Tarihte Bir İlk: Kabin Görevlisi Çifte Papa Nikah Kıydı

Tarihte Bir İlk: Kabin Görevlisi Çifte Papa Nikah Kıydı

Papa Francis, Perşembe günü Şili uçuşunu gerçekleştiren uçaktaki kabin görevlisi çifte nikah kıyarak, papalık tarihine bir ilk kaydetti.

LATAM Airlines kabin görevlileri Paula Podest Ruiz  ve Carlos Ciuffardi Lorriaga halihazırda nikah memuru tarafından resmi nikahla evlenmişlerdi. Ancak o gün görev alacakları Santiago – Iquique uçuşunu yapan uçağa Papa Francis’in bindiğini görünce, ondan eksik kalmış olan dini törenlerini yapmasını istediler. 

https://twitter.com/LATAM_CHI/status/953945105873895424

Çift, mahalle kiliselerinde dini bir tören de düzenlemeyi planladıklarını, ancak 2010 yılında meydana gelen depremde hasar gören binanın taşınmasından ötürü bu töreni gerçekleştiremediklerini belirtti.

https://twitter.com/espaliat/status/953979302072279040

Evliliklerini bu törenle kutsayan çift o anki duygularını ifade ederken,
“Kısa ve küçük bir törendi, ellerimizi tuttu ve evliliğimizde sevgi olup olmadığını ve hayatımızın sonuna dek birlikte yaşamaya devam etmek isteyip istemediğimizi sordu. Kolay değildi, duygusal anlardı; ‘evet’ dedik.” dedi.

Vatikan sözcüsü Greg Burke de, papanın çiftin dini törenle evlendiğini doğruladı ve bunun ‘papanın bulunduğu bir uçakta daha önce hiç yaşanmamış’ bir şey olduğuna dikkat çekti.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör