featured

TARKİM UÇUŞ EĞİTİM VE UÇAK BAKIM ONARIM LTD. ŞTİ’NDE DEVAM EDEN KURSİYERLERİN DİKKATİNE

Tarkim Uçuş Eğitim ve Uçak Bakım Onarım Ltd. Şti’nde Eğitimlerine Devam Eden Kursiyerlerin Dikkatine…
Tarkim Uçuş Eğitim ve Uçak Bakım Onarım Ltd. Şti.’nin İstanbul ve Adana’da bulunan hangarlarının kira sözleşmelerinin DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından fesih edilmesi nedeniyle, İstanbul ve Adana Uçuş Eğitim Organizasyonlarının (FTO) eğitim yetkileri, 29 Eylül 2016 tarihinden itibaren askıya alınmıştır. FTO’nun tekrar faaliyete başlamak için gereklilikleri yerine getirip getiremeyeceği veya ne zaman yerine getireceği Genel Müdürlüğümüzce bilinmemektedir.
Her iki FTO’ya kayıtlı olup, eğitimine bir başka FTO’da devam etmek isteyen kursiyerler, aşağıda belirtilen gereklilikler çerçevesinde Genel Müdürlüğümüze müracaat etmeleri halinde kredilendirme yapılarak eğitimlerine devam edebileceklerdir.

 1. Tarkim Uçuş Eğitim ve Uçak Bakım Onarım Ltd. Şti. ile kursiyerlerin yaptıkları ticari sözleşmeler ve maddi hususlar ile Kursiyerlerin devam edecekleri FTO’ların seçimi ve bunlarla yapılacak ticari sözleşmeler ve ödemeler Genel Müdürlüğümüz görev alanı dışındadır.
 2. Kredilendirme müracaatları şahsi yapılabileceği gibi, eğitime devam edilmesi planlanan FTO tarafından da yapılabilecektir.
 3. Kredilendirme başvurusu Genel Müdürlüğümüze dilekçe ile yapılacaktır. Dilekçede alınmış olan eğitimler özetlenmeli, talep açıkça belirtilmeli ve mümkünse eğitimin devam edileceği FTO’da belirtilmelidir. Zira, FTO’ların eğitimde kullandıkları uçak tipleri aynı olmadığı için fark (differences) eğitimi de gerekebilecektir. Yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucunda kursiyerlerin almaları gereken ilave eğitimler yazılı olarak bildirilecektir.
 4. Uçuş eğitimlerinin kredilendirilmesi için talep dilekçesi ekinde aşağıdaki belgeler yer almalıdır.
  a) Onaylı uçuş kayıt defterinin aslı (logbook),
  b) Varsa lisans fotokopisi,
  c) ATPL sınavları tamamlanmış ise sonuç belgesinin fotokopisi,
  d) Eğitimin süreciyle ilgili gönderilmesinde fayda görülen diğer belgeler

İlgililere duyurulur…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 7 sene önce

  Okulun egitim verme yetkisini aldiniz ellerinden. Ama aciklamanin ilk maddesinde ticari iliski bizi baglamaz diyorsunuz. Bedava calisan bir okul yok bildigim. Aldiklari paralar ne olacak???. Bu kadar ogrenci parasini kimden geri isteyecek? Tamam Kapatmissiniz iyi de olmus ama ozel umiversitelerde okuyanlari bile baska okullara yerlestirirken bunca ogrencinin ne yapacagini dusunmediniz mi? Evini gelecegini ipotek ettirip kredi cekip bu okullarda okuyanlar var. Yazik cok yazik

  Cevapla
 2. 7 sene önce

  Arkadaş kimse demiyorki yeni kayıt yapılacak okula para vermicekmisinz diye? Shgm dahil herkes sömürdü bizi bu ülkede…Okul açmak için teminat alıyorsanda, bu gibi durumlar için almıyormusun? Zamanında SHGM’ne çok yazı yazdım öğrenci alımlarını durdurun diye ama hepsi kendi bildiklerini yaptılar,Şimdide gidin başınızın çaresine bakın diyosunuz.Kafanızmı güzel maddemi kullanıyosunuz? Sadece bunu açıklayın!!!!!

  Cevapla
 3. 7 sene önce

  Paralarını kim verecek bu gençlerin. Başka uçuş okulları para ister. Kim karşılayacak

  Cevapla