TALPA 61.YILDÖNÜMLERİNİ ANITKABİR’DE KUTLADI

TALPA 61.YILDÖNÜMLERİNİ ANITKABİR’DE KUTLADI

Talpa 61’nci kuruluş yıldönümü  töreni için bu yıl Anıtkabir ziyaretinde bulundu.  ATA’nın huzuruna TALPA Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, dernek üyeleri ve aileleri de iştirak etti.

Saygı duruşunun ardından TALPA adına Yönetim Kurulu Başkanı Kpt. Plt. H. Murat  Ersoy ATA’mızın mozolesine çelenk koydu.
TALPA heyeti daha sonra Misak-ı Milli kulesine geçti. Kpt. Plt. H. Murat Ersoy Anıtkabir özel defterine ziyarette ilgili mesajını yazarak imzaladı.

Ersoy mesajında;

YÜCE ATA’M,
“Bugün Türkiye Havayolu Pilotları Derneğinin 61. kuruluş yıldönümü vasıtasıyla saygı, sevgi ve özlemle huzurunda bulunuyoruz. Hem şahsım adına hem de ait olduğum kurum ve camia adına biliyoruz ki bugünlere ulaşabildiysek hepsi senin ve bizlere emanet ettiğin Cumhuriyetimizin sayesindedir.
Bizler Yurtta sulh Cihanda Sulh diyecek  kadar tüm Dünya’yı kucaklamış ve yine tüm Dünya tarafından lider olarak benimsenmiş, bir dehaya, Ata’ya sahip olduğumuz için minnet doluyuz. Biliyoruz ki, seni sevmek ve yaşatmak senin ilkelerini benimsemek ve yolundan ayrılmamaktır.
“İstikbal Göklerdedir” diyerek bizlere emanet ettiğin bu gökyüzünü ve bu vatanı ilelebet yaşatacağımıza bir kez daha ant içeriz. Atatürkçü düşünceyi son nefesine kadar yaşatmış ve aktarmış bir babanın evladı olarak söz veriyorum ki tüm evlatlarımız da senin ışığında yürüyerek aydınlıklara ulaşmaya devam edeceklerdir.”
ifadelerine yer verdi.

Törenin ardından TALPA heyeti ve diğer katılımcılar rehber eşliğinde Anıtkabir Müzesi’ni gezdiler.

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Acilden Mesaj Var

12-13 saat mesai yapıp, 5 saat bekledikten sonra Ankara’ya pas gitmenin FTL’ye uygun olduğu(!) yerde yaz sezonu girmeden TALPA’nın birşeyler yapması lazım. Yoksa Selami ile eller havaya güzeldi…

LİMON

O, öncelikle senin Hava İş’inin sorunu.Burası dernek. Daha sendika ile dernek arasındaki farkı bilmiyorsun.

Limon'a

1.Türk sivil havacılığı THY’den ibaret değil, 2. Kokpit personelini ilgilendiren bir sorunu dile getirmek için bir sendika üyesi olmaya gerek yok. 3. TALPA’nın tüzüğünü aç oku, biraz bilgilen, sadece tüzükte yazan dernek amacı “Uçuş görevinin icrası esnasında uçuş emniyeti, can ve mal güvenliğini arttırıcı tedbirler alınması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunmak amacıyla kurulan tüzel kişiliğe sahip bir dernektir” şeklindedir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma.

elçi ibrahim

Allah ibadetinizi kabul etsin!!

atam

tebrikler, iyi düşünmüşler.

Rumbacı

Anıtkabir’e Atamızın huzuruna çıkmanız güzel. Talpa’dan artık somut hareketler bekliyoruz.

Serhat

Süper hareket, bu güzel yönetim tarihe geçecek işler yapar umarım