vasatın çok altında potansiyeli olan, mümkün mertebe kaytaran kişiler. bu şirket zaten sizin gibilerle bilerek doldurularak bu hale getirildi. hepiniz farkında olmadan oluşturulmuş bir dünyada yaşayan birer karaktersiniz. ona yalaka buna yönetimin adamı dedikten sonra birlik olalım diyorsunuz.AO pandemide zarar ederken teknik deli gibi kar etti diyen tek hücrelilerin dolu olduğu bu şirkette fazla bir iyileştirme beklemeyin.

 • K.i.b.b
  0 2

  Çoğu kişi yan cizmeye baslamış ve eminimki sendikayı arayıpta imzalayın diye baskı kurmaya baslamıştır.yazık sizlere

 • Gbnsndcr
  4 0

  Arkadaşlar protokolden bu yana 10 ay %30, 3 ay %23 ve 3 ay %8 kesinti yapıldı. Toplamda 3,92 maaş daha az aldık, temmuzda zam istemeyi açgözlülük görenler bu paraları unutmasınlar. Ayrıca zam yapılacaksa önce kesintiyi sıfırlayacak olan %9 yapılsın, sonra ekstra zam yapılsın, %60 değil aslında %46 zam aldığımız ortaya çıksın.

 • TDP
  7 2

  Teknik Destek Personelini ayrımcılık yapan teknisyenlere diyecek tek lafım şuİnşallah çocuğun da bunun gibi bir durum yaşar.Bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. Oldu da. Herkes kabul ettin de geldin diyor. Teknisyen mülakatı açıp TDP olarak aldı şirket. Ayrıca Şu an bu lafları yapan teknisyenler %100 CS ve bu yetkiyi gidip para ile katakulli ile adamlardır. Hadi eyvallah

 • BU ARADA BEN TEKNİSYENİM BİZ BURAYA HABOM OLARAK BAŞLADIK ŞUAN TDP YE YAPILAN OZAMAN BİZE YAPILDIÇELİK İŞ GELDİĞİNDE BİR TEKNİSYEN BEY GELİP DEDİKİ BUNLAREDAN UZAK DURUN BUNLAR SİZİ DAHA KÖTÜ YAPAR BENDE ONA CEVABEN ABİ BİZ DİPTEYİZ BENİ DAHA AŞAĞI ÇEKEMEZ AMA BEN BUNLARA ÜYE OLURSAN SENİ ELİNDE SONUNDA BENİM YANIMA ÇEKER DEDİM Kİ NİTEKİM BU OLDU DEDİKİ TEK TEKNİSYEN SKALASI 10.1 YOK 10.3 TE YYETKİSİZ ADAM OLMİCAK HERKES YANIMA GELDİ.ŞUANDADA DİYORUMKİ YETERLİ SAYIYA ULAŞTIĞINDA BİZE DİYECEK TEKNİSYEN 10.3 YETKİLİ OLUR GERİSİ TDP OLACAK BEGENMİYORSAN KAPI ORDA BU LAFIMI AKLINIZIN BİR KENARINA YAZIN VE YANINIZDA ÇALIŞANLARA SAHİP ÇIKIN

 • Burada ahkam kesen yalaka sürüsü, burada istenen haklar tüm tekniği kapsıyor. Milletin aklıyla dalga geçmeyin, işinize bakın. Bir de sizin gibilerin de hakkı savunuluyor. Sahi sizi burada bu yalakalığa kim itiyor? Bir sözüm de burada ki yaygaracı arkadaşlara teknisyenlik statüsünü aynı uçakta çalıştığı personele fazla görmemeli. Yerinde kimsenin gözü yok sakin ol. Bilgin olduğunu düşünüyorsan ve donanımın varsa zaten 10 adım öndesin. Buralarda çıkıp seninle aynı çatı altında çalışana sallama.

 • Tdp’ye
  5 7

  Benim için zam önemli senin için önemli olmayabilir eğer ne zaman uçak üstünde adam gibi çalışır tecrübe yapar parayla sınav vermez ingilizceni geliştirir fare gibi boardlarda gizli gizli yapmadığın işlere TT vurmayı bırakırsan samimiyetine inanırız biz beş sene bu işin okulunu okuduk azıcık saygınız olsun madem o kadar kalifiyesiniz lisansı öyle böyle alıyorsunuz nasıl olsa gidin başka şirketlere bakalım yer mi

 • Komiksiniz
  1 1

  Ben bıktım bu arkadaşlardan birlik beaberlik masalı okuyorsunuz işinize geldiği gibi ama derdiniz okul mezunları adam utanmadan banane okuyduysan diyor o zaman banane kardeşim işe girişte şartları böyle kabul ettiyseniz etmeseydin şirket size sınav da yapıyor gir geç oh wait ingilizce tabi ben onca yıl emek vereyim bir alay sınava gireyim üstüne yok benim unvanımı gasp etsin sonra gel çocuğun da aynı durumu yaşasın diyorsun trajikomik inşallah senin çocuğun bizim gibi bu kadar haksızlığa ve senin gibilerin saçmalıkları ile uğraşmak zorunda kalmaz diyorum adamlar yılları çöp edecek sizin derdinize bakın varsa bir haksızlık habomdam geçişte yapılan derece konusundadır ona lafımız yok diğerleri pişkinlik başka birşey değil

 • Abc
  4 0

  Bu şirkette işbaşi sefligi diye bir şeflik var başındaki şefin ojt den haberi yok lisansi yok tip kursu almamis hayatinda ojt yapmamış teknisyen birileri 10 a 0 oluyoken lisansi tipi olsa bile birileri lisanssiz sef olabiliyo .

 • Teknisyen
  6 0

  Olay teknisyene zam olunca nasıl uzadı işler.

 • Lisanslı amele
  3 0

  Allah rızası için hava işe bağlayın bu tekniği, öz gereksiz işe yüzde 2.2 aidat ödemek zulümdür. Sıfır kazanım sağlayan bu gereksizlerin sıfır aidat alması gerekir.

 • Yalancı
  2 0

  Anket sonucu ne oldu bilen varmı ? Yalancılar yalan söylemeyi bile başaramıyorsunuz

 • Taslak tis
  1 0

  Siz sendika olarak taslağın onaylanmayan kısımlarını tekrar onaylamadılar derseniz asıl o zaman göreceksiniz tepkileri şu taslağı yayınlayın artık

 • TECHNIC
  4 0

  Anadolu şube ; biraz yüzünüz varsa istifa edersiniz. Çünkü bu şekilde olursa biterse dediniz.Sıradaki haber:

Air France uçuşlarında ikramlar yasaklanabilir

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.