TALPA’DAN “BASKIN SEÇİM”

TALPA’DAN “BASKIN SEÇİM”

GENEL KURULA FESAT KARIŞTI

3 Ekim 2018 tarihinde tüzük değişikliği yapmak üzere topladığı Olağanüstü Genel Kurul yarıda kalan ve getirdiği tekliflerin büyük bölümü reddedilen TALPA yönetimi yeni bir skandala daha imza attı.

TALPA internet sitesine konulan açıklamada, TALPA Genel Kurulunun 16 ve 25 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacağı duyurulurken gerekçe olarak da Dernekler Masasının tüzük değişiklikleri ile ilgili düzeltmenin 1 ay içinde yapılması gerekçesi gösterildi. Aynı açıklamada, 31 Aralık’ta Atatürk Havalimanının kapatılacağı belirtilerek havalimanı faaliyette iken Genel Kurulun yapılmasının katılım açısından önemine vurgu yapıldı.

Ancak, Genel Kurulun bugün ilan edilmesi katılım konusundaki gerekçenin inandırıcılığına gölge düşürdü. TALPA’nın Üyelerinin tamamına yakınını THY pilotları oluşturuyor. THY’deki uygulamaya göre ertesi ay boş gün talep edebilmek için önceki ayın 10. Gününe kadar başvuruda bulunulması gerekiyor.

Üyelerin büyük bölümünün  10 Kasım’a kadar yapmaları gereken  boş gün talebini yapamadıkları için 25 Aralıktaki Genel Kurula katılma olanağını kaybedeceklerini söyleyen TALPA üyeleri,“Ancak Aralık ayı  uçuş programında boş günü 25 Aralık tarihine denk gelen sınırlı sayıdaki şanslı arkadaşımız oy kullanabilecek. Ama inanıyoruz ki, TALPA yönetimi ve yandaşları mutlaka Genel Kurul tarihini önceden bildikleri için 10 Kasım’a kadar boş gün taleplerini yapmışlardır.” Diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Sürenin kısa tutularak takvimin sıkıştırılması ile, aday olacak diğer grupların hazırlıksız yakalanmasının da amaçlandığı iddia edildi. Airlinehaber’e ulaşan çok sayıda TALPA üyesi yönetimin kararını geri çekerek  Aralık sonu birinci, Ocak sonu da ikinci toplantının yapılması için yeni bir karar almasını istediler.

TALPA’nın son Olağan Genel Kurulu 20 Ocak 2016 günü yapılmıştı.

Üyelerin tepkilerine yol açan Genel Kurul kararı ile ilgili olarak Genel Yayın Yönetmenimiz Sefa İnan bu Pazar günü yayınlayacağı köşe yazısında  konuyu her yönü ile değerlendirecektir.

Geri

18
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kılavuzu karga olanın

Ne o Kartal kaptan, hazırlanamadın mı hala? Aylardır uğraşıyorsun. Bülent Boralı sana bu akılları mı veriyor?

SFI

Bu seçim meşru değildir. Derhal tarihleri değiştirilmelidir.

gönül üyesi

TALPA hiçbir döneminde bu kadar hasar almamıştı. Çapsız ve tüccarrr zihniyetinde olan bir yönetimle tanışmamıştı.

Çok Saçma

Sanki herkes boş istediğinde veriyorlar.Thy’nin umurunda mı Talpa seçimi.Dernekler masası 1 ay içinde Genel kurul yap demiş,ne yapsın Talpa..Tüzükte Seçimin Aralık ayında yapılması gerektiği yazıyor,nasıl baskın oluyor anlamadım.Bence Atatürk Havalimanın da iken yapılması iyi olmuş.Millet uçuşa giderken verir oyunu gider uçuşuna.Yeni Havalimanın da ne olacağı belli değil.Boş isteyen balığa gider,oy vermeye gelmez..

üye

belli ki dernek yönetimindesin…

Talpa üyesi

Dernekler masası genel kurul yap dememiş sadece yönergelere uygun olmayan iki maddeyi değiştir demiş iptal edersin olur biter doğru zamanda yapılacak genel kuruldada düzgün haliyle kurula sunarsın .alabalık anladınmı

Talpa üyesi

Bu yönetimin sonu geldi umarım yeni oluşacak yönetim tüm yanlış uygulama ve kurumun uğradığı zararları mahkemeye taşır tüm pilotların elimizdeki son sivil toplum kuruluşu olan Talpa ya sahip çıkma zamanıdır .bu seçim tarihinin iptal edilerek herkezin boş gün talep edebileceği şekilde yeniden düzenlenmesi gerekir. Yönetim kurulunun artık aklını başına toplama zamanı geldi . Bu yanlış uygulamaların hesabını vereceklerini unutmamaları gerek

Üye

Tarafsız yayıncılığı özledik.

Değnekçi

Üyelerin çoğunluğunun TALPA ile ilişkisi Atatürkk Havalimanı otopark imkanları ile orantılıdır. İstanbul Atatürk havalimanı kapanır, otopark olayı biter, üyelik biter…

Gerçek üye

otopark biter işte o zaman gerçek dernek ortaya çıkar. Gerçekten mesleğe ve meslektaşına değer verenler mesleği temsil edebilecekler gelirler.

Otopark

Sabiha otopark devam ediyor.Kesin ayrılmazsın sen.Seni gidi menfaatci..

KASIT(mı) VAR?

Madem ki, aralık ayında yapacaktınız seçimleri, o zaman Kasım başında açıklasaydınız da boş gün isteseydik.

Haklısın

Dernekler masasından Talpa’ya tüzük değişiklikleri ile ilgili cevap Kasım 19’da geldi ve 1 ay içinde genel kurul yapılması gerek dedi.Bunu kimse planlamadı.Şartlar herkes için eşit rahat ol..Bir dost

YSK göreve

seçim daha yapılmadan şaibeli hale geldi. yazıklar olsun.

Pilot

Bu ne hırs be kardeşim. Kan kokusunu almış vampirler gibi. Bunlarda para kokusunu almış olmalılar. Şirketler kuracak ve yönetecekler(!) Pilot değil iş adamı bunlar