TAV’da Afrika açılımı için düğmeye basıldı

TAV’da Afrika açılımı için düğmeye basıldı

TAV Grubu CEO’su Sani Şener’in açıkladığı Afrika açılımı için düğmeye basıldı. TAV, Gana’nın Kotoka Uluslararası Havalimanı (KIA) için masaya oturdu. Borsagundem’in haberine göre anlaşma sağlandı, açıklamayı Gana Hükümeti yapacak.

Atatürk Havalimanı’nın kapanması ve yeni adresi İstanbul Havalimanı’na taşınmasıyla gözler TAV Holding’deydi. 2017’de TAV Grubu CEO’su Sani Şener’in açıkladığı Afrika açılımı için düğmeye basıldı. Şener’in Nijerya, Ruanda ve Gana’yla ilgilendiklerini açıklamasının ardından geçen 2 yılın ardından ilk adım atıldı. TAV, Gana’nın Kotoka Uluslararası Havalimanı (KIA) için masaya oturdu. Yerel medyada çıkan haberlere göre Gana Hükümeti’nin TAV ile anlaştığı, yakın zamanda bu anlaşmanın duyurulacağını yazdı. TAV’ın Kotoka Uluslararası Havalimanı’nı kaç yıllığına işleteceği, projenin bütçesi gibi detaylar ise henüz belli değil.

15 HAVALİMANI 152 MİLYON YOLCU

Türkiye’nin en büyük, dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, Türkiye’de Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum, Gazipaşa Alanya ve Antalya havalimanlarını işletiyor. Yurtdışında ise, Gürcistan’da Tiflis ve Batum, Tunus’ta Monastir ve Enfidha-Hammanet, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid, Suudi Arabistan ve Hırvatistan’da faaliyet gösteren TAV’ın, 3 kıtada, 7 ülkede, 15 havalimanında  hizmet verdiği yolcu sayısı 152 milyona ulaştı.


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.