‘TAI Teknopark İstanbul’ Açıldı

‘TAI Teknopark İstanbul’ Açıldı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), şirket faaliyet alanlarındaki ürünlerin rekabet gücünü artıracak nitelikte uygulamalı çalışmalar yapmak adına Teknopark merkezini açtı.

Şirketin öncelikli projelerinin istenilen zamanda geliştirilmesi ve bitirilmesi hedeflenen merkezde, üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun personelçalışacak, AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla projelere katkı sağlayacak.

2.600 metrekarelik alanda faaliyete geçen Teknopark İstanbul açılışına, TAI Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Oğuz Borat, Genel Müdür Doç.Dr.Temel Kotil ve Teknopark İstanbul Müdürü Kemal Fidanboylu katıldı. Teknopark bünyesinde bulunan mühendislerle AR-GE ve inovasyon alanında faaliyetlerini artırmak isteyen TAI, gerçekleştirdiği istihdamla Türkiye’nin önemli üniversitelerinden mezun kadrolarını oluşturdu.

Yıldız Teknik Üniversitesi, ODTÜ, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi gibi üniversitelerden kadro oluşturulduğu açıklanırken, büyük çoğunluğunun tasarım mühendisi olduğu belirtildi.
Mezuniyet alanları arasında uçak, uzay, malzeme, metalürji, bilgisayar, elektronik haberleşme mühendislikleri olduğu ifade edilirken, gelecekte TAI’ye yönelik geliştirme projelerinde buradaki kadrosu ile artı değer katmak isteyen şirket, çalışan personelinin üniversite kredi ortalamasının önemine vurgu yaptı. Çalışan personelin
ortalamasının 3.00’ın üzerinde olduğu belirtilirken, neredeyse personelin tamamının mühendislik alanında yüksek lisans da yaptığı açıklandı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
palavra !

thy’ye fetocuları tıka basa dolduran,yaptıkları adilikleri görmezden gelen temel ve hamdi ikilisi ve onların thy’deki uzantıları hala nasıl serbestçe dolaşıyorlar ? bunları kim,neden,nasıl koruyor ? hani iktidar fetoyla savaşıyordu ?