TAV, havalimanlarının modernleştirilmesi için kolları sıvadı

TAV, havalimanlarının modernleştirilmesi için kolları sıvadı

Makedonya Başbakanı Zoran Zaev dün başbakanlıkta TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ile bir araya geldi. Görüşmede Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugarevski ve TAV Makedonya Genel Müdürü Alp Er Tunga Ersoy yer aldı.

Gerçekleşen görüşmede hükümet ile TAV arasındaki ilişkilerin yüksek seviyede olduğu ve bu ilişkilerin daha da geliştirileceği ifade edildi. Başbakan Zaev ayrıca Makedonya ile Türkiye arasında ekonomik işbirliğinin öneminden söz etti.

Başbakan Zaev ile gerçekleştirdiği görüşmede ise Sani Şener, Makedonya’nın yeni ismiyle Kuzey Makedonya olarak NATO’ya üyeliğini ve Avrupa Birliği ile müzakerelerin başlatılmasını memnuniyetle karşıladıklarını kaydederek bu durumun ülkede istikrarlı iş alanı oluşturacağını ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Başbakanlık basın merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Görüşmede ayrıca, TAV tarafından Makedonya’daki havalimanlarının modernleşmesi için öngörülen 10 milyon Euro’luk yatırım ile altyapı, yerel yollar, anaokulları, su ve kanalizasyon alanında imtiyaz anlaşmasının öngördüğü 35 milyon Euroluk yatırım sürecinin hızlandırılması konusu da masaya yatırıldı. Her iki taraf bu projelerin en kısa sürede başlatılması hususunda mutabakata vardı” ifadelerine yer verildi. (yenibalkan)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.