Teknik A.Ş çalışanlarına özel

Teknik A.Ş çalışanlarına özel

Değerli Teknik A.Ş. çalışanları

THY çalışanlarına verilen 5000 TL NET prim uygulamasından sonra ilk olarak bu ekstra primin THY çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ederek, THY yönetim kurulunun istemeden de olsa bir hata yaptığını ve her ne kadar Çelik İş ile Teknik A.Ş arasında Toplu iş sözleşmesi 1000 TL NET civarında imzalanmış olsa da Teknik A.Ş çalışanlarının haklarının yendiğine yönelik ilk yazı, bildiğiniz üzere benim kalemimden çıkmıştı.

Bununla da kalmayıp, THY Genel kurulunda gündem maddesi olmadığı halde özel izin alarak yüzlerce hissedar ve THY’nin yönetim kurul üyelerine ve genel kurulu takip eden üst yöneticilerine hitaben yaptığım uzun bir konuşmayı yapmadan önce bu konuşmayı bir hissedar olarak değil UTED’in Onursal Başkanı sıfatıyla yapacağımı belirtmiş ve Divan Başkanı İlker Aycı’dan özel izin alarak uzun bir konuşma gerçekleştirerek neden bu konuda Teknik A.Ş çalışanlarına haksızlık yapıldığını düşündüğümü anlatmıştım.

Konuşma sırasında İlker Bey hiç müdahalede bulunmamış ve aksine ummadığım ve beklemediğim bir sıcaklıkla, dikkatle son kelimeme kadar konuşmayı takip etmişti. İlker Bey’in, bazı hissedarlara sert çıkıştığı bilgisi de doğrudur. Bu kişinin ismini vermek yanlış olur. Ancak her doğruyu yazdığını iddia edenler, İlker Bey’in sert çıkışını hafızalarına kaydedenler her nedense genel kurulda en çok üstünde konuşulan konuyu bir anda unutmuş olmalılar🙂

İlker Bey bu konuşmam ve isteğim üzerine kendisinin konuya olumlu baktığını ifade etmiş ve THY paydaşları ve yönetim kurulu ile görüşeceğini iletmişti. Genel kurul önünde söz verir misiniz diye tekrar etmem üzerine “Sefa Bey yönetim kurulundaki arkadaşlarımla konuşayım sonra cevap vereceğim ama benim düşüncem olumlu” demişti.

Bu konuşmaları sizlerle paylaşmış hatta THY genel kurul tutanağını (Başbakanlığa kadar giden belge) sizlere yayınlayarak bu konuda ne görüşüldüğünü resmi yazı ile yayınlamıştım. O genel kurul tutanağında Sefa İnan başlığı adı altında ne söylendiğini zaten okumuşsunuzdur.

Bu konuşma ve belgeden, genel kurulu takip eden muhabir arkadaşların da haberi vardır. Onlarda sanırım bu konuşmayı ve İlker Bey’in bu konuşma akabinde bana verdiği cevabı objektif yayıncılıkları gereği sizlere aksettirmişlerdir.

Bu konuda (4000 TL NET) zaten tek konuşmacı bendim ve zaten bu konuşmayı yapacağımı da daha önce sizlere aktarmıştım.

En son sizlere yazdığım yazıda ise konunun takipçisi olduğumu bilmeniz açısından sizlere, İlker Bey’in prim konusundaki mesajını ve benim ona verdiğim cevabı da paylaşmıştım. Kısaca bu konuda zaten yalan olamaz. İlker Aycı’ da bu yazılanları okumaktadır.

THY sözleşmesinde alınan ekstra 5000 TL ile ilgili, Çelik-İş sendikasının resmen bir istek yapması mümkün değildir. Çünkü Çelik-İş’in toplu iş sözleşmesi daha önce imzalanmıştır. Ancak ricacı olabilirler. Konu mecburiyet içermez.

THY isterse verir isterse vermez. Hiç kimse neden vermiyorsun veya neden veriyorsun diyemez. Çünkü bu bir prim konusu olup sözleşme maddesi değildir. Bizim yaptığımız sadece istekten ibarettir

4 Nisan’dan sonra İlker Bey ile konunun gidişatı ile yaptığım görüşmeleri an be an yayınladım. Okudunuz.

Bu süreç devam ederken bugün aldığım son bilgi yine İlker Bey’den gelmiştir. İlker Bey’e yönelttiğim paydaşlarla görüşebildiniz mi soruma, “Devam ediyorum Sefa Bey az kaldı” cevabını vermiştir. Çünkü İlker Bey de ben de biliyoruz ki, bu bir iyi niyet girişimidir. Kişisellik içermez. 

Hal böyleyken, bir komedi oynanıyor. Pişmiş aşa su katılmaya çalışılıyor.  Benim yazılarım ve genel kurul konuşmalarım hiçe sayılıp sanki süreç yeni başlamış gibi bir takım yazılar havada uçuşuyor. Sizler gibi inanın ki bende gülüyorum.

Konu ne sendika ne dernek ne de medyayı bağlar. Konu Teknik A.Ş. çalışanlarını ilgilendiriyor. Bu nedenle, İlker Bey’in, THY yönetiminin ve paydaşlarının vereceği karar çok önemlidir. Ancak bu konuda iyi niyet ve yetki İlker Bey’e ait olacaktır. Çünkü paydaşlar ile yönetim kuruluna konuyu kabul ettirtmeye çalışan ben değil odur.

Bu konuyu dile getiren ve bunu THY genel kurulunda anlatarak yanlışı dile getiren kişi, tabii ki işin takipçisi olmak durumundadır. Bu nedenle okurlarım orada burada yazılanlardan çok benim vereceğim mesaja odaklanmalıdırlar.

Bu arada Çelik-İş’e de teşekkür etmek lazım.  Geç de olsa doğruyu görebilmeleri ve Teknik A.Ş’deki arkadaşlarımızın haklarının yendiğini kabul etmeleri bile önemlidir. Mutlaka konuya çok sonraları müdahil olmaya çalışmalarını bile iyi niyetli bir girişim olarak görmek istiyorum. Bu girişimleri benim genel kurul konuşmam önce olsaydı zaten İlker Aycı, “Sefa bey bu konuyu Çelik İş sendikası ile görüşüyoruz” derdi. Bu nedenle dürüst olmakta fayda var.

Benim görüşüme ve girişimime destek olmak, Teknik A.Ş’nin çalışanlarına destek olmak anlamı taşır. Bu nedenle herkese teşekkür ederim. Umarım iyi haberlerle yine burada olurum. Sitemizi değil sitenizi takip etmeye devam edin lütfen.

Bu site biliyorsunuz ki sadece sizlere hizmet etmek adına kurulmuştur.

NOT/ Lütfen kişilere yönelik yorum atmayınız. Burayı ona buna hareket edilsin diye açmadık. Konuya ilişkin görüşlerinizi yazın, hakaret etmeyin ama bu konuda yanlış yapanları da hiç bir zaman unutmayın.

Bugün Teknik A.Ş çalışanlarının yanında yer alan Airline Haber, yarın TEC, TGS, THY, DHMİ çalışanlarının ve taşeronların da yanında olacaktır.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

36 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
A BAKIM
4 yıl önce

BU SÜRECİ TAKİP EDEN HERKES BİLİYORKİ, BU HAKSIZLIĞI İLK DİLE GETİREN VE EŞİTLİK İÇİN ÇABA HARCAYAN KİŞİ SİZSİNİZ, SAĞOLUN. HERKES ÇELİKİŞ SON ATTIĞI MAİL İLE OLUMLU SONUÇLANMAK ÜZERE OLAN BU ÇABANIZI NASIL ACINASI BİR REZİLLİKLE SAHİPLENMEYE ÇALIŞTIĞINI GÖRÜYOR. BİDE AYLARDIR BEKLEYEN CED BİLET HAKKI YENİ AKILLARINA GELMİŞTE EKLEMİŞLER CED BİLET HAKKINDA SON AŞAMAYA GELİNMİŞMİŞ 🙂 KOMİKLER VALLAHİ 🙂

UTED
4 yıl önce

Bu UTED ne iş yapıyor anlamıyorum. iki tane lavabo yaptırdım diye bütün yüzyıl yatacak herhalde. 30 lirayı ayın 8 inde şak diye kesiyo masallah.

milprf32014 KAFASI
4 yıl önce

Teknik bu kafada oldugundan dolayı burnu delikten çıkmıyo

milprf32014 yanlış noktadasın
4 yıl önce

milprf32014 kardeş bence yanlış noktadasın. Sefa Abi koltuk derdinde olsaydı, şimdiye kadar oturduğu koltuklardan bu kadar kolay vazgeçmezdi. Sefa Abi’nin çabalarının gerçek olduğunu görüyoruz. biliyoruz. NET

milprf32014
4 yıl önce

Sefa bey saolun gerçekten ortada birşey yokken alırsak bu primi tamamen sizin kişisel gayretiniz sayesinde alacagız ancak gelin görünki sizin yazılarınızddan da anlaşıldıgı üzere sizinki de tamamiyle bir çıkarcılıki kimi diyecekki kes sesini adam sayesinde 4000 daha alıyorsun diye. ama bence siz ileriki dönemde belki sendikasal anlamda belki de thy altında yönetimsel anlamda şimdiden oy toplama çalışmalarına girmişsiniz gibi görünüyor. baktınızki sendikalar parayı çuvalla topluyor siz neden yapmayasınız. Bizce hava hoş en azından hakkımızı bir nebze olsun onlardan daha iyi savunursunuz gibi gözüküyor. Ama asıl amaca bakıldıgında görülüyor ki herkes cebini doldurmak yada kendine bir şekilde prim yapmak için bizleri… Devamını oku »

selim
4 yıl önce

sefa bey teşekküler, sizden başka çalışanı düşünen yok zaten (evlere şenlik sendika sayesinde)

teknik
4 yıl önce

sefa bey öncelikle ilker aycı ve sefa inan adam gibi adam cookk tesekkurlerr

Logbook
4 yıl önce

Sefa hocam para yatsın veya yatmasın önemli değil. Bizim sesimiz oldunuz. UTED başkanı olsan tarihinde görmediği üye sayısına ulaşır.

Jonhny
4 yıl önce

Teknik calisanlari bir an once bu sendikadan kurtulmali, gerekirse sendikasiz bi sonraki tis e kadar devam edilmeli ve bu arada UTED de yapilacak secim ile Sefa INAN dernegin basina getirilmelidir. % 100 inaniyorum ki Sefa INAN li dernek bu sendikadan cok daha iyi hakkimizi arayacaktir, bizleri cok daha iyi temsil edecektir. Artik yeter neyi bekliyoruz?

bilal
4 yıl önce

İlker beyin rezil ettiği onursuz Müfettişi herkes tanıyor.