Teknik A.Ş Çalışanları Teyakkuzda Haberi Güncellendi…

Teknik A.Ş Çalışanları Teyakkuzda Haberi Güncellendi…

THY’nin Antalya’da düzenlediği geleneksel hale gelmiş durum değerlendirmeleri toplantılarında İlker Aycı Beyin müjdeli haberini okudunuz. Ses bandındaki kayıtta bizzat söylenen, ‘genel müdürlere ve genel müdür yardımcılarına’ sözü, THY’de tek bir genel müdür olduğundan Teknik A.Ş deki genel müdürü kapsıyor anlamına gelmekte. Çünkü Teknik A.Ş iştirak olarak görünse de, aslında %100 THY’nin birimidir.

Bu nedenle THY çalışanlarına verilen her türlü ikramiye veya bir başka ad ile verilebilecek ödeneklerden eşit şekilde faydalanması gerekir. Her ne kadar sendikaları farklı da olsa,bu ikramiyeler sendikaları bağlamaz.

Hatırlayacağınız üzere, son yapılan THY toplu iş sözleşmesinde sadece THY çalışanlarına yönelik alınan karar Teknik A.Ş cephesinde huzursuzluğa sebep olmuş ve AirlineHaber imtiyaz sahibi Sefa İnan, bu huzursuzluğu THY Genel kurulunda söz alarak bizzat dile getirmişti. Sefa İnan, İlker Aycı’dan ‘ilgileneceğim’ sözünü aldıktan sonra biz de sizlere duyurmuştuk.

Mevcut durumda yine aynı konu gündemde.

Unutmamak gerekir ki Teknik A.Ş  ve THY aslında bir bütündür. Birine verilen ayrıcalık diğerini de aynen verilmek zorundadır.Aksi takdirde iş barışı bozulur ve huzursuzluk verim düşüklüğüne yol açar.

Tarafımıza gelen telefonlar ve mesajlarda Teknik A.Ş de çalışanların hepsi adeta teyakkuza geçmiş durumda olup THY üst yönetiminden haber beklemektedir. Benim inancım odur ki, THY üst yönetimi daha önce yaptığı gibi ayrım yapmayacak ve Teknik A.Ş yede alınan kararı aynen uygulayacaktır.

Şimdiden Teknik A.Ş çalışanlarına ve yöneticilerine hayırlı olsun demek istiyoruz…

……………

GÜNCELLEME/ Değerli Teknik A.Ş Çalışanları, bildiğiniz üzere 12 Ocak günü yazdığımız Teknik A.Ş çalışanları Teyakkuzda yazısında hakkınız olan başarı ikramiyesi için %100 alınacak tarzı heber yapmış ve haberden sonraki  gelişmeleri takip etmekteydik. Teknik A.Ş genel müdürü Ahmet Karaman’dan geçen gün aldığımız bilgi doğrultusunda ikramiyenin verileceği ve Şubat ayına yetiştirilmek için çalışmaların devam ettiğinin bilgisini aldık. Ancak henüz imzalanmış bir durum olmadığından haberleştirmedik.

Bildiğiniz üzere genel yayın yönetmeniz Sefa İnan yukarıdaki yazısıyla hayırlı olsun mesajını önceden vermiş ve köşe yazısında neden Teknik A.Ş nin iştirak olmadığını belirterek belgelemişti. Bir kez daha söylemek gerekirse, THY ve Teknik A.Ş bölünmez bir bütündür. Bir tarafa ayrıcalık yapıp diğer tarafa yapmamak kabul edilemez bir durum arz eder. Pas biletlerde yaşanan aksaklıklar da dahil…

 

Geri

25
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Taseron

Teknik kardeş thy de taşeron sistemini bilmiyosan araştır
Öğren patron kimmiş öle klavyeden sallama ok

Taseron

Yav yazmim yazmim diyorum duramiyorum bu teknik arkadas bizim patronumuz thy deyilmis neyin kafasini yasiyosun merak ediyorum

Senyor

Pas bilet konusuna çözüm bulunmalı. Bu pas bilet işi teknik çalışanlar için bir aşağılamaya dönüştü. Yönetim lütfen bu konuya bir çözüm bulsun.

Metin

Şöyle diyelim thy de patron yok patron olmayan yerin sahibi devlettir basindakileride devlet atar

Metin

Teknik kardeşim sen ve senin gibiler patronunuz teknik değil diye düşündüğünüz sürece biz hakkımızı alamayiz thy de çalışan tuvalet temizleyende pilotta mudurde thy nin personelidir

Anonim

Tgs olarak bizde bu maaş ikramiye istiyoruz

1990

Alamayan alanında almamasını istediği için yıllardır kaybediyoruz.Alamayan alana helal olsun dese alan alamayan için taşın altına elini koysa kimse birlikteliği bozamaz ….Anlayana anlamayana davul zurna az zatennn

sonuç

hala bir sonuç yok. bekliyoruz..

Sefa Bey

Sefa Bey, yutdisindaki mahalli TK personel ile de ilgilenebilir misiniz? Onlara verilecekmi?

Teknik

Taşeron çalışanların patronlarına sesleniyorum cebinizi az doldurun bu arkadaşların hak ettiklerini verin. Taşeron arkadaşlara sesleniyorum sizin patronlarınız THY değil.