TAV Havalimanları kredi notu açıklandı!

TAV Havalimanları kredi notu açıklandı!

Türkiye’nin dev havalimanı işletmecisi TAV Havalimanları kredi notu güncellendi.

Borsa İstanbul’un havacılık alanında Dünya genelinde iş yapan önemli şirketlerinden TAV Havalimanları Holding kredi notu belli oldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG A.Ş. #TAVHL Kredi Derecelendirmesi ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında,

“27 Kasım 2023 tarihindeki özel durum açıklamamızda Şirketimizin Merrill Lynch International, BNP Paribas and Citigroup Global Markets Limited’a yurt dışında yerleşik sabit getirili enstrüman yatırımcılarıyla 27 Kasım 2023 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak olan toplantıları yürütmek için yetki verdiğini duyurmuştuk. Şirketimizin planlanan borçlanma aracı ihracı kapsamında, uluslararası derecelendirme kuruluşları S&P Global Ratings Europe Limited (“S&P”) ve Fitch Ratings Limited (“Fitch”) tarafından Şirketimiz ve ihraç etmeyi planladığımız borçlanma aracına ilişkin kredi derecelendirme çalışmaları tamamlanmıştır. S&P, Şirketimizin kredi derecelendirme notunu BB-, görünümünü durağan, Fitch ise Şirketimizin kredi derecelendirme notunu BB ve görünümünü de durağan olarak belirlemiştir. Şirketimiz tarafından ihraç edilmesi planlanan borçlanma aracına ilişkin kredi derecelendirme notu, S&P tarafından B+, Fitch tarafından ise BB olarak belirlenmiştir.” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir