TAV, KADINLAR GÜNÜNÜ TEV İŞ BİRLİĞİ İLE KUTLADI

TAV, KADINLAR GÜNÜNÜ TEV İŞ BİRLİĞİ İLE KUTLADI

TAV Havalimanları,  8 Mart  Dünya Kadınlar Günü’nde işlettiği havalimanlarına gelen kadınlara,  Türk Eğitim Vakfı’ndan (TEV) aldığı kitap ayraçlarını armağan etti. TAV bu yolla TEV’in kız öğrencilerin eğitimine destek vermek için gerçekleştirdiği projeye katkı sağladı.

TAV Havalimanları işlettiği havalimanlarında,  8 Mart  Dünya Kadınlar Günü’nde  Türkiye Eğitim Vakfı’nın (TEV) tasarladığı kitap ayraçlarını kadın yolculara hediye etti. TEV ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje ile kız öğrencilerin eğitimine destek olmak hedeflendi.

TAV  İstanbul Genel Müdürü  Kemal Ünlü yaptığı açıklamada, “TAV Havalimanları olarak, faaliyetlerimizin ancak yaşadığımız toplum için fayda yarattığı sürece anlamlı olabileceğine inanıyoruz. Kadınların toplumsal yaşamda çok fazla engelle karşı karşıya kaldığı yadsınamaz bir gerçek. Eğitim ise bu engelleri kaldırma yolunda atılması gereken en önemli adım.  8 Mart  Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kız öğrencilerin eğitimine bu konuda etkili projeler yürüten TEV ile işbirliği gerçekleştirerek katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

TEV’in kızların eğitimine destek sağlamak amacıyla tasarladığı kitap ayraçları,  İstanbul  Atatürk,  Ankara Esenboğa,  İzmir  Adnan Menderes,  Milas  Bodrum ve  Gazipaşa  Alanya havalimanlarında güvenlik noktaları, özel yolcu salonları, duty free ve yiyecek-içecek alanlarında çalışanlar tarafından kadınlara takdim edildi.

TAV HAVALİMANLARI HAKKINDA

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, bağlı ortaklıkları ve iştirakleriyle birlikte,  Türkiye’de  İstanbul  Atatürk,  Ankara Esenboğa,  İzmir  Adnan Menderes,  Milas  Bodrum ve  Gazipaşa  Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise  Gürcistan’ın Tiflis ve  Batum,  Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet,  Makedonya’nın  Üsküp ile Ohrid,  Suudi Arabistan’ın Medine ve  Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede TAV Havalimanları,  Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. Şirket iştirakleriyle birlikte 2015’te 780 bin uçak seferine ve 102 milyondan fazla yolcuya hizmet sundu

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör