TAKSİCİLER KORSANDAN ŞİKAYETÇİ

TAKSİCİLER KORSANDAN ŞİKAYETÇİ

Atatürk Havaalanı Taksi Durağı’nın şoför esnafı , kendilerini ziyarete gelen Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na korsan taksileri şikayet ettiler.

Atatürk Havaalanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can tarafından karşılanan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu taksici esnafına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben de bir esnaf çocuğu olarak ve uzun yıllar sigorta ve devlet hastanelerinde hekimlik yapan birisi olarak küçük ve orta ölçekli esnafımızın sorunlarını yaşayarak biliyorum. Özellikle taksici esnafımızın İstanbul’un yoğun trafiğinden dolayı yüzü gülmüyor. Can güvenliğinin yanı sıra trafikten dolayı bütün toplumun gibi taksici esnafımızın ruh sağlığı problemleri arttı. Bir de korsan taksi probleminiz var. Biz belki ilçe belediyesi olarak bu sorunlarınızın çözümüne direkt bir etkimiz yok ama sizlerin sorunlarını gerekli yerlere aktaracağım. Sorunlarınızın çözümü için elimizden geleni yapacağım.”

Taksici esnafı da; dikkat çekmemek için lüks araçlarla korsan taksicilik yapan korsan taksi duraklarının artması, taksimetre fiyatlarına yeteri kadar zam alınamamasını, trafiğin her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alarak bir yere gidiş-dönüşlerinin 4-5 saati bulduğu için yeteri kadar işlerinin olmamasından şikayet ederek yetkilileri daha etkin mücadeleye çağırdılar.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Asla
1 yıl önce

Asla ve asla o havaalani taxilerini senelerdir kullanmiyorum ve de asla kullanmiyacagim. Hepsi bi afra tafra. Carpina carpina soylene soylene araba suruyolar. Egitimsiz kultursuz dolu. Gideceginiz yeri begenmiyo. Gideceginiz saati begenmiyo. Ona buna soyleniyo. Gidene kadar sacma sacma dunyayi turkiyeyi kurtariyo. Biz kendi yolumuzu bulduk ve oyle gidip geliyoruz.

Eşi benzeri olan biri
3 yıl önce

Havalimanında çalışanlara bir sorun bakalım havalimanı taksiyi.