TALPA İLKER AYCI İLE GÖRÜŞTÜ…

TALPA İLKER AYCI İLE GÖRÜŞTÜ…

Talpa yönetimi Pazartesi günü İlker Aycı’nın daveti üzerine istanbul havalimanında görüştü…

İşte TALPA’nın Davet ile ilgili Bildirisi 

Değerli Üyelerimiz;

10.06.2019 Pazartesi günü Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı’nın daveti üzerine İstanbul Yeni Havalimanında bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu görüşme kapsamında aşağıda ifade edilen konularda fikir alışverişinde bulunulmuştur.

1- Yeni Havalimanı uçuş operasyonlarının daha etkin ve daha verimli yürütülebilmesi için alınabilecek tedbirler ve uygulamalar tartışılmıştır.

2- Türk Silahlı Kuvvetlerinde yeni uygulanan zorunlu hizmet kapsamında TALPA girişimiyle başlatılan çalışmalar konusunda detaylı bilgilendirme yapılmış, Haziran ayı içerisinde gerçekleşecek konuyla ilgili çalıştaya davet edilmiştir.

3- Türk Hava Yolları bünyesindeki uçuş akademisi tarafından yetiştirilen üyelerimizin devam etmekte olan eğitim borçları gündeme getirilmiş olup, üyelerimizin katkılarıyla hazırlanacak alternatif çözüm önerilerinin kendisiyle paylaşılması konusunda görüş birliği sağlanmıştır.

4- Basında yer alan döviz bazlı, yüksek maaşlı geniş gövde pilot alımı haberlerinin üyelerimiz arasında yaratmış olduğu rahatsızlık dile getirilmiştir. Yetkili birimlerden şirket bünyesinde çalışan ve aynı statüde olan hiçbir yabancı ve Türk vatandaşı pilota farklı maaş politikasının olmadığı kesin bir dille tarafımıza ifade edilmiştir.

5- Türk Hava Yolları bünyesinde çalışan SFI’ların özlük hakları ile ilgili talepleri görüşülmüş olup çözümüyle ilgili müşterek çalışma yapılması konusunda mutabakata varılmıştır.

Gerçekleşen bu toplantının, TALPA Yönetimi olarak derneğimizi tüm meslektaşlarımızın ve camiamızın ortak çatısı olma çabalarımızın güzel bir örneği olarak değerlendirirken, sektörümüzdeki tüm havayolları yönetimleriyle daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz ilk toplantılardan aldığımız enerji ile sektörümüz ve meslektaşlarımızla ilgili konularda hep birlikte faydalı ve başarılı çalışmalar icra edeceğimize inanıyoruz.

Bu vesileyle tüm meslektaşlarımızdan üzerine eğilmemizi istedikleri konularla ilgili önerilerini [email protected] adresine göndermelerini saygılarımızla rica ederiz.

TALPA Yönetim Kurulu

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
UTED
1 yıl önce

Bakın dernek dediğin budur. UTED gibi kaşıbilmem ne restoranda iftar vermek değildir. Hayır anlamıyorum bizde bu havacılıkta lisanslı insanlarız. Bizde yetkiliyiz. Neden bu değersizlik. Neden biz o iğrenç paçoz giysileri giymek zorundayız mesela? Teknisyenlik bu kadar değersiz bir meslek mi yahu.

Teknisyen
1 yıl önce
Reply to  UTED

Çok haklısın bu konuda seninle aynı düşünüyorum ancak cevabı da bildiğim için anlatayım. Mesela karşılaştığımızda birbirimizi görmezden gelmemiz, sigara içme alanlarında yerlerde oturmamız, üç çöp kutusunun yanında yerlerin izmarit dolu olması, kabadayı tavırlarla birbirimize omuz atarak yürümemiz, 3-5 yılda cs olunca ben oldum deyip patron edasına bürünmemiz, dernek ile iletişime geçmeyip eleştirmemiz, dernek kıyafet komisyonu için öneri ve katılım mesajı attığında katılımı sormuştum 3 geri dönüş olmuş onlar da öneri değil teşekkür. Avrupa’da bir çok yerde daha iyi kıyafetler de var çok daha kötüleri de. Farklı uygulamalar mevcut tabii ki ayrım yapılmalı ancak bu şirketlerin çalışma prensibine göre ayarlanıyor. Yani… Devamını oku »

UTED
1 yıl önce
Reply to  UTED

Sizin o kıyafet seçimi dediğini şey 5-6 farklı kötüden en az kötü olanını seçin dediğiniz. Seçenekleride gördük. Birinin yakasında kırmızı var diğerinin arkasında. Ama neticede hepsi aynı kalitesiz ve paçoz şeyler. Dısarda para versen kimse giymez. Biz o kıyafetle uçak içinde yolcu içine cıkıyoruz. Ayıptır yahu. İnsanlar dıs gorunusuyle saygı görürler bu bir realitedir ya. Derneğe gelince. Dostum ben derneğe gittim. Esneyerek bi adam actı kapıyı. Girdim içeri içerisi resmen kahvehane gibi. Masalar var okey takımı var. Bunları geçtim dernek olarak tek faaliyet iftar vermek midir?? Ne yapıyorlar o topladıkları parayı?? Hiç hesap verdiler mi?? Veya hiç bir teknik aş… Devamını oku »

Kıyafet
1 yıl önce
Reply to  UTED

Bende bu “ size seçenek sunduk seçmediniz “ konusuna tavım. Yahu seçenek dediğiniz nedir?? Hepsi aynı kalitesizlikte. Nesini seçelim. Kabin memurları kendiler mi seçiyor? TGS kendisi mi seçiyor? Pilotlar kendisi mi seçiyor? Kaliteli ve guzel kıyafet bir şirket seçimidir. Yoksa önüne ufak deşikliklerdeki 3-4 farklı tshirt koyup al seç demek değildir. Bu şirket istese gayet de guzel kaliteli yaptırır ve tasarlatır.

Talpa
1 yıl önce

Peki sektörün en önemli sorunu FTL uygulamaları ve ekip planlama adaletsizlikleri ile ilgili birşey paylaşılmış mı?

talpa
1 yıl önce
Reply to  Talpa

‘Hoş geldin MideSu’ bebek demişler.