TAI VE TEI’NİN KENDİ GELİŞTİRDİĞİ MOTOR ALMANYA’YI KISKANDIRDI

TAI VE TEI’NİN KENDİ GELİŞTİRDİĞİ MOTOR ALMANYA’YI KISKANDIRDI

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Alt Sistemler Daire’si önderliğinde yürütülecek olan proje kapsamında, bir yandan ülkemizde gaz türbinli motor tasarım, geliştirme ve test altyapıları oluşturulurken, diğer yandan da Özgün Helikopter’e entegre edilebilecek, 1400shp gücünde, tip sertifikası alınmış özgün ve milli motor, TEI tarafından geliştirilecek.Turboşaft Motor Geliştirme projesi 8 yıllık bir proje olup, tamamı TEI çalışanından oluşan  ve TEI’nin Eskişehir, Ankara ve İstanbul Mühendislik Ofislerinde bulunan yaklaşık 250 kişilik bir mühendislik ekibi projede çalışacaktır.

Tasarlanacak motorun ileride geliştirilecek türevleri, ATAK ve HÜRKUŞ gibi diğer milli platformlara güç verebilecektir. Ayrıca bu motorun çekirdek teknolojisi “Milli Eğitim/Savaş Uçağı – T/FX” için ihtiyaç duyulan motor için de temel oluşturacak ve Turboşaft Motor Geliştirme Projesi kapsamında kazanılan kabiliyetlerin üzerine gerekli teknolojik eklemeler yapılarak ihtiyaç duyulan sürelerde milli uçak motorunun geliştirilmesi sağlanacaktır.

 

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
gokboru

Yav kardeşim saçma sapan başlıklar atıp milleti kendinize güldürmeyin.

Anonim

Almanyanın motorumu yokki bizim ürettiğimiz motoru kıskanacak saçma sapan başlılklar atmayın lütfen

Anonim

kıska
ncikla.patlcak.almanlar.vaybe

nasıl yani

Geliştireceğimiz motoru Almanya kıskanmış. Yani Almanlar o kadar öngörülü ki, yıllar sonra geliştireceğimiz, tamamlayacağımız motorun, ne kadar süper olduğunu anlayıp, şimdiden kıskanmışlar. Almanları tebrik ederim.