TAI ve HAB Toplantısından ‘Yatırım Atağı’ Kararı Çıktı

TAI ve HAB Toplantısından ‘Yatırım Atağı’ Kararı Çıktı

Ankara Sincan’da TUSAŞ/TAI yerleşkelerinin yanında 730 hektar büyüklüğünde bir arazi üzerine kurulan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB’de, parseller belirlenecek.

2015 yılında tüzel kişilik kazanan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB’de yatırımların başlaması için paydaşlar bir araya geldi. Katılımcıların bir an önce yatırım yapma konusunda çok istekli olduğu toplantıda, 2018 Ocak ayı içerisinde ödemelerini düzenli yapan sanayicilerle tahsis sözleşmesi yapılıp, parsellerin belirleneceği kaydedildi. OSB,  uzay ve havacılık alanlarında yerli sanayiyi desteklemek, yerli ve yabancı firmaları bir araya getirerek sinerji sağlamak, yüksek katma değerli ürünler üretip ihracatı arttırmak amacıyla faaliyet gösterecek.

436 BİN METREKARE

İlk etap olarak belirlenen alanda, başvurusu kabul edilmiş ve ön tahsisten itibaren ödemelerini düzenli yapan katılımcıların tahsis işlemlerini, altyapı imalatlarının yapabileceği bölge içerisinde gerçekleştirilebileceği dile getirildi. Düzenli ödeme yapan katılımcıların toplam talebi 408 bin 333 metrekare olduğu, OSB’nin ilk etapta 436 bin 501 metrekare alanda hizmete sunabileceği ifade edildi.

TEKNOHAB ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

DSİ ıslah projesi, Karayolları ıslah projesi, 52 megavatlık İndirici merkez çalışması ve OSB içerisinde yer alacak Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOHAB) kurulması çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Toplantıda, bu ay içinde ödemelerini düzenli yapan sanayicilerle tahsis sözleşmesi yapılacağı ve parsellerin belirleneceği müjdesi verildi. (SanayiGazetesi)

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments